Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"kobieca" wymiana kotła C.O. - prośba o wsparcie

renuwa 26 Kwi 2011 10:17 1416 4
  • #1 26 Kwi 2011 10:17
    renuwa
    Poziom 1  

Drodzy Forumowicze!
    Przyszło mi zmierzyć się z dość trudnym tematem jak dla kobiety, czyli wymianą kotła 2 funkcyjnego w mieszkaniu. Od wczoraj przeczytałam chyba większość postów i wiele już wiem, jednak chciałabym mimo wszystko poprosić o wsparcie na osobnym wątku. Na wstępie kilka podstawowych informacji:
    * mieszkanie w piętrowym bloku 53,0 m2, parter, 2 ściany zewnętrzne, okna pd-zach (bardzo ciepłe przy słonecznej aurze, na rachunki nie narzekam), 5 kaloryferów
    * odległość od kotła do punktu poboru wody do 5m
    * zapotrzebowanie na ciepłą wodę - bardzo przeciętne, czyli skromna kąpiel 2 osób dorosłych bez fajerwerków typu hydromasaż itp.
    * budżet dość niski niestety - 3500 zł

W wielu postach piszecie, że ważna jest dostępność serwisu. I tak mam dosłownie za płotem opcję Beretty, gdzie polecono mi typ Junior 21. I chciałabym wiedzieć czy w Waszej opinii jest to wystarczający powód, dla którego mogę wybrać tę markę i model, czy rozejrzeć się za inną firmą? Wwielu odpowiedziach przewija się firma Teremet, natomiast o Berettcie raczej mało informacji znalazłam, a ceny mają raczej porównywalne. Czy możecie wyrazić swoje opinie. Z góry serdecznie dziękuję i docenię każdą uwagę, mimo, iż temat był już poruszany wielokrotnie...

0 4
  • #2 26 Kwi 2011 20:08
    vitus3k
    Poziom 18  

Poznań ma dobry serwis każdej marki.
    Poszukaj w Junkersie Ceraclass , Viessmanie oraz Brotje CTE 24

0
  • #3 26 Kwi 2011 22:21
    COOLka5
    Poziom 18  

W Poznaniu są serwisy wszystkich producentów więc na to nie ma co patrzeć.
    Generalnie zobacz abyś się zmieściła w budżecie.
    Rozumiem że interesuje Ciebie otwarta komora spalania?? jeżeli chodzi o te ramy finansowe 3500 zł
    Ja ze swojej strony mogę polecić firmę DeDietrich lub Saunier Duvall

0
  • #4 26 Kwi 2011 23:08
    1131673
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 27 Kwi 2011 08:59
    COOLka5
    Poziom 18  

Walker29 napisał:
    Ramy finansowe nie mówią czy ma to byc otwarta czy zamknięta komora spalania. Większość producentów swoje urządzenia z otwartą i zamkniętą komorą spalania ma w podobnych cenach.

Ja proponuje wybrać najtańszy kocioł na rynku(z ww firm) bądź kocioł firmy ACV(2 funkcyjny).
    Wszystkie te kotły są podobnej konstrukcji.
    Nie warto wydawać więcej na Viessmanna czy Vaillanta(będzie działał tak samo jak Junkers 1000 zł tańszy) - ta uwaga kierowana jest tylko do kotłów wiszących niekondensacyjnych
    Firma ACV ma podobno jedne z najlepszych na rynku kotłów 2f(najszybciej grzeje wodę) - podobno bo nie robię danej marki

Tylko pomyśl jeszcze że trzeba wsad kominowy zrobić a ile metr rurki 80, kolana, płyta kominowa, plus kawałek koncentrycznej rury i kolano kosztują to nie muszę mówić.
    Ale możesz zrobić koleżance "renuwa" ofertę na kociołek turbo z wkładem kominowym i montażem z materiałem za 3500zł

0