Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

logowanie się na pocztę, portale społecznościowe, gg

26 Kwi 2011 15:19 1959 7
  • Poziom 12  
    Cześć.
    Od kilku dni mam problem z logowaniem się na pocztę, allegro itp. W każdej przeglądarce. Usunąłem ciasteczka. Problem pojawia się też na gg, więc to raczej nie wina przeglądarki. Mam router połączony do 2 PC. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co po kolei sprawdzić, zrobić? Byłbym wdzięczny.
  • Poziom 33  
    Na obu PC wystepuje problem? Czym sie objawia owy problem?
  • Poziom 12  
    Tak, na obu. Po prostu np. na poczcie wpisuję login, hasło i nie chce mnie zalogować. Po chwili pojawia się "Błąd wczytywania strony" lub "Przerwano połączenie" itp. No i na gg też nie chce mnie zalogować. Tzn. niby jestem dostępny, ale wszyscy znajomi są niedostępni.
    Myślę, że wina leży po stronie routera i jego ustawieniach. (mogły się jakoś zmienić) Tylko router współgra z dwoma PC. Nie znam się na tym za bardzo, także wszystkie wskazówki "krok po kroku" będą mile widziane.
  • Poziom 12  
    Niestety nic nie pomogło. Macie jakieś inne pomysły /propozycje? Można przywrócić ustawienia domyślne routera? Albo np. jak wyłączyć firewall dla sprawdzenia, czy będzie różnica.
    Trochę czytałem na ten temat i może być to problem związany z ssl, https, czyli bezpieczne połączenia podczas logowania. Co myślicie?
  • Poziom 35  
    Firewall można wyłączyć w Panelu Sterowania (jeśli korzystasz z systemów MS). Nazywa się to "Zapora systemu Windows".
    W routerze można przywrócić ustawienia domyślne np. przytrzymując mały przycisk z tyłu routera przez 10 sekund.
  • Poziom 43  
    Podłącz kompa bezpośrednio do netu z pominięciem routera i wtedy sprawdź czy sytuacja się zmieniła.
    Poza tym źle opisałeś problem.
    Powinieneś zacząć od:
    Model routera, ISP, konfiguracje sieci wraz z adresacją, medium na jakim masz zbudowana sieć.
  • Poziom 12  
    Wina stała po stronie dostawcy. Problem rozwiązany.