Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[at91sam7s256] [openocd+eclipse]- jtag-lock-pick spalony?

pietro33 26 Kwi 2011 21:00 1443 2
  • #1 26 Kwi 2011 21:00
    pietro33
    Poziom 10  

Sprawa wygląda tak programowałem sobie spokojnie ARMa aż przyszło do sytuacji gdy chciałem na terminalu odebrać znaki z DBGU. Miałem podpięty jtag pod ARMa i podpiąłem pod DBGU taśme łącząca go ze złączem UART w jtag-lock-pick. Nie potrafiłem wysłąć programu przy połaczeniu tylko taśma i "disconnected" w terminalu. Połączyłem (connect w terminalu) i próbowałem odebrać znaki ale nic nie odebrałem. Później odłączyłem ARMa od złacza USART i nic zaprogramować nie potrafie. Cały czas mam takie logi:

Code:
    Open On-Chip Debugger 0.4.0-rc1 (2010-02-14-09:54)

For bug reports, read
       http://openocd.berlios.de/doc/doxygen/bugs.html
    srst_only srst_pulls_trst srst_gates_jtag srst_open_drain
    Warn : use 'at91sam7s.cpu' as target identifier, not '0'
    1000 kHz
    Info : clock speed 1000 kHz
    Error: JTAG scan chain interrogation failed: all ones
    Error: Check JTAG interface, timings, target power, etc.
    Command handler execution failed
    Warn : jtag initialization failed; try 'jtag init' again.
    error: -100
    Command handler execution failed

Sprawdzałim czy procesor jest spalony próbując zaprogramować SAMBĄ i wszystko jest ok. Wyczyściłem w jtag-lock-pick EEPROMY zaprogramowałem je na nowo później zainstalowałem sterowniki ale logi się nie zmieniły. Przejrzałem schemat jtag-lock-pick ale nie mam pojęcia jak mogłem go spalić bo wszystko jest przez bufory a FTDI sie programuje. Dodam jeszcze ze jak używałem DBGU to z roztargnienia nie zasilałem buforów z UARTU żadnym zasilaniem.

Co myślicie spaliłem coś?Albo jakieś wskazówki? :)

Pozdrawiam,
    Piotr

0 2
  • #2 25 Maj 2011 08:37
    flapo213
    Poziom 21  

Witaj,

Spalić to go raczej nie spaliłeś. Jeśli to konstrukcja Freddiego to jest chyba dosyć solidnie wykonana pod względem zabezpieczeń. Komunikaty wskazują albo błędną konfigurację albo brak zasialania interfejsu, sprawdź dokładnie, a plik konfiguracyjny pobierz z przykładów dostarczonych przez openocd ewentualnie zmień je nieco.

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Maj 2011 09:57
    pietro33
    Poziom 10  

Witam,

Problem juz rozwiazałem bo czas naglił. Jak sie okazało musiałem podpinając taśme z DBGU przejechać po scieżkach albo sprawdzając połaczenie przejechałem ostra sonda.Przerwa była niewidoczna nawet pod dużym powiększeniem.

Pozdrawiam,
    Piotr

0