Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wskaźnik temperatury silnika

25 Kwi 2011 11:15 1867 2
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich użytkowników "Vitków" 112 cdi.
    Mam problem tego typu, że po uruchomieniu zimnego silnika wskaźnik temperatury silnika od razu pokazuje mi temperaturę 100 stopni C.Po pewnym czasie gdy silnik się rozgrzeje (podejrzewam ,że do ok. 80-90 stopni) wskaźnik pokazuje 120 stopni i cały czas pracuje wentylator.Co waszym zdaniem może być uszkodzone?Czy to kwestia wymiany czujnika ,czy też jest jakiś błąd w sterowniku silnika?Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Narazie zostaw w spokoju sterownik. Sprawdź czujnik temperatury silnika.Myślę ,że nie padły naraz wyjścia sterowania wskaźnikiem i wentylatorem!
  • Poziom 11  
    Dodatkowo pojawił się problem braku mocy silnika...nie chce jechać więcej jak 30 km/godz gdy wskaźnik temperatury płynu pokazuje ok.120 stopni.Nie sądzę ,żeby taka była gdyż dużo wcześniej był robiony termostat, który jest nowy a poza tym sprawdzałem poziom płynu i węże układu chłodzenia....nic nie wskazuje żeby się miała za chwilkę "zagotować".A w którym miejscu dokładnie znajdę ten czujnik?Jak zdiagnozować czy jest uszkodzony?