Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kaspersky alarmuje: liczba wirusów na Anroida dramatycznie rośnie

lukasker 27 Apr 2011 10:01 2305 11
Optex
  • Kaspersky alarmuje: liczba wirusów na Anroida dramatycznie rośnie Kaspersky alarmuje: liczba wirusów na Anroida dramatycznie rośnie Producent oprogramowania antywirusowego - firma Kaspersky - podał informację, że na system Android w chwili obecnej jest znane już ponad 70 wirusów. Wzrost jest ogromny, bo w sierpniu zeszłego roku były znane zaledwie 2 wirusy. Co gorsze, obecna polityka Android Market sprzyja rozprzestrzenianiu wirusów. Każdy, kto wpłaci 25 dolarów, może zostać developerem aplikacji Android i udostępniać w sklepie swoje aplikacje (wirusy) bez żadnej kontroli. Choć Android posiada sandboxing, który ma chronić przed wirusami, nie jest to wystarczająca ochrona. W zeszłym miesiącu ujawniono, że wirusem DroidDream zarażono ponad 400 000 telefonów. Czyżby wkrótce każdy nowy telefon będzie musiał mieć zainstalowanego antywirusa?
    Więcej w źródle.

Źródło

Cool? Ranking DIY
    About Author
    lukasker
    Translator, editor
    Has specialization in: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker wrote 2900 posts with rating 170. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
  • Optex
    andrzejlisek
    Level 29  
    A nie prościej było bez IPhonów, Androidów i itp? Wtedy to nie było technicznej możliwości zakłócenia działania telefonu i wykonania niekontrolowanych połączeń i wiadomości bez wiedzy użytkownika.

Teraz to z telefonu chcą zrobić komputery, które można zarazić tak samo, jak zwykłe PC.

A tak w ogóle, to zastanawia mnie to, czy sprzęt z Androidem to w dalszym ciągu jest telefon, czy komputerek z funkcją telefonu GSM.

A jeżeli już, to do aplikacji powinno być środowisko unieruchomienie, coś w rodzaju emulatora, maszyny wirtualnej, gdzie aplikacja uruchomiona wewnątrz tego środowiska nie jest w stanie w niekontrolowany sposób wpłynąć na system, który jest poza środowiskiem. Tak było z każdym telefonem z J2ME, że o każdą akcję związaną z danymi, połączeniem lub użyciem telefonu pytał się użytkownika, czy wolno.
    lukasker
    Translator, editor
    andrzejlisek wrote:
    A jeżeli już, to do aplikacji powinno być środowisko unieruchomienie, coś w rodzaju emulatora, maszyny wirtualnej, gdzie aplikacja uruchomiona wewnątrz tego środowiska nie jest w stanie w niekontrolowany sposób wpłynąć na system, który jest poza środowiskiem. Tak było z każdym telefonem z J2ME, że o każdą akcję związaną z danymi, połączeniem lub użyciem telefonu pytał się użytkownika, czy wolno.

Przecież jest o tym w artykule, nazywa się to sandboxing, ale jak napisano nie zdaje rezultatu...
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    bedijunak
    Level 15  
    To fakt, technologia tak szybko się rozwija że za niedługo będziemy od niej całkowicie uzależnieni, a raczej sami się uzależniamy od niej....
    markovip
    Level 34  
    A kto każe ludziom pierdoły instalować? Kto ceni sobie bezpieczeństwo, nie zainstaluje byle programiku.
    Z resztą, można by to porównać do otwierania emaili od nieznajomych ze "zdjęciami z wakacji".
    _Arecki_
    Level 15  
    Quote:
    Co gorsze, obecna polityka Android Market sprzyja rozprzestrzenianiu wirusów.
    Ale za to jak szybko zwiększa się ilość aplikacji na androida, bo przecież tylko to się liczy. Więcej, więcej, więcej! Nie liczy się jakość ale ilość. Aplikacja użyteczna, śmieć, czy wirus, ważne aby było więcej niż na iphona, czy tel z win.
    Sam mam tel z androidem, ale te miliony aplikacji które są dostępne w markecie to wcale mnie nie cieszą. Teraz to już w ogóle strach cokolwiek zainstalować mimo, że mam antywira. Każda aplikacja oprócz podstawowych funkcji, do których została stworzona chce jeszcze gromadzić dane o użytkowniku.
    bedijunak
    Level 15  
    Za jakiś czas wszczepią każdemu "chipek" pod skórę razem z wirusem..... i dostaniemy za darmo kieszonkowy sprzęt z oprogramowaniem który będzie przekazywał dane o nas z dowolnego miejsca na ziemi przez satelitę do centralnego systemu..... Oczywiście moge sie mylić :) Jak narazie to tylko science-fiction.
    gosztekseba
    Level 31  
    Wiecie co? Ja to chyba wrócę do Nokii 3310. Urządzenie do komunikacji a nie szpanowania. Z bateriami nowszej generacji wytrzyma gdzieś 2 tygodnie bez ładowania. GŁUPOTA i nabijanie kasy na naiwnych... Mi to się wydaje że Ci od Kasperskiego to sami to piszą, aby mieć kolejne urządzenia na których musi być ich program antywirusowy.

P.S

Popraw temat.
    bedijunak
    Level 15  
    Mój dobry kolega który zajmuje się sprzętem komputerowym, używa tylko linuxa i "linuxowych" programów, bo uważa że te programy mają same w sobie antywirusa. Dlatego nie używa systemu Windows. Piszący programy antywirusowe piszą je już z wirusem :) nie wiem czy to słuszne. Ale to już inny temat. Pozdrawiam.
    basstec
    Level 34  
    Wiele razy na tym forum czytałem, że na linuxa nie ma wirusów bo system jest tak skonstruowany, że być nie mogą. Widać bzdury fanboye linuxa piszą :)
    gosztekseba
    Level 31  
    Na każdy system są wirusy. Ale ile wirusów na linuxa przypada na windowsa?