Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dołożenie domykania szyb z kluczyka

mrozilla 25 Apr 2011 09:40 2807 13
    mrozilla
    Level 17  
    Chcę dołożyć do Hyundaia Coupe (GK) do elektrycznych szyb (po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, może zamknąć szyby, ale ręcznie) domykanie z kluczyka obu szyb jednocześnie. Najlepiej, aby było tak, że jedno naciśnięcie przycisku na pilocie aktywuje alarm, a drugie (bądź przytrzymanie) domyka otwarte szybki. Również miłym dodatkiem byłoby to, że przy otwieraniu drzwi, szyba uchyla się na jakieś cm i po zamknięciu domyka, aczkolwiek ta opcja to już raczej przy okazji, najważniejsze jest to domykanie z kluczyka od oryginalnego alarmu. Tak więc prosiłbym o jakieś propozycje rozwiązania problemu.
    leitodj
    Level 11  
    jak się nie mylę kolego to chyba przedwczoraj inny forumowicz zgłosił się w tym dziale z podobnym problemem i przedstawił tam dodatkowy sterownik który odpowiada za taką funkcje

jakoś nie mogę znaleźć tego tematu ale trzeba dołożyć sterownik dostępny na pewno na allegro
    mrozilla
    Level 17  
    To ja pisałem, ale temat był trochę poza regulaminem, tak więc został usunięty, a ten jest bardziej sprecyzowany u zgodny z wymogami :)
    Otóż tak, są moduły, znalazłem taki który jest wystarczający, bo jest do dwóch szyb, ma systemy przeciążeń itp., a także domyka obie szyby jednocześnie, a nie po kolei (tych modułów jest więcej niestety), aczkolwiek załącza się wraz z załączeniem alarmu, a nie przy przytrzymaniu/ powtórnym naciśnięciu przycisku, a jednak bardzo bym takową opcję chciał, o opuszczaniu szyby przy otwieraniu drzwi nawet nie wspomnę. Tak więc jest to takie minimum, które kupię jeżeli nie znajdę lepszego rozwiązania, szczególnie z włączaniem tego...
    leitodj
    Level 11  
    powiem ci że jeszcze nie spotkałem takiego sterownika który by opuszczał szyby przy otwarciu drzwi, jeśli chciałbyś opcje osobnych przycisków na pilocie albo przytrzymania przycisku załączania to musiałbyś wymienić całą centralkę z centralnego zamka bądź alarmu bo niektóre mają taką opcje ale raczej tego nie dołożysz przy aktualnej centralce i pilocie
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    1. Radzę jednak DOBRZE zapoznać się z Regulaminem i zasadami działu w którym się pisze. Bo ten wątek też nadaje się do kosza.
    2. Potrzebujesz moduł domykania szyb.
    3. Allegro, to nie wyznacznik istnienia rzeczy w naturze. Wystarczy poszukać i proszę:
    http://www.proxima.pl/index.php?menu=oferta&id=95
    mrozilla
    Level 17  
    Co do opuszczania przy otwieraniu drzwi to owszem są, proszę:
    http://www.sharkracing.com/acecart/bin/shop.cgi?action=view&itemID=autowindow&cate=011002000
    Aczkolwiek cena takowego modułu w USA jak na polskie realia jest trochę za duża...

Co do przycisku, to byłoby dobrze, jak już nie przytrzymanie, to żeby raz naciskam to uzbrajam alarm, a drugi raz domyka szybki. Nie znam się aż tak bardzo na elektronice, ale czy nie dałoby rady zrobić coś takiego, że jedno naciśnięcie to za mały impuls i po prostu drugie to dodatkowy impuls który aktywuje domykanie?
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Dobrej jakości mikroprocesorowy sterownik szyb kosztuje w Polsce ok.100PLN (ok.37$)
    Czy 110$ przy kursie 2,70 to za dużo, skoro akurat ten sterownik spełnia Twoje oczekiwania?

Wychodzę z założenia, że jeżeli nie mam pieniędzy, to nic nie "kombinuję" i auto jeździ takie jak stworzyła je fabryka.
    To są zbędne dodatki bez których można się obejść albo trzeba za nie płacić!

Nie znam takiego sterownika szyb-dostępnego na polskim rynku, który przed zamknięciem obniża szyby - jak np. w BMW850 i po zamknięciu drzwi dopiero je domyka.

Twój oryginalny alarm zamontowany w samochodzie nie pozwala na niezależne sterowanie szybami (brak II kanału)
    Błażej
    300 zł to jest dużo? Zwłaszcza, że to wygląda na system plug&play montowany bez żadnego wysiłku?
    mrozilla
    Level 17  
    CameR wrote:

Twój oryginalny alarm zamontowany w samochodzie nie pozwala na niezależne sterowanie szybami (brak II kanału)

Rozumiem, że to tyczy się właśnie uchylania tych szyb przy otwieraniu drzwi?

Ok, akurat to jest już taki bajer, a skoro nie ma tego w Polsce, to obejdzie się bez.

Ale jak z kwestią uzbrajania tego? Tak jak wcześniej napisałem, jedno naciśnięcie alarm, drugie - szyby. To już wydaje mi się bardziej uniwersalne wymaganie, tak więc może jakieś rozwiązanie się na to znajdzie?
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Zmień alarm, bo fabryczny system tego nie obsłuży w ten sposób.

Ty możesz tylko zrobić tak:
    uzbrojenie alarmu = zamknięcie centralnego zamka + domknięcie szyb elektrycznych
    rozbrojenie alarmu = otwarcie centralnego zamka
    mrozilla
    Level 17  
    No to niestety, tak jak podejrzewałem, ale dzięki za potwierdzenie.
    Ale to jest pewne, że alarm nie ma tego drugiego kanału? Bo może różne były montowane w tych autach i lepiej sprawdzić centralkę czy coś w tym rodzaju?

A może coś takiego, że przed centralką wstawić coś co magazynuje napięcie tzn. jedno naciśnięcie = jeden impuls, i leci on do tego "magazyniera" (kondensator?), drugie naciśnięcie = następny impuls i dopiero 2 takie impulsy są wystarczające aby uruchomił się moduł? Chyba, ze źle kombinuję ;p
    Błażej
    Jeśli alarm nie ma podwójnego ryglowania, to po zamknięciu zamka centralnego nie dostaniesz już dodatkowego impulsu na tym wyjściu. Bez względu ile razy naciśniesz przycisk domykania. Zamknęło i koniec. Teraz możesz tylko otworzyć. Zresztą i tak musiałbyś kombinować coś z układem, który załączy zamykanie dopiero po otrzymaniu dwóch impulsów na wejściu.
    Ratuje cię wymiana alarmu na coś z dodatkowym kanałem, najlepiej z możliwością konfiguracji i porządny moduł domykania.
    Sprawdź sobie ofertę z linku, który podałem.
    Cały czas wzrastają ewentualne koszta...
    mrozilla
    Level 17  
    Czyli reasumując wszystko wychodzi na to, że jedyną opcją, aby domykanie nie następowało od razu przy zbrojeniu alarmu jest wymiana alarmu na mający drugi kanał?