Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie fotokomórek nice

tomaszpich 25 Apr 2011 19:29 28784 10
    tomaszpich
    Level 2  
    Witam!

Kupiłem zestaw Nice Wingo 2024. Czytając instrukcję nie mogę dojść jak podłączyć fotokomórki do tej centrali. Chodzi mi o to gdzie podłączyć COM i RC z fotokomórki RX?

Piszą w instrukcji ,że programowanie centrli jaką posiadam MC 424 jest proste a już na wstępie mam problem.
    Bardzo proszę o podpowiedż . Dziękuję.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    adamjur1
    Level 41  
    W instrukcji jest rysunek 5b, 5c - wejścia 13 lub 14, styki włączasz w miejsce zaznaczonej zwory na wejściu 13, 14 jest chyba do drugiego zestawu fotokomórek
    Pozdr.J.
    tomaszpich
    Level 2  
    Ale co masz na myśli ?, 2 przewody do jednego zacisku nr 13 ,bo piszesz ,że zacisk nr 14 jest do drugiego zestawu fotokomórek ?
    adamjur1
    Level 41  
    Między 8 ( +24 V) a 13- wejście foto. Jeżeli jest tam mostek należy go usunąc.
    Pozdr.J.
    tomaszpich
    Level 2  
    Dzięki za podpowiedż.
    tomaszpich
    Level 2  
    NIe rozumię dalej , gdzie podłączyć COM z fotokomórki a gdzie RC z fotokomórki RX.Czy COM idzie do zacisku nr 8 a RC do zacisku nr 13 czy odwrotnie ? Nie mam podpiętego jeszcze napędu ale chcę najpierw wszystko przemyśleć i przygotować . Dziękuję.
    mpieka1
    Level 2  
    Załączony obrazek pochodzi z dokumentacji ze strony NICE. Śledząc linie łączące nadajniki i odbiorniki z centralką, można wywnioskować sposób połączenia.

Podłączenie fotokomórek nice
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    tomaszpich wrote:
    Witam!

Kupiłem zestaw Nice Wingo 2024. Czytając instrukcję nie mogę dojść jak podłączyć fotokomórki do tej centrali. Chodzi mi o to gdzie podłączyć COM i RC z fotokomórki RX?

Piszą w instrukcji ,że programowanie centrli jaką posiadam MC 424 jest proste a już na wstępie mam problem.
    Bardzo proszę o podpowiedż . Dziękuję.

W instrukcji wyraźnie jest napisane, ze ma to zamontować wykwalifiowany montażysta, albo człowiek z podstawowa choćby wiedzą w zakresie elektryki i czytania ze zrozumieniem.
    Jeśli nie jesteś w stanie podłaczyć fotokomórek wg prostego schematu, to odradzam dalszy montaż - grozi poważniejszymi problemami i ryzykiem uszkodzenia cennej elektroniki, albo wypadkiem.
    Spójrz OBIEKTYWNIE na swoje możliwości...
    Podawanie na tacy gotowych instrukcji, gdzie co wpiąć ( jeśli człowiek posiada schemat przed nosem) jest conajmniej niewłaściwe z wielu powodów.
    Rozróżniajmy pomoc od wyręczania
    DropsNH
    Level 11  
    Witam,mam pytanie co do poøaczenia centrali mc424 bez fotokomórek .Centrala została zamontowana siłowniki również. Chciałbym zapytać o podłączenie styków 8-16 bez fotokomórki. Próbowałem rożnych połączeń i nic nie daje rezultatu (, nie ma reakcji na pilota( skrzydeł)Krańcówki zostały ustawione i zapamiętane są ich położenia , piloty zaprogramowane ( wciskajac przycisk A zaswieca sie L4 - krok po kroku , wciskajac B zaświeca sie dioda L5 - AUX( furtka), ale brak reakcji skrzydeł.
    Po załączeniu centrali swiecą L1 , L2, L3 ( L4 i L5 zgaszone )Dioda P1 Pulsuje co sekunde - wg instrukcji tam ma być - L3 świeci ciągle - otwieranie szybkie
    .Chciałbym zeby przycisk A otwierał i zamykał brame - OTWARCIE _STOP_ZAMKNIECIE _STOP. A przycisk B Otwierał i zamykał 1 skrzydło... nic więcej.
    Zaprogramowałem centrale tak :

Poziom 1 cz. pierwsza:
    Zamykanie Aut: NIE
    Blok mieszkalny : TAK
    Miganie wstępne : NIE
    Zamknij po foto : NIE
    Opóźnienie :NIE

cz. druga:
    Stand by całego / Fototest : TAK
    Zamek :NIE
    Stop Z Rezystancja : NIE
    Bramy ciężkie : NIE
    SCA : NIE

POZIOM Drugi:
    te funkcje są juz chyba tylko dodatkowe ustawiłem wg uznania.

Moje pytanie , czy potrzeba zewrzeć styki fotokomórki( fotokomórek ) gdzieś , w instrukcji nie ma sposobu podłączenia bez nich.Albo czy ktorych parametr jest błędnie zaprogramowany.Ma ktos może podłączoną centrale w ten sposób?
    Z góry dziękuje .
    JarekHDK
    Level 1  
    Witam, mam taki sam problem, też mam zestaw bez fotokomórek, czy udało się Panu go podłączyć ?
    DropsNH
    Level 11  
    Tak Udało się :D :D jutro rano wrzucę zdjęcie , ale jak dla mnie schematy w instrukcji sa troche mało czytelne , choćby z racji tego ze same fotokomórki nie są jasno objaśnione w jaki sposób je podpiąć do centrali, ale u mnie ich nie ma więc są zmostkowane( wszystko do +24 Stand by) prosze poczekać do jutra

Edit:Podłączenie fotokomórek nice