Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bateria hp dv9000 regeneracja ogniw

zubrstw 25 Kwi 2011 12:56 4373 9
  • #1 25 Kwi 2011 12:56
    zubrstw
    Poziom 19  

Witam, posiadam laptopa HP dv 9000 i pada w nim bateria. Chciałbym ją zregenerować, czy sama wymiana ogniw wystarczy? Czy trzeba coś jeszcze robić? bateria ma już ok. 3 lata. Dane z baterii: 14.4v 63Wh. Bateria trzyma teraz poniżej godziny a jako nowa trzymała prawie 3h w tym laptopie, dlatego chciałbym ją zregenerować.

• #2 25 Kwi 2011 21:16
    leonek4
    Warunkowo odblokowany

Jest jeszcze pamięć, trzeba było by skasować.
    Poczytaj w postach dużo było pisane o regeneracji baterii.

• #3 10 Maj 2011 08:08
    zubrstw
    Poziom 19  

Nie mogę nic konkretnego znaleźć na temat kasowania pamięci.
    Mam jeszcze jedno pytanie oryginalne ogniwa to 8szt. US18650GR ( TG5119QB23R) są to ogniwa Sony z tego co wiem 3,7V 2100 mAH. Czy można włożyć większe np. panasonic cgr18650cf 3.6V 2250mAH ? Czy odczyta je bez problemu czy trzeba coś przestawiać, kasować? Jest jeden temat o tej baterii ale kolega pisze że się mu to nie opłacało i że i tak nie skasował pamięci choć próbował. A więc czy jest sens budować cały ten interfejs i próbować? czy sama wymiana ogniw coś da? A może są firmy które kasują pamięć albo ktoś z forumowiczów by się tego podjął ? Dodam że całość ma w tej chwili 16V (nie rozdzieliłem ogniw wiec tylko tak mogę zmierzyć) i bateria trzyma ok 45min

• #4 10 Maj 2011 20:31
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dlaczego wszyscy się upierają by znaleźć coś na temat własnej baterii.
    Przecież w kasowaniu wsadu nie chodzi o konkretną baterię, a o sterownik.
    Masz baterię otwartą, więc podaj na jakich układach jest on zbudowany. Szukaj na forum porad do danego typu sterownika, a nie koniecznie baterii.
    Przeczytaj FAQ i podwieszone tematy - tam jest sporo informacji o kasowaniu wsadów.
    Ogniwa możesz dać Panasonica.

• #5 11 Maj 2011 16:23
    zubrstw
    Poziom 19  

baterię mam rozebraną co do układu to chyba BQ2084 ale z tego co czytałem na forum to ciężko znaleźć w tej baterii hasło i ja sformatować także chyba zrezygnuję z tego, a czy sama wymiana ogniw coś da?

• #6 11 Maj 2011 20:03
    jarob

Czy ciężko znaleźć hasło, to zależy. Wymiana samych ogniw wystarczy jeśli sterownik nie jest zablokowany, a wartość FCC nie jest zbyt niska oraz wartość CC nie jest zbyt wysoka.
    Rezygnować na starcie, to walkower ;)

• #7 11 Lis 2011 20:54
    Fuks_ag
    Poziom 2  

Witam, możesz zamontować ogniwa o większej pojemności ale pamięć będziesz musiał zresetować

• #8 12 Lis 2011 08:22
    zubrstw
    Poziom 19  

A jak sformatować ta pamięć?

• #9 12 Lis 2011 09:40
    jarob

Pamięci się nie formatuje, tylko resetuje.
    Jak nie masz hasła to tego nie zrobisz, ale tak jak pisałem jeśli sterownik nie jest zablokowany, to wystarczy wymienić ogniwa, skalibrować baterię. Pamięci nie trzeba ruszać. Sterownik sam nauczy się nowej pojemności.

• #10 12 Lis 2011 09:43
    zubrstw
    Poziom 19  

hasła nie mam ale spróbuję wymienić ogniwa, dzięki za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME