Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Czytnik karty zbliżeniowych z chipem

wojbaz 27 Kwi 2011 10:34 3051 6
    wojbaz
    Poziom 9  
    Witam,

Od razu zaznaczę, że jestem lamerem elektronicznym :) Potrzebuję urządzenie do odczytu i zapisywania danych z kart czipowych zbliżeniowych opierających się na RFID. Urządzenie jest mi potrzebne do możliwości testowania rozwiązań służących do ochrony przed kradzieżą e-danych z takiego rodzaju kart. Nie wiem na ile to możliwe, ale chciałbym mieć możliwość przechwycenia danych z karty (np. płatniczej lub inny urządzeń z czipem). Nie wiem na ile możliwe (legalne) jest stworzenie takiego urządzenia? Czy takie urządzenie wymaga specjalnego oprogramowania pod konkretne rodzaje kart? Czekam na propozycje i sugestie. Jeżeli coś mnie usatysfakcjonuje zlecę wykonanie takiego urządzenia lub kupię gotowe.

pozdrawiam,
    Wojbaz
    Karol966
    Poziom 30  
    Musisz zacząć od wyboru częstotliwości pracy układu. Na pracę inż. robiłem układ, który odczytywał karty 125kHz. Jak później sprawdziłem, żadna inna karta, jaką posiadałem nie była kompatybilna z tą częstotliwością - jedynie kupione karty, breloki konkretnie pod tą częstotliwość działały poprawnie. Czyli wychodzi na to, że te najczęściej używane karty są na wyższe częstotliwości.
    smfi
    Poziom 12  
    Jak karty płatnicze i podobne, to 13.56MHz. Na tą częstotliwość jest wiele standardów, częściowo kompatybilnych między sobą. Często czytniki są uniwersalne, obsługują wiele formatów.
    Karty płatnicze zbliżeniowe to standard NFC, Felica i podobne.

Musisz określić jakie standardy chcesz czytać i wybrać coś z bogatej oferty sprzedawców. Ja też mogę Ci sprzedać taki czytnik, ale nie zajmuję się tym na co dzień i nie mam najniższych cen.
    wojbaz
    Poziom 9  
    Karol, smfi dzięki za odpowiedzi. Trochę mi się rozjaśniło. Tak naprawdę bogata oferta sprzedawców niewiele mi mówi, bo dokładnie nie wiem co powinienem kupić :) smfi myślisz, że są też takie urządzenia, które posiadają wbudowaną pamięć do zapisu danych? Jeśli tak to mógłbyś mi przykładowe miejsce podać, gdzie mógłbym takie coś kupić? Jeżeli nie chcesz wklejać bezpośrednio na forum, to wyślij na priv. U Ciebie ile by Pi*drzwi kosztowało takie urządzenie?

pozdrawiam!
    smfi
    Poziom 12  
    Można kupić np. tu:
    http://www.mikrokontrola.pl/

Pod hasłem: czytniki Mifare
    Szukaj ogólnie czytników RFID

Powtarzam, musisz najpierw określić jakie formaty kart chcesz czytać i wtedy wybrać coś.
    Tak samo z moją ofertą - są urządzenia od 50 zł do 2000 zł w zależności od możliwości.
    wojbaz
    Poziom 9  
    To podsumowując. Zlecę wykonanie takiego urządzenia jak opisane, które ma mieć następujące funkcjonalności:

- czytnik kart RFID ISO14443 (i podobnych, żeby był dość uniwersalny)
    - pamięć zintegrowana
    - oddzielne wewnętrzne zasilanie (baterie?)
    - możliwość podłączenia do komputera
    - oprogramowanie do odczytu zapisanych z kart danych
    - dźwiękowe powiadomienie o odczycie

Czekam na oferty/pytania/wycenę na privie.

pozdrawiam.
    wawcio
    Poziom 11  
    Witam,
    żeby kolega dobrze zrozumiał: odczyt i programowanie nowo nabytych tagów to dziś kwestia kilkunastu zł (125khz), kilkuset zł (13.56mhz) i ponad tysiąc zł (900MHz). Urządzeń tych nie trzeba projektować bo są szeroko dostępne. Jednak jeśli chodzi o pytanie zadane w pierwszym poście: odczyt z kart płatniczych np. pay-pass to należy o temacie zapomnieć. Wykorzystywane tu jest takie samo szyfrowanie (32bit,64bit) jak w innych systemach informatycznych. W początkowej fazie używania rfid (głównie przy kasownikach tramwajowych) wymyślano urządzenia odczytujące 32bitowy kod np. z kart unique. ale to przeszłość i nie ta technologia. Wyższa częstotliwość to często tagi aktywne lub semi-pasywne. Na pokładzie znajdują się układy scalone, które zaczną odpowiadać dopiero bo wygenerowaniu pseudolosowego ciągu binarnego zgodnego z szyfrowaniem.