Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark e120 błąd brak tonera.

wpieniacz88 26 Apr 2011 23:11 2745 3
    wpieniacz88
    Level 13  
    Witam dostałem od znajomego drukarkę Lexmark e120 z objawami, iż po wymianie tonera nie drukuje. Po otrzymaniu drukarki diody wyświetlały „brak tonera” trzykrotne miganie zielonej diody. Przeczyściłem styki profilaktycznie, które są na tonerze nie pomogło. Doczytałem, że Lexmark ma chipy, które zliczają ilość wydrukowanych kartek i pomimo że toner jeszcze wydrukuje np. 300 kolejnych kartek to chip sygnalizuje, iż już się nie da, więc wymieniłem na nowy ze strony agawa.pl (poczytałem na forum inne tematy i ktoś polecał ową stronę, że chipy są pewne). Nie pomogło. Następnie rozkręciłem na części pierwsze, wyczyściłem i dalej nic. Zauważyłem ze przy rolkach odpowiedzialnych za pobieranie papieru i zmianę podajnika z górnego na dolni i odwrotnie nie działa elektro magnes, który powoduje, że trybo się zmienia i uruchamia rolkę od zaciągania papieru. Po ręcznym odblokowaniu tryba założeniu tonera i włączeniu drukarki do sieci cudownie drukarka zaciąga kartkę przepuszcza przez siebie, ale po wyrzuceniu jej wywala błąd „brak tonera”. Czy ma ktoś pomysł, „co dalej?. Dziękuje i pozdrawiam.
    wpieniacz88
    Level 13  
    A dokładnie tak Lexmark e120 błąd brak tonera. skopiowano z instrukcji obsługi lexmark e120.
    wpieniacz88
    Level 13  
    Kurcze nikt nie ma żadnego pomysłu co by tutaj można jeszcze było sprawdzić ?