Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyczepka SAM 750kg wymiary

26 Kwi 2011 21:26 16504 10
  • Poziom 9  
    Witam ,chcę sobie zrobić przyczepkę samochodową do 750kg i potrzebuję dokładne wymiary .Proszę o pomoc!!!
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 42  
    Witam.
    Jak widać na ulicach przyczepki mają bardzo różne wymiary. Nie wiem ,żeby były jakieś ograniczenia w tym względzie,chyba głównie szerokość,bo nie powinna być szersza od pojazdów. A długość? Spotyka się 1,5m, 2m, i dłuższe.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 17  
    Z tego co pamiętam to nie powinna przekraczać szerokości 1,6m ale to nie jestem pewny. Ja mam o wymiarach skrzyni 1,1,m szerokości + nadkola 2,1m długości. I zarejstrowali.
  • Poziom 9  
    Witam,dzięki o podpowiedzi .
  • Poziom 15  
    Dodam jeszcze od siebie że super jest zrobić rozstaw kół identyczny jak w samochodzie, który będzie ją ciągnąć, nie ucieka w koleinach, pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    damian.bob napisał:
    Dodam jeszcze od siebie że super jest zrobić rozstaw kół identyczny jak w samochodzie, który będzie ją ciągnąć, nie ucieka w koleinach, pozdrawiam.

Bardzo cena uwaga, popieram. Pozatym zastanów się jakie materiały najczęściej będziesz woził chodzi mi o wymiary i dodaj po około 10 cm aby można było łatwo włożyć i wyciągnąć towar.
  • Poziom 9  
    Witam ,jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 9  
    Podstawowe pytanie, co chcesz wozić tą przyczepką? Jeśli np. płyty regips to paka powinna mieć co najmniej 1260x2620, jeśli blachę to standardowe arkusze mają 1000x2000, lub1250x2500, lub 1500,3000, plus naddatek ok 30mm. Jeśli chcesz wozić rury lub profile, to standardowo mają po ok. 6m.
  • Poziom 42  
    Karolmay80 napisał:
    Podstawowe pytanie, co chcesz wozić tą przyczepką? Jeśli np. płyty regips to paka powinna mieć co najmniej 1260x2620, jeśli blachę to standardowe arkusze mają 1000x2000, lub1250x2500, lub 1500,3000, plus naddatek ok 30mm. Jeśli chcesz wozić rury lub profile, to standardowo mają po ok. 6m.
    Trochę żal ,że tak późno włączasz się z poradą,bo myślę że ta przyczepka na pewno już jest gotowa i w użyciu.
  • Poziom 9  
    stanislaw1954 napisał:
    Karolmay80 napisał:
    Trochę żal ,że tak późno włączasz się z poradą,bo myślę że ta przyczepka na pewno już jest gotowa i w użyciu.

może mastępnym pomoże
  • Poziom 10  
    Ogólnie: przyczepkę należy dostosować do własnych potrzeb.
    Inna będzie do przewożenia płyt GK / OSB / blachy a inna do węgla, piasku itp.
    Warto popytać na forum - jakie inni Użytkownicy budowali