Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujniki honda civic D15B7? porsze o pomoc

neeifoo 26 Apr 2011 17:00 9145 9
    neeifoo
    Level 9  
    Witam jestem nowy na forum wiec przepraszam jak temat jest powtórzony lecz mam honde civic 1,5 101kM cupe D15B7 i mam problem z układem chłodzenia od pewnego czasu temperatura dochodzi mi tak do 1/3 na wskazówce milo ze silnik widać ze nabiera dalej temperatury również nie załapuje później wentylator. Hanka jest po wymianie płynu i walanie dziś wymieniłem termostat który był troszkę padnięty wiem ze sa 2 czujniki od temperatury cieczy jeden od wskazówki pod kopułka a 2 od wentylatora kolo termostatu czy to możliwe by zepsuło się od razu wszystko i termostat i te 2 czujniki ? co to może być proszę o wszelkie wskazówki dziękuje:D
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    emeryt2
    Level 42  
    Dalej zapowietrzony , po wymianie płynu!
    neeifoo
    Level 9  
    oki jutro odpowietrze i dam znac co i jak lecz problem z niedochodzaca wskazowka nawet do polowy istnial nawet wczesniej
    emeryt2
    Level 42  
    Z Twojego pierwszego postu bardzo trudno wyczytać informację , że wskazówka wskaźnika temp. zatrzymuje sie na 1/3 skali. Pisz chłopie po "polskiemu" , postaw od czasu do czasu przecinek i będzie wszystko wiadomo!
    Skąd wiesz ,że temperatura sinika wzrasta do takiej , w której ma włączyć sie wiatrak? Mierzyłes jakimś termomotrem? Może masz prawidłowe chłodzenie.?
    neeifoo
    Level 9  
    hmm problem z załączaniem się wentylatora minął, po porządnym odpowietrzeniu, lecz wskazówka i tak pozostaje w tym samej pozycji, jakieś pomysły? dochodzi mniej więcej tak jak na obrazku zaznaczone i nie idzie nic w gore nawet jak się załancza wentylator jest w tej samej pozycji. https://obrazki.elektroda.pl/3533931400_1304009240.jpg
    emeryt2
    Level 42  
    Bardzo dobrze ,że włącza się wentylator , ale dalej nie wiemy na jakiej temperaturze płynu chłodzacego. Co do czujnika , być możliwe ,że sie "zacina".
    1gregS
    Level 10  
    ja mam d16y7 i u mnie wskazówka jest tak samo, może ciut wyżej,auto szybko się nagrzewa,ogrzewanie bardzo dobre,wiatrak się załącza jak trzeba,wydaje mi się że wszystko w porządku i nie masz czym się przejmować, chyba że włożyleś termostat z innego modelu o innych parametrach pracy w co wątpię, a jak według ciebie powinna znajdować się wskazówka? A swoją drogą jak odpowietrzyłeś układ porządnie kiedy on się sam odpowietrza.
    neeifoo
    Level 9  
    jutro porzecze od znajomego termometr specjalistyczny i sprawdzę przy jakiej temp sie wlacz, a jesli cohodzi o odpowietrzanie to jest specjalny zaworek który jest na rurce łączącej blok silnika z chłodnica i go trzeba poluźnić i poczekać by bąbelki przestały lecieć jak również uzupełnia się płyn głownie przez chłodnice
    Czujniki honda civic D15B7? porsze o pomoc
    sdiablo
    Level 2  
    nie zawsze odpowietrzenie tym sposobem daje rezultat jak masz problem w dalszym ciagu z temperatur a problem pojawil sie po wymianie plynu. to skorzystaj z forum civicklub.pl tam jest to dokladnie opisane i nie jest to w nie ktorych egzeplarzach tych modeli takie proste
    MarioSpec
    Level 12  
    Moim zdaniem wskazówka powinna być na 1/3. U mnie i u kolegi w civicu zawsze była na 1/3 a jak podnosiła sie do 1/2 to oznaczało, że sie przegrzewa silnik. Wielokrotnie grzebałem w układzie chłodzenia, spuszczałem i ponownie nalewałem płyn i nigdy nie miałem problemów z zapowietrzaniem sie układu. Tak, że nie szukaj sztucznych problemów tylko na zimnym silniku nalej płynu do pełna korkiem od chłodnicy i do połowy w zbiorniku wyrównawczym i będzie ok :).