Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rozrusznik ford taurus przestal krecic

mirozory 06 Nov 2004 22:02 1937 7
    mirozory
    Level 15  
    witam.wymienialemuszczelki na kolektorze ktore niemaja nic do rzeczy z rozrusznikiem i potem rozrusznik tak jakby sie zawolno zaczal krecic i niechcial uruchomic silnika przed wymiana auto zapalalo czasami jednak zdarzalo sie ze go jakby zatrzymywalo przy starcie pocykalem troche az sie zrobily cieple kable i zaskakiwal .po tym wymontowalem rozrusznik i go wyczyscilem oliwka. szczotki sa krotkie ale jeszczemaja dobry docisk.sa miedziane a ztego co pamietam z innych aut to byl grafit z miedzia w rozrucholu niema automatu do wyrzutnika tylko jedna magnesnica jest wycieta i rdzen ktoryjest przyciagany jest polaczony z bendixem.gdy zamontowalem to ani niedychnal.tylko cykal i kabel zaczal wrzec. niewiem co mu sie stalo lozysko igielkowe i dwie tuleje bendix ityl nasmarowalem smarem takim jak sie smaruje przeguby frezy prowadzace tez niepokoi mnie wirnik bo ma wszystkie komutatory polaczone z osia wirnika ale niewydaje mi sie zeby kazdy dostal zwarcie tak ma chyba byc.moze ktos doradzi z gory wielkie dzieki.
    Tomaszglds
    Level 14  
    czyli pyka nie kręci?
    mirozory
    Level 15  
    tak.i ma bardzo duzy pobor
    robi10
    Level 12  
    sprawdz czy nie ma zwarcia przewodu za włącznikiem z masą (tego na silnik rorusznika, albo zwarcie jest na szczotkach , moze pierscien zabezpieczający zwiera do ktoregos z przewodow .
    zastanow sie czy magnesow nie poprzekładałes
    pozdrawiam
    mirozory
    Level 15  
    magnesow nieprzekladalem magnesy wypedzlowalem oliwka konserwacyjna z calego szlamu ktory byl szczotek tez zabardzo nieidzie pomylic gdyz jest tam plastyk ktory ustala szczotki no i sa tak dlugosci dobrane ze ciezko by bylo cos zle zrobic chyba ze skrzyzowac ale wtedy by bylo zwarcie.jeden magnes niema rdzenia i jest okno gdy dolaczy sie napiecie rdzen ktory jest nad obudowa wciaga sie do obudowy przesowajac bendix i kotwica z rdzenia rozwiera ktorys obwod elektromagnesu jedynie co robilem to podkrzywilem ten wylacznik gorny styk o milimetr po wyczyszczeniu styku i troche popodginalem laczenia elektromagnesow.czy jest mozliwe ze przy zalaczeni lapie wirnik o stojan z powodu ulozyskowania z przodu jest lozysko igielkowe a ztylu tuleja z krzemobrązu.widzialem gorsze lozyska ze palcem byly wyczuwalne i krecily.
    antenek
    Level 19  
    podepne sie pod temat . Mam taki rozrusznik i chciałem wymienic szczotki bo sa już liche . Ale ogrinalne szczotki sa zgrzewane z blachami . a wszystko jest jeszcze dogrzane do stojana. Myślicie ze można je odciąć i dolutować nowe ??
    milejow
    Level 43  
    Dolutowac nowe mozna ale nie zwykla postoletowka tylko palnikiem precyzyjnym.
    antenek
    Level 19  
    ale normalnie cyną czy jakiegoś innego stopu sie używa ??