Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie fotokomórek nice

tomaszpich 25 Kwi 2011 19:29 22829 10
  • #1 25 Kwi 2011 19:29
    tomaszpich
    Poziom 2  

Witam!

Kupiłem zestaw Nice Wingo 2024. Czytając instrukcję nie mogę dojść jak podłączyć fotokomórki do tej centrali. Chodzi mi o to gdzie podłączyć COM i RC z fotokomórki RX?

Piszą w instrukcji ,że programowanie centrli jaką posiadam MC 424 jest proste a już na wstępie mam problem.
    Bardzo proszę o podpowiedż . Dziękuję.

-1 10
  • #2 25 Kwi 2011 21:30
    adamjur1
    Poziom 39  

W instrukcji jest rysunek 5b, 5c - wejścia 13 lub 14, styki włączasz w miejsce zaznaczonej zwory na wejściu 13, 14 jest chyba do drugiego zestawu fotokomórek
    Pozdr.J.

3
  • #3 25 Kwi 2011 21:47
    tomaszpich
    Poziom 2  

Ale co masz na myśli ?, 2 przewody do jednego zacisku nr 13 ,bo piszesz ,że zacisk nr 14 jest do drugiego zestawu fotokomórek ?

0
  • #4 26 Kwi 2011 05:27
    adamjur1
    Poziom 39  

Między 8 ( +24 V) a 13- wejście foto. Jeżeli jest tam mostek należy go usunąc.
    Pozdr.J.

0
  • #5 26 Kwi 2011 07:58
    tomaszpich
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedż.

0
  • #6 01 Maj 2011 09:06
    tomaszpich
    Poziom 2  

NIe rozumię dalej , gdzie podłączyć COM z fotokomórki a gdzie RC z fotokomórki RX.Czy COM idzie do zacisku nr 8 a RC do zacisku nr 13 czy odwrotnie ? Nie mam podpiętego jeszcze napędu ale chcę najpierw wszystko przemyśleć i przygotować . Dziękuję.

0
  • #7 05 Paź 2011 21:20
    mpieka1
    Poziom 2  

Załączony obrazek pochodzi z dokumentacji ze strony NICE. Śledząc linie łączące nadajniki i odbiorniki z centralką, można wywnioskować sposób połączenia.

Podłączenie fotokomórek nice

3
  • #8 05 Paź 2011 22:36
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

tomaszpich napisał:
    Witam!

Kupiłem zestaw Nice Wingo 2024. Czytając instrukcję nie mogę dojść jak podłączyć fotokomórki do tej centrali. Chodzi mi o to gdzie podłączyć COM i RC z fotokomórki RX?

Piszą w instrukcji ,że programowanie centrli jaką posiadam MC 424 jest proste a już na wstępie mam problem.
    Bardzo proszę o podpowiedż . Dziękuję.

W instrukcji wyraźnie jest napisane, ze ma to zamontować wykwalifiowany montażysta, albo człowiek z podstawowa choćby wiedzą w zakresie elektryki i czytania ze zrozumieniem.
    Jeśli nie jesteś w stanie podłaczyć fotokomórek wg prostego schematu, to odradzam dalszy montaż - grozi poważniejszymi problemami i ryzykiem uszkodzenia cennej elektroniki, albo wypadkiem.
    Spójrz OBIEKTYWNIE na swoje możliwości...
    Podawanie na tacy gotowych instrukcji, gdzie co wpiąć ( jeśli człowiek posiada schemat przed nosem) jest conajmniej niewłaściwe z wielu powodów.
    Rozróżniajmy pomoc od wyręczania

2
  • #9 18 Gru 2011 12:45
    DropsNH
    Poziom 10  

Witam,mam pytanie co do poøaczenia centrali mc424 bez fotokomórek .Centrala została zamontowana siłowniki również. Chciałbym zapytać o podłączenie styków 8-16 bez fotokomórki. Próbowałem rożnych połączeń i nic nie daje rezultatu (, nie ma reakcji na pilota( skrzydeł)Krańcówki zostały ustawione i zapamiętane są ich położenia , piloty zaprogramowane ( wciskajac przycisk A zaswieca sie L4 - krok po kroku , wciskajac B zaświeca sie dioda L5 - AUX( furtka), ale brak reakcji skrzydeł.
    Po załączeniu centrali swiecą L1 , L2, L3 ( L4 i L5 zgaszone )Dioda P1 Pulsuje co sekunde - wg instrukcji tam ma być - L3 świeci ciągle - otwieranie szybkie
    .Chciałbym zeby przycisk A otwierał i zamykał brame - OTWARCIE _STOP_ZAMKNIECIE _STOP. A przycisk B Otwierał i zamykał 1 skrzydło... nic więcej.
    Zaprogramowałem centrale tak :

Poziom 1 cz. pierwsza:
    Zamykanie Aut: NIE
    Blok mieszkalny : TAK
    Miganie wstępne : NIE
    Zamknij po foto : NIE
    Opóźnienie :NIE

cz. druga:
    Stand by całego / Fototest : TAK
    Zamek :NIE
    Stop Z Rezystancja : NIE
    Bramy ciężkie : NIE
    SCA : NIE

POZIOM Drugi:
    te funkcje są juz chyba tylko dodatkowe ustawiłem wg uznania.

Moje pytanie , czy potrzeba zewrzeć styki fotokomórki( fotokomórek ) gdzieś , w instrukcji nie ma sposobu podłączenia bez nich.Albo czy ktorych parametr jest błędnie zaprogramowany.Ma ktos może podłączoną centrale w ten sposób?
    Z góry dziękuje .

2
  • #10 09 Sty 2012 21:05
    JarekHDK
    Poziom 1  

Witam, mam taki sam problem, też mam zestaw bez fotokomórek, czy udało się Panu go podłączyć ?

3
  • #11 09 Sty 2012 22:50
    DropsNH
    Poziom 10  

Tak Udało się :D :D jutro rano wrzucę zdjęcie , ale jak dla mnie schematy w instrukcji sa troche mało czytelne , choćby z racji tego ze same fotokomórki nie są jasno objaśnione w jaki sposób je podpiąć do centrali, ale u mnie ich nie ma więc są zmostkowane( wszystko do +24 Stand by) prosze poczekać do jutra

Edit:Podłączenie fotokomórek nice

7