Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprimatic TR2 Pilot sterowania nie dziala po wymianie baterii

Dawidos 25 Kwi 2011 11:04 1651 8
  • #1 25 Kwi 2011 11:04
    Dawidos
    Poziom 10  

mianowicie dioda po włożeniu nowej baterii świeci nieprzerwanie (chociaż wygląda na migającą z tym ze nie gaśnie) przez kilkanaście sekund po czym gaśnie i nawet po wciśnięciu guzika nie zaświeca się. Pilot na pewno działa ponieważ gdy stara bateria poleży troszkę i zamontuje ja do pilota, podejdę do odbiornika wówczas udaje mi sie bramę otworzyć ale tylko raz po czym dioda gaśnie i pilot nie działa :/ Proszę o jakieś porady

0 8
  • #3 26 Kwi 2011 11:17
    Dawidos
    Poziom 10  

Nowa bateria jest ok Po przełożeniu do drugiego pilota działa bezproblemowo natomiast bateria używana z drugiego pilota po włożeniu do tego niedziałającego powoduje "miganie" diody

0
  • Pomocny post
    #4 26 Kwi 2011 11:58
    And41x1
    Poziom 25  

Ten pilot, ma dynamicznie zmienny kod, więc wymaga dobrej baterii - z małym oporem wewnętrznym. Przy większym, napięcie szybko spada i nie starcza czasu na wygenerowanie i zapis nowego kodu. Może się zdarzyć, że brud, lub złe styki, powodują spadek napięcia.
    Wyczyść dokładnie płytkę szczoteczką, lub szorstkim pędzelkiem.
    Sprawdź jakość styków - może są skorodowane wylaną baterią.
    Jeśli brud nie zejdzie na sucho, użyj alkoholu izopropylowego.
    Pewność działania i żywotność baterii, poprawi dodanie równolegle do styków, kondensatora elektrolitycznego. Ja stosuję tantalowe SMD - 10 - 220µF. Maksymalny jaki się zmieści, ale mniejsze też pomagają - chodzi o poprawienie stabilności napięcia.

0
  • #5 26 Kwi 2011 12:18
    Dawidos
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedzi. Wydaje mi się, że masz racje z tym brudem i stykami Wygląda to tak jakby ten guziczek na płytce sie zaciął przez co jest tak jakby wciśnięty cały czas. Myślisz, że jak zanurzę całą płytkę w alkoholu na kilka sekund czy minut to nic jej nie będzie?

0
  • #7 26 Kwi 2011 13:23
    Dawidos
    Poziom 10  

z tym ze trzeba mieć sprzęt do zrobienia tego

0
  • #9 08 Cze 2011 00:26
    Dawidos
    Poziom 10  

wymiana mikro włącznika pomogła Pilot działa

0