Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

normalne czy nie?? reduktor do butli 11kg

Zedi 26 Apr 2011 23:36 7664 1
    Zedi
    Level 10  
    Witam,
    moje pytanie dotyczy reduktora do butli na propan butan 11kg.
    Jakieś pół roku temu kupiłem butle 11kg i nowy wąż z reduktorem. Po napełnieniu butli, podłączeniu węża z reduktorem do butli i kuchenki nic się niepokojącego nie działo, gazem nie śmierdziało, starczyło gazu na 6 miesięcy. Skończył się gaz i pojechałem na napełniania, po napełnieniu i podłączeniu węża z reduktorem, po otwarciu zaworu butli słychać syknięcie ( tylko raz przy odkręceniu zaworu butli) i w momencie syknięcia czuć gaz...jak kupiłem butle i pierwszy raz ją podłączyłem też zawsze było syknięcie,ale jakoś wcześniej nie czułem wtedy gazu. Mam taki zwyczaj,że na noc zakręcam butle i spuszczam reszte gazu z kuchenki spalając resztę...robiłęm tak wcześniej i po nowym napełnieniu. Zawsze po porannym odkręceniu butli słychać to syknięcie( jak nie ma gazu w wężu z reduktorem)
    Męczyło mnie to i zlokalizowałem,że to syknięcie wydobywa się z reduktora a dokładnie spod tabliczki na której napisane jest 37bar (tam jest taka mała dziurka) czy to jest jakieś odpowietrzenie które reguluje ciśnienie gazu w wężu wywalając go troszkę przez tą dziurkę?? dodam jeszcze ,że kiedy zakręcę butle na noc i spuszczę resztę gazu z węża to w tym samym miejscu jak już wybędzie resztka gazu zasysa troszkę powietrza. Kiedy w ciągu dnia zakręcę butle ale nie spuszczę resztki gazu z węża to po ponownym odkręceniu nie ma tego syknięcia.
    Pytanie końcowe czy to normalne to co się u mnie dzieję z tą dziurką w reduktorze czy po prostu reduktor uległ jakiejś awarii??
    Proszę o szybką odpowiedź i sorka za tak długi post,ale chciałem dokłądnie to opisać:)

pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    stefanscorpio
    Level 20  
    Witam! Prawie wszystko jest dobrze.To odpowietrzenie komory membrany.Jezeli jednak czujesz gaz to wymien reduktor.Pozdrawiam.Stefan.