Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wybrać odbiornik bluetooth GPS?

gulsom 25 Apr 2011 01:25 6033 8
    Trabi
    Level 36  
    Wynalazki. GPS jako breloczek? To chyba jakaś kpina.
    Pokręć się za czymś w rodzaju "Pentagram" z serii 'pathfinder'. Jak dołożysz jeszcze 50zł, to będziesz mieć z loggerem (model 3106) - bardzo przydatna opcja; np. wrzucasz go do samochodu/torebki/kieszeni dziewczyny, wieczorem wyjmujesz go z wozu/torebki/kieszeni, pod kompa i widzisz gdzie łaziła ;) . Żartuję.... ale funkcja naprawdę przydatna dla samego siebie :)
    motykami
    Level 18  
    A ja polecam w 100% odbiornik w breloczku, dokładnie taki jak w pierwszym linku.

Kolego "Trabi" piszesz swoją opinię bo widziałeś i porównywałeś ten odbiornik czy "tak Ci się wydaje" ?

Mam identyczny odbiornik kupiony około roku temu. Z odbiornika korzystałem na kilku urządzeniach między innymi HTC Wizard i jakiś starszy palmtop Acer`a.

Odbiornik łapie sygnał (synchronizuje) się bardzo szybko, najszybciej z widzianych przeze mnie odbiorników (porównywałem do HTC Touch Pro i Touch Pro 2 z wbudowanym GPS, do Tomtom One i jakiejś w miarę nowej nawigacji Garmina), w tym porównaniu mój odbiornik w breloczku zsynchronizował się dużo szybciej i był gotowy do pracy.

Podaje precyzyjną pozycję zarówno na płaszczyźnie jak i w 3d (wysokość w m npm jest precyzyjna i zgadza się z mapkami terenów (z dokładnością do 1m).

To że nie ma wejścia na zewnętrzną antenę nie jest problemem, bo łapie sygnał w budynkach i nawet w złą pogodę.

Nie wiem ile trzyma bateria, ale najdłużej jechałem z nim około 5 godzin i bateria nie padła, poza tym złącze miniUSB do ładowania jest bardzo wygodne.

Z ręką na sercu bardzo polecam.

Pozdrawiam, motykami.
    Trabi
    Level 36  
    W takim razie sorry. Jeśli sprawuje się dobrze to i fajnie; oby jak najdłużej. Pisałem to, bo samo brzmienie "breloczek" nie kojarzy się dobrze. Poza tym, zasilanie.... Sam mówisz, że 5 godzin i bateria nie padła. A jak padnie po 6-ciu? Jak "wielka" może być bateria w breloczku? Do łażenia (np. góry) nie jest to dobra opcja. Lepiej już dołozyć te parędziesiąt zł i zainwestować w coś, co pracuje grubo ponad dobę a czuwanie liczy sie w setkach godzin.
    Ale jeśli jesteś zadowolony, to cieszę się, że znalazł sie ktoś kto rozwiał wątpliwości.
    motykami
    Level 18  
    No fakt że odbiorniki o których piszesz mogą wytrzymać na baterii znacznie dłużej, tylko powiedz mi jaki palmtop wytrzyma więcej jak max 10 godzin na baterii przy używaniu programów do nawigacji ?

Mój poczciwy HTC Wizard przy normalnej pracy wytrzymuje 3 dni, ale z automapą jest martwy po 4 godzinach.

Myślę że standardem jest to że w samochodzie nawigacja jest podpięta podczas jazdy do zasilania (gniazdo zapalniczki).

Tak długi czas czuwania przydaje się do loggerów GPS - a to (przynajmniej wg. mnie) nie jest standardowe zastosowanie. I osobiście nie bardzo widzę do czego bym to wykorzystał. (Choć nie kwestionuję możliwości takiej funkcji np. do śledzenia, w samochodach służbowych itd. itp. - jak widać niezbyt tradycyjne rozwiązanie).

A do łażenia po górach i "bezdrożach" jak najbardziej - super sprawa, tylko że sam odbiornik to nie wszystko, problem będzie z palmtopem/smartfonem (nie mówię o komórkach z dedykowanym GPS bo to niezbyt dobre rozwiązanie) aby wytrzymał choćby połowę doby pracując z programem do nawigacji.

Pozdrawiam, motykami.
    djpeterek
    Level 23  
    To i ja się dołożę takie breloki 3 lata u mnie się sprawują i są ok czasami po lasach miewają problemy jak się jeździ na rowerze ale do auta super :). Bateria u mnie spokojnie do 14 godzin nie narzekam.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Trabi
    Level 36  
    krzysztof_326, mój 3106 bez problemu nadąża za AutoMapą. Mi w PDA wysiadł odbiornik GPS, więc po bluetooth ciągnę sygnał z Pentagrama. Bez problemów - AM, MapaMap, viaGPS, wszystkie działają poprawnie.
    krru
    Level 33  
    Te Pentagramy mają jeszcze jedną zaletę: zasilane są zwykłym akumulatorem od komórek typu BL-5C. Można kupić sobie zapasowy i w razie wyczerpania się zasilania wymienić go w kilka sekund.