Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WFL1600 Maxx - pytanie o rodzaj uszkodzenia

Nixx 26 Apr 2011 18:46 2631 8
    Nixx
    Level 10  
    Dzień dobry
    Moja stara boszka (Bosch WFL1600 Maxx) odmówiła posłuszeństwa. W czasie ostatniego prania zaczęła buczeć i nie odpompowała wody (kontrolka z napisem KONIEC migotała - normalnie po skończony praniu świeci się ciągle). Ubrania wyciągnęłam, wodę wypuściłam przez taki okrągły otwór na dole po prawej. Niestety ewentualną naprawę ze względu na wyjazd muszę odłożyć na początek maja po długim łikendzie.
    Pytanie brzmi: co mogło się zepsuć, ile ewentualnie będzie kosztować naprawa (pi razy drzwi) i czy w tym stanie pralka może postać tydzień - woda odpompowana, prąd wyłączony...
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    merolPL
    Level 27  
    Pralka stać jak najbardziej może. Mogła zepsuć się pompa wody lub spadł pasek klinowy.
    Nixx
    Level 10  
    Ok, dzięki. A czy ktoś może podać koszt wymiany takiej pompy? Pralka była bezawaryjna przez 10 lat, w sumie od wczoraj rozważam czy nie trzeba będzie wymieniać sprzętu, nie bardzo się orientuję czy do takich starych pralek części są od ręki... Staram się skalkulować koszt całej tej zabawy w wersji optymistycznej i pesymistycznej, a kobieta z serwisu do którego dzwoniłam była wybitnie nieuprzejma....
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    merolPL
    Level 27  
    Bardziej optymistyczny byłby pasek klinowy bo wymiana nie wyniesie więcej niż 20zł.
    PS. Bęben się obracał kiedy zaczęła buczeć?
    Nixx
    Level 10  
    skryn wrote:

a pesymistyczna 250PLN wraz z usługą wymiany tejże części:

To ciągle wersja optymistyczna. Dzięki wielkie, przynajmniej mogę zaplanować finanse majowe :>

merolPL wrote:
    PS. Bęben się obracał kiedy zaczęła buczeć?

Nie mam pojęcia - nie przebywałam cały czas w pobliżu łazienki (ale przynajmniej w połowie programu normalnie pracowała, bo akurat byłam przy pralce na moment, musiało coś paść właśnie przy odpompowywaniu). Tak jak napisałam wcześniej, dioda KONIEC migotała, woda była w bębnie. Po opróżnieniu bębna z ubrań i wody próbowałam dać jakiś inny program - po prostu buczy i nie pracuje.
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    ~wac
    Level 20  
    Tak to prawda.Ja miałem taki sam przypadek z pompą u znajomego.Naprawa zamknęła się w 80 zł.

Pozdrawiam
    Nixx
    Level 10  
    Serdecznie dziękuję za podpowiedzi - po naprawie zamknę wątek z informacją co "szczeliło" :)

Edit: Zepsuła się pompa. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pozdrawiam.