Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 806 1,9TD - nie działają podnośniki szyb tylnych drzwi

25 Kwi 2011 23:41 1887 2
  • Poziom 2  
    Witam!!
    "Padło" sterowanie podnoszenia i opuszczania szyb w tylnych drzwiach. Pozostałe (przód i uchylne) działają bez problemów. Zaczęło się od tego że jak naciskałem opuszczanie lub podnoszenie tylnych szyb z panelu sterow. kierowcy następował brak reakcji, a diody podświetlające przełącznik (prawy i lewy) gasły na kilka sekund. Sterowanie bezpośrednio z drzwi działało. Obecnie diody nie świecą, a sterowanie nie działa. Zaobserwowałem, że przy otwartych drzwiach tylnych (suwane) i naciśnięciu przełącznika nie następowało odcięcie zasilania przełączników w głównym panelu sterowania. Dodam że dotychczas działał przełączniki w lewych tylnych drzwiach, bo w prawych jest odłączony ze względu na uszkodzenie mechaniczne podnośnika. Poszukuję schematu elektrycznego układu podnośnika szyb w tylnych drzwiach w Peugeocie 806 1,9TD rocznik 97. Szukam i znaleźć nie mogę. Zresztą schemat całej instalacji ułatwił by mi życie.Proszę o wszelkie wskazówki gdzie szukać przyczyny awarii. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Podmień panel sterowania w drzwiach kierowcy i sprawdż przewody w harmonijce, pomiędzy drzwiami kierowcy a karoserią. Schematu nie posiadam. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Zeimp dzięki wielkie za poprawne wskazanie. Po poruszaniu harmonijką czasami nawet szyby zaczną działać!! Jak tylko znajdę wolną chwilę biorę się za rozdłubanie harmonijki i podsztukowanie przewodów, tylko muszę jeszcze znaleźć które uległy uszkodzeniu, bo biegnie ich tam mnóstwo.
    Pozdrawiam i wielkie dzięki.