Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa spalinowa Stihl fs55 traci moc

patrickmaster 27 Apr 2011 10:55 22843 4
    patrickmaster
    Level 10  
    Po przerwie zimowej wziąłem się za koszenie trawnika, który notabene wygląda jak łąka. Jednak zaskoczyła nie niezbyt miła niespodzianka. Mianowicie moja kosa ma problem.
    Problem, który przedstawia się następująco: odpala bez problemu i na "pusto", tzn z głowicą tnącą w powietrzu. Wchodzi na obroty RACZEJ bez problemu (tak, zdarza jej się delikatnie zamulić obroty), ale nawet po delikatnym przyłożeniu jej do ziemi (czyt. delikatnym docisku głowicy), obroty gwałtownie spadają i nie jest w stanie kosić.
    Innymi słowy z pewnego powodu straciła swoje mechaniczne rumaki.
    Moje pytanie brzmi: gdzie jest problem?
    User removed account
    User removed account  
    patrickmaster
    Level 10  
    Resztka benzyny rzeczywiście została w kosie na zimę. To jednak jej czwarty bodaj sezon, a w tej chwili nie przypominam sobie, bym którejś jesieni wypalał gaźnik do końca. Wierzę jednak, że tym razem to jest właśnie przyczyną, liczę, że jestem w stanie z poziomu własnych umiejętności dokonać owych poprawek.
    patrickmaster
    Level 10  
    Okazało się jednak, że problemem był niedrożny wydech, pan z serwisu przyznał, że niepotrzebnie bawiłem się z gaźnikiem :| i tu kolejne pytanie: zakładając, że nie przegapiłem żadnej z części gaźnika, jakie przyczyny może mieć nadmierne spalanie? Takie odnoszę dziwne wrażenie, mimo wkręcenia pokrętła H do końca (tzn na tyle, na ile pozwala ogranicznik).
    GumisR6
    Level 9  
    Jeśli jesteś pewien że gaźnik skręciłeś poprawnie to do tego jest wiele innych powodów które mogą powodować nadmierne zużycie paliwa. W wiekszości przypadków to zasługa niedrożnych przewodów zasysania powietrza. Sprawdz kanały i podstawa to filtr powietrza. Plastykowa cześć przemyj dokładnie czystą benzyną, a ten kawałek materiału umyj w plynie do naczyń i wysusz. Jeśli to nie pomoże to daj znać i będziemy dalej kombinować. Natomiast jeśli pozbyłeś się tego problemu to napisz co było powodem tak dla mnie na przyszłość. Pozdro