Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3, rok 94 - uszkodzony licznik - drgają skazówki.

25 Kwi 2011 16:24 2618 7
  • Poziom 37  
    Witam.

Golf 3 CL, rok 94, pojemność 1,4.

W golfie wysiadł licznik - nie wiadomo dlaczego pewnego dnia skazówka obrotów po uruchomieniu silnika zaczęła drgać w okolicach 0, wskazówka prędkościomierza jest martwa, natomiast temperatura i pojemność baku pracują. Pracuje też zegar oraz licznik przebytych kilometrów (cyfrowy).

Jako że potrzebna była wymiana zakupiłem nowy licznik z Seata Cordoby 1,4 z roku 95. Teoretycznie wszystko jest ok, ale przebieg jest zaniżony w nowym liczniku - brakuje 50 000 km wbrew opisowi na aukcji. Wpadłem na pomysł, że przelutuję z starego licznika pamięć i wlutuję do nowego, ale, właśnie, czy takie przelutowanie jest możliwe ? Nie chodzi mi tutaj o możliwość fizyczną, ale to, czy to zadziała ... W starym liczniku VDO przeznaczonym do golfa nie miałem kontrolki rezerwy i postojowych, w nowym liczniku mam takowe kontrolki. Czy w tym wypadku po przelutowaniu pamięci, dodatkowe kontrolki będą działać ?

Stary licznik ma numer:
    1H6 919 033A

Nowy licznik ma:

6K0 919 033DC

Jak myślicie, warto się bawić ? Chciałbym mieć nowe kontrolki ale co najważniejsze prawidłowy przebieg a nie zaniżony.
  • Poziom 37  
    To nic nie daje, wymiana licznika załatwiła sprawę odrazu - są obroty i prędkość tylko denerwuje mnie zaniżony przebieg....
  • Poziom 37  
    Przeczytałem wskazany temat ale nie znalazłem wskazówki do mojej odpowiedzi. Liczniki w podanym linku różnią się wnętrzem - jeden jest analogowy, drugi już na wyświetlaczach cyfrowych, stąd wspomniana w temacie różnica "środka".

Ktoś z was nie zna odp na pytanie czy da się przełożyć jedynie pamięć ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pamięć się da przełożyć, ale w paru komórkach pamięci będzie coś innego...

Najlepiej odczytać, poprawić różnice i wgrać.

Dalej już idzie pod ten Temat
  • Poziom 37  
    Motronic napisał:
    Napraw licznik, podpowiem-potrzebny będzie super glue albo inna kropelka.

Niestety nie załąpałem...

Wczoraj z nudów dla próby przełożyłem pamięci. Licznik z Seata wystartował z starą pamięcią z licznika z golfa. Przebieg się zgadza, kilometry są liczone, obroty prawidłowe, prędkość standardowo zawyżona o około 4 km (sprawdzane z GPS).

Gdybym miał wiedzę sam bym skorygował przebieg, ale takowej nie mam, nie mam sprzętu a osoby które tym się zajmują żądają 100 zł a to dla mnie dość sporo.