Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus M50Vm, NVIDIA 9600M GS, sterownik karty graficznej pod Windows 7

nessusx 27 Apr 2011 08:09 2477 2
    nessusx
    Level 11  
    Witam,
    Od kilku dni walczę z instalacją nowego sterownika karty graficznej. Na domyślnym (Microsoft'u) brakuje akceleracji sprzętowej DirectX.
    Po zainstalowaniu nowego sterownika podczas restartu pokazuje się "niebieski ekran śmierci" (Blue Screen) z błędem STOP 0x00000116 i informacją, że coś nie halo ze sterownikiem nvlddmkm.sys.
    Mimo braku wsparcia (dla tego modelu) ze strony Asusa dla Windows 7 udało mi się skompletować pozostałe sterowniki i działają poprawnie. ...tylko ta nieszczęsna karta graficzna :(
    Instalowałem najstarsze i najnowsze sterowniki do tego modelu karty graficznej niestety bez pozytywnego rezultatu. "Czyściłem" pozostałości po sterownikach programem Driver Sweeper z takim samym efektem końcowym.
    Po setkach prób, restartów i przywracania systemu poddałem się.
    Czy ktoś z szanownych użytkowników tego portalu spotkał się z podobnym problemem i posiadł wiedzę jak go rozwiązać?
    nessusx
    Level 11  
    b2r, tak, oczywiście instalowałem (między innymi) również najnowszy sterownik od NVIDII. Niestety podczas ponownego uruchomienia wywala Blue Screen STOP 0x00000116