Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drogie ogrzewanie wody piecem ekologicznym, czy zmienic na prąd?

niewiem1979 25 Kwi 2011 11:21 2518 4
  • #1 25 Kwi 2011 11:21
    niewiem1979
    Poziom 20  

Posiadam bojler 120 litrowy dwupłaszczowy bez grzałki elektrycznej,wode podgrzewa duży 36kw(chyba) piec ekologiczny z podajnikiem na miał. Dodatkowo jest drugi taki sam bojler tzn: jeden jest na parter drugi na pietro. Niestety to rozwiazanie nie jest zbyt oszczędne ponieważ kocioł pożera dużo opału i dodatkowo prądu ( silnik podajnika i dmuchawa).Naturalnie obieg na kaloryfery jest zamkniety i piec zasila teraz te 2 boilery zuzywając przy tym ok80kg miało na 72h według mnie to sporo ( piec cały czas zużywa miał nawet jak nie korzysta sie z wody -to chyba jasne)Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zamontować w boilerze grzałke elektryczną i w ten sposób podgrzewac ciepła wodę czy byłoby to tańsze?Mógłbym kupic jakis programator i nastawić tak aby grzało wieczorem gdyż w ciagu dnia pracujemy dziecko jest w przedszkolu więc nie potrzebujemy ciepłej wody. Moze ktos zaproponuje inne rozwiazanie?

0 4
  • #2 25 Kwi 2011 11:55
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Stosowanie energii elektrycznej do celów grzewczych (w tym podgrzewania wody) jest NAJDROŻSZE. Nawet przy zastosowaniu taryfy nocnej jest to kosztowne, z uwagi na duże zużycie prądu. A czy w lokalu jest gaz oraz ciąg spalinowy? Jeśli tak, to najlepiej zastosować podgrzewacz gazowy (najlepiej przepływowy). Podgrzewacz przepływowy (oczywiście gazowy) będzie tańszy w eksploatacji niż pojemnościowy, poniewać podgrzewa wodę tylko wtedy, gdy się ją pobiera (nie musi stale utrzymywac gorącej w zbiorniku).

0
  • #3 25 Kwi 2011 11:59
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Ja mam zbiornik 250l, w normalne dni wciąga 5-6kg/dobę. Gdy wody schodzi więcej, np grubsza impreza tak jak wczoraj to poszło 8kg. Boljer napędzany piecem podajnikowym na ekogroszek, w zimie gdy trzeba grzać spala 25-32kg/dobę
    Obstawiam że coś jest nie tak z twoją instalacją, lub po prostu idzie Ci b.dużo wody.

Jedno jest pewne, grzanie prądem nie będzie tańsze od weglowego.

0
  • #5 25 Kwi 2011 13:06
    niewiem1979
    Poziom 20  

bolek napisał:
    Ja mam zbiornik 250l, w normalne dni wciąga 5-6kg/dobę. Gdy wody schodzi więcej, np grubsza impreza tak jak wczoraj to poszło 8kg. Boljer napędzany piecem podajnikowym na ekogroszek, w zimie gdy trzeba grzać spala 25-32kg/dobę
    Obstawiam że coś jest nie tak z twoją instalacją, lub po prostu idzie Ci b.dużo wody.

Tez podejrzewam że cos jest nie tak ale co ? piec był podłaczony przez serwismena mam 2 bojlery no i takie spalanie? Jest jedna pompka i do bojlera i do całej instalacji ale przeciez nie wiem czy to ma znaczenie?Mam taka obserwację że w przypadku zakrecenia zaworu na cała instalacje chyba idzie troche ciepła woda powrotem gdyz jeśli bym odkrecił kaloryfery to są tak minimalnie ciepławe ( bardzo minimalnie)na powrocie nie ma zaworu gdyż chyba wtedy musiało by być naczynie przeponowe?

Dodano po 3 [minuty]:

Zbigniew Rusek napisał:
    Stosowanie energii elektrycznej do celów grzewczych (w tym podgrzewania wody) jest NAJDROŻSZE. Nawet przy zastosowaniu taryfy nocnej jest to kosztowne, z uwagi na duże zużycie prądu. A czy w lokalu jest gaz oraz ciąg spalinowy? Jeśli tak, to najlepiej zastosować podgrzewacz gazowy (najlepiej przepływowy). Podgrzewacz przepływowy (oczywiście gazowy) będzie tańszy w eksploatacji niż pojemnościowy, poniewać podgrzewa wodę tylko wtedy, gdy się ją pobiera (nie musi stale utrzymywac gorącej w zbiorniku).
    Tak jest gaz ale tylko na dole rodzice maja "junkers" niestety nie jest podciągniety gaz do góry.

Dodano po 49 [minuty]:

damianczypek napisał:
    bolek napisał:

Tez podejrzewam że cos jest nie tak ale co ? piec był podłaczony przez serwismena mam 2 bojlery no i takie spalanie? Jest jedna pompka i do bojlera i do całej instalacji ale przeciez nie wiem czy to ma znaczenie?Mam taka obserwację że w przypadku zakrecenia zaworu na cała instalacje chyba idzie troche ciepła woda powrotem gdyz jeśli bym odkrecił kaloryfery to są tak minimalnie ciepławe ( bardzo minimalnie)na powrocie nie ma zaworu gdyż chyba wtedy musiało by być naczynie przeponowe?

Dodano po 3 [minuty]:

Zbigniew Rusek napisał:
    Tak jest gaz ale tylko na dole rodzice maja "junkers" niestety nie jest podciągniety gaz do góry.
    po przeczytaniu paru postów przypomniało mi sie że jak miałem stary zwykły piec to zamykało lub przymykało sie całkowicie komin ...teraz wogule nie ma takiej mozliwosci tzn. komin jest cały czas otwarty.

0