Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C-360 - nie działa podnośnik

25 Kwi 2011 11:19 59075 50
  • Poziom 17  
    Witam mam poważny problem z podnośnikiem a mianowicie przestał od razu podnosić sprawdzałem naciskając wajchę od wywrotu i jest słychać jak pompa pracuje wylreciłem cały podnośnik wymieniłem cylinder z tłokiem i nadal nic odkręciłem rurkę zasilającą z rozdzielacza a cylindrem i nie było tam oleju .Czy mógł się zatkać rozdzielacz czy coś innego mogło się tak nagle stać proszę o pomoc
  • Poziom 23  
    Witam Tak zaciął się rozdzielacz , tam z boków są takie tłoczki zabezpieczone pierścionkami [wyciąga się ich śrubką fi 5 ] wyjmij , przeczyść , zmień oringi - powinno pomóc choć nie zawsze [ uwaga przy wyjmowaniu aby nie pomylić kolejności ] Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Ok jutro sprawdzę a na razie wielkie dzięki odp pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam .Dopinam się do tematu bo nie mogłem znaleźć właściwego tematu o przecieku oleju z...nie wiem sam czego oznaczyłem strzałkami .Problem tkwi z przecieku oleju z miejsc zaznaczonymi czerwonymi strzałkami .Te linie czarne to olej.Myślałem ,że olej leci mi z pod uszczelki jednak nie bo założyłem nowo było z tym roboty i nadal leci.Czy tam są jakieś or-inki czy coś?DA RADE TO ROZEBRAĆ BEZ ZDEJMOWANIA PODNOŚNIKA? Chce mieć czysty tył pozdrawiam pomóżcie. wklejam zdjęcie .

A tak to zakładałem może komuś przyda się mój pomysł :)

• Poziom 21  
    Tak są tam uszczelniacze ale ja przyznam się szczerze, że nie widziałem jeszcze aby tył w 60 był w tych miejscach suchy aczkolwiek życzę powodzenia.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    No to masz troche roboty. Tam są oringi jak je wymienisz to jakiś czas powinien być spokój. Mozesz załozyć trochę grubsze jak są duże luzy.

Ursus C-360 - nie działa podnośnik Ursus C-360 - nie działa podnośnik Ursus C-360 - nie działa podnośnik
  • Poziom 10  
    cichus napisał:
    Tak są tam uszczelniacze ale ja przyznam się szczerze, że nie widziałem jeszcze aby tył w 60 był w tych miejscach suchy aczkolwiek życzę powodzenia.

W 100% się z tym zgadzam,kiedyś mechanikowi mówiliśmy żeby coś z tym zrobił to tak samo nam powiedział.
  • Poziom 14  
    Dzięki za odpowiedz chłopacy. Za pomoc. Jeszcze jedno pytanie czy da rade to rozebrać bez zdejmowania pompy? znaczy całego tego górnego dekla??
    Pompa jest na dole. Nie uciągnie bez zdjęcia plecaka czyli całego podnośnika. Mało tego jest do rozebrania prawie na atomy. Dobrze zapamiętaj co i gdzie bo nie będzie łatwo złożyć. I nie słuchaj bzdurnych wypowiedzi jakiś tam mechaników. Jak się przyłożysz to nie bedzie ciekło mi to długo.
  • Poziom 16  
    Noi troche się napocisz z śrubką 10 która trzyma tę dźwigienke od właśnie tego wałka regulacji siłowej, bardzo miło się ją wykręca, wyrzuć wszystkie stare uszczelki od razu, pociesze cie że będziesz miał spokój na jakieś 1000mth później i tak coś oleju zacznie wyłazić
  • Poziom 14  
    Chodzi mi dokładnie o wymianie pierścienia uszczelniającego 29 i 36 - czy da rade bez zdejmowania pompy???Oraz czy dzwignia 38 da radę ją wyjąć po wyjęciu wałka??
    29 wymienisz ale do 36 to trzeba cały podnośnik rozebrać. Tak samo żeby wyjąc dzwignię 38 co trzeba zrobić żeby uszczelnienie w tym miejscy wymienić. Niestety wszystko do rozebrania.
  • Poziom 14  
    To spróbuje wymienić to 29 może to coś pomoże jak nie to rok się wleje piątke hipolu na rok .dzięki za pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

coś mi się pomyliło jakie 36... mi chodziło tylko o 29 . 29 jest po obu stronach to ta sama numeracja dla jednego pierścienia uszczelniającego po jednej stronie i po drugiej tej dźwigni.to wymienię i powinno ustąpić tylko muszę ten wałek wyjąć zdaje się
    Wałek nie tylko po jednej i drugiej stronie odkręcić po dwie śruby i zbić jedną klapke z wieloklinem a z drugiej strony tylko blache. Prosta sprawa jak odkręcisz to samo sie wyjaśni.
  • Poziom 14  
    Odkęciłem te blachy po lewej i prawej stronie wyjąłem jeden wałek ale ten drugi nie mogłem i dźwigni nie mogłem zdjąć a przez to nie mogę wymienić moich pierścieni uszczelniających . Ciężka sprawa ale no ostatnia drobnostka w moim ciągniku bo reszta jest żyleta .PS ile koni ma 60-tka przy obrotach silnika 2400???
  • Poziom 16  
    Wyjmij całkiem ten gruby wał na którym są ramiona wysówa się tylko w jedną stronę niepamiętam w którą chyba w lewo(tj. by była pokrywa na traktorze) aby ci było łatwiej, i tam na samym tyle na środku tylnej ściany plecaka jest luka , w tej luce jest dźwigienka(31) dokręcona do wałka(40) śrubką fi6mm(52), tę śrubkę jest źle , niewygodnie odkręcić (o tym wyżej pisałem), tylko po odkręceniu i wyjęciu tej śrubki (52 ), możliwe jesst zsunięcie z wałka(40) tej dźwigni(31) i dostanie się do uszczelniaczy, chyba że o nie ten wałek ci chodzi
    od razu mówie , wygięty kluczyk 10mm, lub długa nasadka 10mm z małą grzechotką.
    c360 ma wg. ZN(normy pamiętające stalina i gierka) 52kM, wg norm iso ok 47kM
  • Poziom 14  
    O to mi chodzi tylko nie wyobrażam sobie odkręcenie tej śrubki. reki mam włożyć przez dziurę od ramienia? zakładam ,że cała pompa nie będzie odkręcana i zdejmowana z traktora bo za dużo roboty.Potem jak ją odkręcę to może wlecieć mi do oleju a potem jak ją wkęcic? ciężka sprawa z tym jest co innego jak bym miał pompę na wierzchu do góry nogami..
  • Poziom 16  
    To nierozumiem , nie gadaj że plecaka nie zdjąłeś, tzn tej pokrywy całej bo bez tego ani rusz, zdjąć ją to jakieś 15min roboty a tak ile już się męczysz? chyba że zdjąłeś i się nie rozumiemy to sorki.
    No właśnie tak czytam i nie wiem o co chodzi. Któryś raz użyłeś określenia pompa. A pompa jest na dole pod mostem nie na górze. Na górze jest pokrywa czy podnośnik. Chyba że ty to robisz w kabinie do góry nogami jak na zdjęciu. Kolego wywal plecak na stół i zabierz się za to jak należy bo szkoda naszego gadania. Polecam poszykać instrykcję napraw. Tam są rysunki i "w miarę przyzwoicie" opisane rozbiurka.
  • Poziom 14  
    Nie to się nie zrozumieliśmy panowie ale dzięki wielkie za pomoc teraz wiem jak w przyszłości to naprawić . Chodziło mi jak wymienić uszczelniacze bez zdejmowania po waszemu plecaka czy tam dekla tego całego ...
  • Poziom 16  
    Nie da się niestety, trzeba wszystko spruć, rozebrać na części
  • Poziom 10  
    witam ja tez mam problem z podnośnikiem wymieniłem komplet uszczelniaczy w rozdzielaczu i nic jak podaję powietrze z kompresora to ucieka do filtra a tłok jak stał w miejscu tak stoi a jak rozbierałem rozdzielacz to wyleciały kawałki sprężyny grubości wkłada do długopisu jedna jest cała a druga w częściach i nie wiem gdzie powinna być pozdrawiam
    Prawdopodobnie jest to sprężyna/zatrzask z suwaka obwodu zewnętrznego.
    W każdym sklepie bez problemu rozpoznają tą część.
    Powietrzem możesz tego ustrojstwa nie ruszyć.
  • Poziom 10  
    patrzyłem w sklepie ale takiej małej i cienkiej to nie mają no właśni z tam tąd to wyleciało ale ta sprężyka założona jest na suwaku czy gdzieś dalej
    To mała sprężynka z dwoma zakończona dwoma uszkami które są za sobą połączone. Sprężynka układa się wtedy w koło i jest naciągnięta na suwak rozdzielacza w jeden z rowków. Blokuje ona dźwignię w położeniach pływające i stop.
    Są w sklepach. sam nie raz kupowałem. Zużywa się gdy często korzysta się z hydr. zew.
  • Poziom 10  
    jutro jade do agromy to popytam o tom spręzynkę i mówisz ze po załozeniu powinno być ok
  • Poziom 10  
    witam chciałem podziękować seweryn za podpowiedz z tom sprężynką do hyr zew tak jak pisałes pomgło ale zdobyc tą sprezyne to był prawie cud wszyscy odsyłali mnie aby wymienic raka bo regeneracji za tysiaka a tu pomogła sprezyna za 11 zł jeszcze raz dzięki
    He he nie ma sprawy. Cieszę się że skończyło się na 11 zeta.
  • Poziom 11  
    Mi też nie działa a właściwie przestał działać. Po ustawieniu kąta wtrysku pojechałem na przejażdżkę. Na pierwszym zakręcie ramię zahaczyło o oponę wyniosło je w górę i spadło z powrotem. Wiadomo o co chodzi, częste zjawisko. Ja za dźwignię, żeby podnieść a tu cisza. Ani drgnie. Mogło by to mieć jakiś wpływ na podnośnik? Ustaliłem że pompa działa, jak ruszę dźwignią od obwodu zewnętrznego to ciągnik przygasa delikatnie, jednak nie doprowadziłem żeby olej wywaliło. Nie podnosi na żadnym ustawieniu na wałka pompy ani na zależnych ani na niezależnych.
  • Poziom 10  
    to na pewno wyleciał drążek tłoczyska niestety musisz zdjąć raka i wsunąć drążek i powinno byc ok