Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ustawienia Urlicha ED 24 olejowego

dranoel 27 Kwi 2011 10:09 3113 6
 • #1 27 Kwi 2011 10:09
  dranoel
  Poziom 8  

  Sprawa dotyczy kotła Urlich ED 24. Po serwisie fachowca kocioł znajomego po 2 tygodniach padł. Fachowiec uszkodził mocowanie elektrod zapłonowych a do tego padła pompa wspomagająca. Dodatkowo zamieniono dyszę typu H na S!!!
  Kocioł reanimowałem ale poprzednik rozregulował ustawienia płytki spiętrzającej i dozowania powietrza. Kocioł pracuje ale jest "za głośny" ponadto ma nadmiar O2-około 6%.
  Jeśli ktoś ma taki kocioł i pracuje mu cicho i nie wydziela sadzy to proszę o podanie ustawienia nawiewu (skala na palniku do 0-8) a także o zmierzenie odległości od krawędzi nakrętki na rurce paliwowej do krawędzi nakrętki regulacji położenia dyszy i płytki spiętrzającej w gardzieli palnika.
  Za wszelkie informację z góry dziękuję.

  0 6
 • #3 28 Kwi 2011 10:46
  dranoel
  Poziom 8  

  Prawdopodobnie jest to OF-51S ale pewności nie mam bo brak jest oznaczeń. Taki jest u kolegi znajomego a kocioł jest ponoć identyczny i kupiony w tym samym czasie przez tego samego instalatora.Telefonicznie ustaliłem z tym gościem, że on przepustnicę powietrza ma ustawioną na 3,5. Ja ustawiłem na 3 a i tak nie można zejść z tlenem (O2) poniżej 6%. A piec chodzi głośno i nierówno "szarpiąc" płomieniem. Ciekawe jakie jest fabryczne ustawienie przepustnicy i płytki zawirowacza.

  0
 • #4 28 Kwi 2011 13:29
  mirrzo

  Moderator na urlopie...

  Typ palnika można znaleźć na tabliczce lub na przepustnicy powietrza.
  Jakie jest ciśnienie paliwa?

  0
 • #5 28 Kwi 2011 20:51
  dranoel
  Poziom 8  

  Znasz ten piec? Ja serwisuje kotły CO ale trochę większej mocy. W tej zapalniczce nic nie daje się zmierzyć. Przynajmniej ja nie widzę możliwości podpięcia się z manometrem czy wakumetrem. Zakładam, że jest 8 bar zgodnie z instrukcją dla całej serii tych kotłów. Nie ma możliwości dokonać pomiarów ciśnień powietrza więc gdyby ktoś miał DTR lub zechciał podać ustawienia cicho pracującego kotła (jak w tytule ) to miałbym punkt odniesienia a tak to gdybamy.

  0
 • #6 29 Kwi 2011 00:03
  mirrzo

  Moderator na urlopie...

  Wszystko można zmierzyć. Na pompie masz pokrętło z cienkim wężykiem. Wykręcasz go i podpinasz manometr. Wartość do ustawienia, to 8 barów STAŁE
  Potem jedziesz analizatorem i ustawiasz powietrze. Skala na palniku dla tego samego palnika, przy różnych kominach będzie inaczej ustawiona. Przy złym ciśnieniu paliwa, możesz mieć takie objawy.
  Tu masz ten palnik:
  ustawienia Urlicha ED 24 olejowego

  2
 • #7 29 Kwi 2011 20:57
  dranoel
  Poziom 8  

  Dzięki za szkic palnika, podobny ale nie ten sam. W "moim" Urlichu w płytce spiętrzającej (zawirowawczej) nie ma okrągłych otworów a podłużne są węższe.
  Co do pomiaru ciśnienia na pompie to jest mały kłopot, zaworek odpowietrzania o którym piszesz jest zaledwie około 1cm od obudowy kotła. Będę musiał coś pokombinować bo pompa jest na stałe przykręcona do korpusy a przyłącza zasilania i wyjścia na dyszę są sztywne i dziwnie nakombinowane przez inatalatora. Na pewno nie jest to oryginalny układ.
  A może miałbyś dostęp do rysunku tego palnika co pisałem powyżej.
  Dziwne, że nikt nie ma dobrze pracującego Urlicha :-))) a znalazłem sporo wypowiedzi na temat tego typu "kotłów" na elektrodzie.
  Na razie dziękuję za już i proszę o więcej!

  0