Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwufunkcyjny kocioł Vaillant z zamkniętą komorą, z zasobnikiem do 14kW

26 Kwi 2011 20:35 6476 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Mamy dylemat z wyborem kotła do ogrzewania w budowanym domu. Mamy zaufanie do marki Vaillant ze względu na dobre doświadczenia sprzed lat.
    Technologia się jednak zmieniła i nie wiemy co teraz wybrać z ich oferty. Dom będzie piętrowy ok. 140 m powierzchni mieszkalnej, 2 łazienki. Pomieszczenie tech. mamy małe zatem bierzemy pod uwagę jedynie wiszące urządzenie. Chcielibysmy uniknąć budowania komina i wykorzystać rozwiązanie wyprowadzające dyszę "komina" przez mur (tylna ściana domu nie ma okien, odległość do sąsiada wystarczająca), ale musimy wyszukać kocioł do 14kW. Zatem jaki polecacie??? Ogrzewanie będzie kombinowane podłogowo-tradycyjne. Jaki piec wybrać?? Widziałam na tym forum ekspertów od Vaillanta z Bydgoszczy. Panowie - liczę na odzew:) i z góry bardzo dziękuję:) Na targach niestety nie udało nam się spotkać nikogo kto potrafił rzetelnie doradzić.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Polecam kocioł VC 126 i zasobnik, wielkości w zależności od zapotrzebowania na CWU (dla wspomnianych dwóch łazienek nie mniejszy niż 150 litrów) Jeżeli budynek jest nowo budowany, dobrze docieplony, to moc 12 kW to i tak zbyt wiele.
    Co do targów to tam jak już wiesz wystawiają się firmy handlowe, serwis pracuje w terenie. Więc gdzie kupić już wiesz, a co?
    Prócz kotła potrzebujesz dwie pompy- jedna na grzejniki, druga na podłogówke,sprzęgło hydrauliczne (czasami zwane wajhą), regulator pogodowy VRC 430 i moduł VR61,
    Następny krok to instalator, na końcu serwisant.
    Szukając serwisu, polecam stronę vaillant.pl. serwis gwarancyjny.
    Ja jestem z Bydgoszczy ale jest też wielu innych na stronach.
    Ze mną kontakt, gdy coś nie zadziała- albo forum, a info techniczne na infolini 801 804 444.
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za informację:) Zastanawiam się tylko czy bez zasobnika się nie da??? Chodzi mi o to, że widzieliśmy kotły z wbudowanym zasobnikiem (chyba 20l). Mieliśmy nadzieję, że taki model też dałby u nas radę.... Wolałabym nie wstawiać tego wielkiego zbiornika ponieważ tak jak wspominałam mamy małe pomieszczenie tech.

Z góry dziękuję za info,

Dodano po 8 [minuty]:

darius67 zerknęłam na ten kocioł, o którym spomniałeś, ale znalazłam tylko jednofunkcyjny, a sądziłam, że potrzebny/lepszy jest dwufunkcyjny. Pomożesz zrozumieć?? Dzieki z góry.

Dodano po 44 [minuty]:

Dodam, że piec u nas ma dogrzać dom (gaz miejski, ogrzewanie mieszane: podłogowe dół + łązienki, kaloryferowe w sypialniach na piętrze) i zapewnić ciepłą wodę użytkową.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kocioł 1-funkcyjny grzeje obieg CO, a grzejąc wodę w zasobniku, realizuje 2-funkcję. Zawsze działa tylko jedna funkcja.
    Kocioł o małej - dopasowanej mocy to uważam za lepsze rozwiązanie, ale jeżeli brakuje miejsca na zasobnik to również dobrym rozwiązaniem jest wspomniany, kocioł 2-funkcyjny i zasobnik warstwowy.
    ecoTEC plus + actoSTOR VIH CL 20S
    VCW 296 + VIH CL 20S lub
    VCW 346 + VIH CL 20S
    To rozwiązanie to wysoki komfort przy małych wymiarach zabudowy.
    Reszta czyli sterownik, pompy, sprzęgło - zostaje nadal.
    Możesz zainstalować kocioł, a po czasie - sprawdzeniu, o ile nie będziesz zadowolona z ilości wody, doinstalować VIH CL 20. Bez żadnych przeróbek, zbiornik posiada wszystkie podłączenia, czyli wystarczy ściągnąć kocioł, zawiesić w to miejsce zasobnik, a na zasobnik - kocioł.
  • Poziom 2  
    Uuuuuuuuuuu Darius67 widzę, że "im dalej w las tym więcej grzybów" tzn. im więcej pytam tym mniej rozumiem, ale zrzucam to na płeć (moją oczywiście;) Mąż mówi, że wiec o co chodzi:) - to najważniejsze - bo to jego działka.
    Dzięki bardzo za poświęcony czas i przekazaną wiedzę:) Będę tu jeszcze zaglądać, a tuż przed ostateczną decyzją jeszcze się odezwę:) Pozdrawiam!