Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odbierać trwam na cyfra+

26 Kwi 2011 09:48 7624 23
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie czy na cyfr+ jest możliwość odbierania tv TRWAM ma dekoder thomson terminal ts4p ten dekoder był za 1 zł do abonamentu wiem że trwam jest na aster satelita za free do oglądania ale nie wiem jak połączyć to wszystko do kupy aby działało co trzeba zainstalować i dodać
  • Poziom 34  
    Jeżeli antena ma rozmiar 80-90 cm to najprościej kupić konwerter Monoblock Single. Odłączasz stary konwerter. Montujesz nowy konwerter. Podłączasz obecny kabel do nowego konwertera. Taki zestaw nie wymaga dodatkowego przełącznika DiSEqC, a konfiguracja sprowadza się jedynie do ustawienia dwóch pozycji w MENU tunera, tj. Hot Bird (np. 1 lub A) i Astra 1 (np. 2 lub B). Jeżeli ustawisz dobrze konwerter i porty to od razu powinien pojawić się sygnał na transponderach z Astry. Wtedy odszukujesz właściwy i go przeszukujesz ręcznie. Możesz także edytować całą listę żeby była aktualna to po jej przeszukaniu dojdzie jeszcze TVP Historia.

= = - E D i T - = =

Jeśli natomiast antena jest mniejsza niż 80 cm to musisz eksperymentować z układem dwóch konwerterów obok siebie ( tzw. zez ). Jednak takie ustawienie wymaga wprawy, gdyż, np. może okazać się, że konwertery będą bardzo blisko siebie. Zachodzi wtedy potrzeba wymiany starego konwertera i dokupienia nowego w jak najmniejszych obudowach.

Jest jeszcze jedna ewentualność, ale to już chyba skierowane do satelitarnych szperaczy - można zainstalować obrotnicę tak żeby mieć dostęp do kilku innych pozycji, np. Sirius, Thor, Astra 2, itp, ale to już wyższa szkoła jazdy, a poza tym na "wskoczenie" kanału trzeba będzie trochę poczekać (obrotnica musi przestawić antenę). W przypadku konwertera Monoblock przełączanie Astra Hot Bird i na odwrót odbywa się natychmiast.
  • Poziom 10  
    Ja mam 60 cm standard w cyfra, jest możliwe coś z tego wyciągnąć
  • Poziom 34  
    McGyver na 30 cm antenie by pewnie uzyskał trzy pozycje ;) To jest żart oczywiście. Najprościej chyba od razu kupić czaszę 80-85-90 cm [ w zależności od możliwości technicznych (ściany, balkony, inne ograniczenia) czy finansowych] i zamontować konwerter Monoblock. Większa antena sprawi, że odbierany sygnał będzie silniejszy i w lepszej jakości co przyczyni się do rzadszych zaników obrazu podczas opadów śniegu i deszczu.
  • Poziom 35  
    Ech...
    Kolega mantoch na pewno wie o czym pisze i wierzy w to co proponuje?

Autor tematu ma terminal Cyfry+, brak w nim obsługi diseqc, co za tym idzie brak odpowiednich pozycji w menu, brak sterowania obrotnicą, lista "sztywna" bez możliwości edycji...

Opcje:
    -drugi konwerter w zestawie z przełącznikiem mechanicznym lub sterowanym z gniazda SCART
    -drugi konwerter + drugi, tani dekoder FTA
    -zmiana dekodera Cyfry na odpowiedni z obsługą diseqc
    W każdym z przypadków konieczna wymiana czaszy na większą, po ostatnich zmianach parametrów odbioru TV Trwam sygnał odbierany jest znacznie słabszy.
  • Moderator
    Dla porządku:
    TV TRWAM Astra 19,2E 12604 H 22000 5/6 Vpid 33 Apid 3606
    Nie zauważyłem w ostatnim spisie TV Trwam w C+.
    na mniejszych antenach może być problem, sygnał jest słabszy, wiązka leci bardziej na zachód.....
    Na antenie 180 cm Tandberg TT1200 BER lepszy niz 1.0e-7. Eb/No 10,7 do 10,9
  • Poziom 43  
    irekr napisał:

na mniejszych antenach może być problem, sygnał jest słabszy, wiązka leci bardziej na zachód.....
    Tu mam problem o co ci chodzi? Pisanie o mniejszych antenach i o antenie 180cm sugeruje, że te mniejsze od 180cm nie nadają się? Antena Φ80 wystarcza . KIEROWCA_VW opisał co trzeba.[/quote]
  • Moderator
    80ka powinna wystarczyć na zachodzie Polski, na wschodzie może być kłopot....
    Na stronie Astry obszar Polski jest w obszarze "60 cm" ale granica 120 cm jest niemal zaraz za Bugiem. Pod Warszawą na działce odbieram na 60ce z dość dobrym sygnałem - około 1/3 tego co leci na 11.597V
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    irekr napisał:
    Na antenie 180 cm Tandberg...

Proponujemy koledze parabolkę 180cm. :D

Myślę, że kolega MMolski nie będzie zmuszony na wybudowanie nowego bloku dla instalacji takiej anteny. :D

Proszę ten wpis traktować jako "żarcik antenowy".

Pozdrawiam.
    Witam.
    LeDy napisał:
    MMolski ma napisane Warszawa.

Podawane dane lokalizacji w -profilu- usera jest dość często mylną informacją.

Zdarzało się dość często, że podawane w profilu nazwy miejscowości - Ni Jak się miały do ich właściwych lokalizacji.
    Z topograficznych "właściwości" (chociażby z azymutu) podania tych danych.

Przykład :
    Piszący z profilu miasto : Mława - pytał o zasadę działania TV z Kołobrzegu nie podając - co i jak i gdzie - . :cry:

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Moje podpowiedzi dotyczyły wschodniej granicy i to jest aktualne. Jeżeli jest W-wa to jeszcze bardziej i nic więcej.
  • Poziom 38  
    Koledzy, ale na zeza Φ60 to chyba za mało. O Monoblock nie wspomnę bo Φ60 to nie ten rozmiar.

W Szczecinie na Φ85 + Monoblock TV Trwam SNR 73% gdy inne programy z Astry np. TVP HISTORIA i inne SNR 83%
  • Moderator
    Przychylam się do zdania kolegi axelakis. Oddzielna antena 60 cm na Astrę to ok, ale "zezowata" to już za mało....
  • Poziom 43  
    axelakis napisał:
    Koledzy, ale na zeza Φ60 to chyba za mało. O Monoblock nie wspomnę bo Φ60 to nie ten rozmiar.
    Nie chyba a na pewno . O monoblock oczywiście nie ma co wspominać.

irekr napisał:
    Przychylam się do zdania kolegi axelakis. Oddzielna antena 60 cm na Astrę to ok, ale "zezowata" to już za mało....
    A gdzież to ww. kolega napisał o oddzielnej Φ60? O reszcie nie ma co wspominać bo to oczywista oczywistość.
  • Poziom 38  
    LeDy napisał:
    A gdzież to ww. kolega napisał o oddzielnej Φ60?
    Nie wspomniałem bo jest to bez sensu.
    Lepiej od razu zmienić talerz na 80-90 cm i podjąć decyzję co dalej z tunerem czyli czy dokupujemy jakiś tani czy wymieniamy C+
  • Moderator
    Widze że niektórzy sobie zaprzeczają.
    Na samym początki kręciłem nosem na 60ke (domyślnie) z zezem... To że na stronie astry jest 60 to jest dla solowej anteny.
    napisałem" 80ka powinna wystarczyć na zachodzie Polski, na wschodzie może być kłopot.... " co zostało uznane za herezję bo "Żółty kolor to Φ60"...
    :)

Rozumiem że najlepiej jest krytykować i negować wszystko, nieważna jest treść....
    Potem wpada się we własne sidła nieścisłości.
    Mnie trudno zniechęcić. ;)
  • Poziom 35  
    irekr napisał:
    Dla porządku:
    TV TRWAM Astra 19,2E 12604 H 22000 5/6 Vpid 33 Apid 3606
    Nie zauważyłem w ostatnim spisie TV Trwam w C+.

Hmm...
    Jest, ostatnio na kanale nr 954
  • Moderator
    .. czyli tylko dla tych co posiadają dekodery z zezem na Astrę.....
    Na 13E tego nie uświadczysz....
    Ja tu widzę niezły .... siostro.
    Ciekaw jestem o co się jeszcze pokłócicie :twisted:
    Pytanie brzmiało:
    MMolski napisał:
    Witam mam pytanie czy na cyfr+ jest możliwość odbierania tv TRWAM ma dekoder thomson terminal ts4p
    - tak, jest taka możliwość.
    Wystarczy do tej anteny zamontować siłownik, niestety z ręcznym sterowaniem.
  • Poziom 38  
    irekr napisał:
    napisałem" 80ka powinna wystarczyć na zachodzie Polski, na wschodzie może być kłopot.... " co zostało uznane za herezję bo "Żółty kolor to Φ60"...

To nie herezja ale święta prawda bo przecież nie tylko TV Trwam człowiek żyje tzn. nie tylko TV Trwam odbiera. Przy odbiorze innych programów z Astry na zezie i Φ60 może być, a raczej będzie problem.
    Prawdę mówiąc nie wierzę w poprawny odbiór TV Trwam na Φ60 z zezem na wschodzie Polski.

Najprościej i najtaniej będzie wymiana anteny na 80-90 cm + Monoblock Twin + najtańszy tuner FTA. Z czasem można zmienić tuner Cyfry na nowszy, a Monoblock Twin dzięki dwóm kablom pozwoli na niezależne nagrywanie na HDD.
    axelakis napisał:
    Prawdę mówiąc nie wierzę w poprawny odbiór TV Trwam na Φ60 z zezem na wschodzie Polski.
    - błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
    Montowałem jednej kobiecie antenę po N'ce i działało - na starej częstotliwości jeszcze.
  • Poziom 43  
    Myśle, że dalej nie ma sensu tego ciągnąć. Odpowiedzi padły co ma zrobić a czy będzie tylko Trwam czy więcej to nie problem. Chodziło mu o Trwam.