Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

awaria centralki ESGI 2, volvo 460, 1,7 BP+LPG, 102KM

26 Apr 2011 14:35 3059 1
 • Level 2  
  Witam,

  Miałem pewne wątpliwości, czy temat umieścić w dziale "instalacje LPG", czy też "elektronika samochodowa". Ostatecznie wybrałem powyższy. Jeśli jednak Administracja Forum uważa, że powinien być przy "instalacjach LPG" proszę o przeniesienie.

  Od dłuższego czasu borykam się z awarią instalacji sekwencyjnego wtrysku lpg. Problem objawia się przełączeniem na benzynę po kilku minutach jazdy z prędkością powyżej ok. 100km/h lub kilkuminutowej jazdy ze zwiększonym obciążeniem silnika. Centralka sygnalizuje awarię. Po podłączeniu komputera można sprawdzić zapamiętane błędy. Zawsze komunikat brzmi "Błąd wtryskiwacza 2" W momencie gdy samochód nie jest jeszcze rozgrzany problem nie występuje.
  Wykluczyłem uszkodzenie wtryskiwaczy, przewodów oraz wtyczek. Przyszedł czas na centralkę. Zdemontowałem ją oraz rozkręciłem. Moje wątpliwości wzbudziła obecność białego osadu z okolicy jednego z elementów. Poniżej zamieszczam zdjęcia z zaznaczonym tym miejscem(nr 1). Układ ten pobieżnie oglądał znajomy elektronik. Powiedział mi, że osad nie ma znaczenia, częściowo go zdrapał. Zrócił on uwagę na inny element(zaznaczyłem na zdjęciu numerem 2).
  Niestety nie znam się na układach scalonych dlatego też chciałbym poprosić Was o pomoc. Co o tym myślicie, czy może coś innego budzi również Wasze wątpliwości? Czy może macie jakieś pomysły działań diagnostycznych? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

  awaria centralki ESGI 2, volvo 460, 1,7 BP+LPG, 102KM awaria centralki ESGI 2, volvo 460, 1,7 BP+LPG, 102KM awaria centralki ESGI 2, volvo 460, 1,7 BP+LPG, 102KM
 • Level 20  
  Ten osad na 99% nie ma znaczenia. Uszkodzony masz rezystor i prawdopodobnie przez brak sygnału z tej linii masz błąd. Musisz poszukać innego zdjęcia centralki i zobaczyć jaką miał wartość. Sama wymiana raczej nie powinna sprawić problemów.
  Pozdrawiam