Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz radia peugeot 307 po nagrzaniu nie widać nic

ust13 27 Apr 2011 11:55 32790 24
    ust13
    Level 2  
    Witam
    Mam problem z wyświetlaczem radia w sam.peugeot 307 z 03r.rano wyświetlacz działa prawidłowo, w okresie słonka po nagrzaniu się wnętrza wskazania wyświetlacza są nie widoczne. Co się dzieje i jak temu zaradzić.
    Pozdrawiam
    Davvvi
    Level 27  
    Trochę mało szczegółowo opisałeś więc mogę sie mylić ale jeżeli masz wyświetlacz monochromatyczny (tzw.czarno-biały,coś jak w zegarku elektronicznym) to od słońca i wysokiej temp,chyba każdy wyświetlacz tego typu robi się czarny. taka ich wada.
    ust13
    Level 2  
    Witam
    Wyświetlacza jest oryginalny taki jaki jest montowany w peugeocie 307 czyli cyfry i litery są wyświetlane na czerwono.
    Pozdrawiam
    maniek_88
    Level 14  
    Ja podpowiem tyle, że te wyświetlacze już po prostu tak mają. Mam peugeota 407 z tym samym wyświetlaczem i efekt jest ten sam. Z tego co wiem to w peugeocie mieli wadliwe te wyświetlacze pod tym względem, i dopiero od któregoś roku coś z tym zrobili. Można wymienić, ale koszt tego wyświetlacza to wydatek około 1000zł (nie orientuje sie dokładnie). Ja sie już przyzwyczaiłem do tego, poza tym jak sie nagrzeje, a potem włączy sie klimę dobrze i sie go ochłodzi to jakoś coś widać na tym wyświetlaczu więc można przywyknąć:) Bo osobiście szkoda mi wydać 1000 zł na to.
    ust13
    Level 2  
    Witaj
    Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Werewolf
    Level 25  
    Witam jakie 1000zł ? co za głupoty kolego piszesz.
    Domniemam że masz wersje przed liftem tej 307, bo po lifcie problem został rozwiązany.
    Zrób tak, wymontuj LCD i zobacz jakie masz oznaczenia na naklejce dokładnie o EMF-A (lub EMF-A+ nie pamiętam dokładnie) albo EMF-B.
    Jeżeli zanika stawiam, że to jest EMF-B.
    Teraz pozostaje znaleźć taki sam na znanym portalu aukcyjnym i podmienić (w 307 nie trzeba kodować).
    Koszt takiej operacji to w zależności od inwencji i poszukiwać 50-100zł.
    ust13
    Level 2  
    Witam
    Oryginalne oznaczenia wyświetlacza to EMF B i taki kupiłem, ale nie wyświetla wskazań komputera.
    W serwisie powiedzieli mi, że trzeba konfigurować.
    Pozdrawiam
    Werewolf
    Level 25  
    Witam, spróbuj odłączyć klamy akumulatora na 15min powinien się sam zaprogramować.
    marehel
    Level 11  
    Może "podepnę" się ze swoim problemem.
    Miałem podobny problem i z czasem na wyświetlaczu nic nie było widać jakby zupełnie wyłączony ale zauważyłem w słonecznym świetle że jednak wyświetlacz działa. Kupiłem drugi wyświetlacz i taka sama sytuacja. Zacząłem podejrzewać, że padły żaróweczki podświetlające wyświetlacz i rzeczywiście nie świecą ale po wymontowaniu sprawdziłem, że nie są przepalone.
    Co może być przyczyną, że nie świecą ? Nie wiem czy to ma związek ale podświetlenie pokręteł wentylatora, nawiewu i ogrzewania też przestały świecić ?

Z góry dziękuję za jakieś sugestie.
    (307, 1.4 benzyna, 2004)
    Werewolf
    Level 25  
    A jak jest zimno wyświetlacz wyświetla czy też nic ?
    marehel
    Level 11  
    Wyświetlacz na początku zachowywał się podobnie jak u autora tematu. Słoneczny, ciepły dzień i nic nie widać ale w nocy wszystko było OK. Z czasem jedna strona jaśniejsza a druga ciemniejsza, aż w końcu zupełnie nic nie widać czy w dzień czy w nocy. Dopiero po wyciągnięciu go z kokpitu pod kątem zauważyłem, że wszystko jest wyświetlane ale nie podświetlane.
    Chyba niemożliwe jest aby siadł jakiś bezpiecznik ? Zaczynam podejrzewać, że coś stało się z wiązką przewodów i niestety czeka mnie ASO :(
    Werewolf
    Level 25  
    Nic z wiązko się stać nie mogło. Wyświetlacz padł raczej, czeka Cie wymiana. Sprawdź oznaczenia jakie masz i poszukaj takiego samego na allegro.
    marehel
    Level 11  
    No w tym rzecz, że kupiłem nowy wyświetlacz i to samo :(
    Werewolf
    Level 25  
    Masz zasilacz 12V ? mogę podać Ci rozpiskę sobie sprawdzisz wyświetlacz.
    Może żarówki się przepaliły, lub nie stykają i nie wyświetla nic.
    Jeżeli to nie pomoże pozostanie jedynie miernik lub czujka i sprawdzić czy we wtyczce samochodu jest + 12V.
    marehel
    Level 11  
    Zasilacz mam i nawet na próbę jedną żarówkę sprawdziłem i była dobra ale za rozpiskę byłbym bardzo wdzięczny to rzeczywiście sprawdziłbym zarówno zasilacz jak i wtyczkę.
    Werewolf
    Level 25  
    7 - plus
    8 - masa
    9 - plus
    Łączysz dwa plusy, i czekasz około 10-15sekund wtedy wyświetlacz startuje, i powinien się zapalać.
    Gdzie jest pierwszy pin zobaczysz jak się przyjrzysz wtyczce, będzie oznaczone.
    marehel
    Level 11  
    Dzięki, bardzo mi pomogłeś :)
    Niestety teraz już wiem, że działałem zbyt nerwowo i uległem powszechnej opinii o typowej awaryjności tych wyświetlaczy.
    Przyczyną okazała się błahostka czyli trzy przepalone żaróweczki podświetlenia :)
    Mój pech, że w drugim wyświetlaczu kupionym na allegro również były przepalone te żaróweczki. Po ich wymianie mam teraz dwa w pełni sprawne wyświetlacze :)
    Werewolf
    Level 25  
    No to świetnie że się udało.
    Awaryjne są głownie EMF-B, pozostałe działają normalnie.
    Pozdrawiam
    18mintek18
    Level 9  
    Witam
    U mnie w 307 z 2004 też jest problem z nagrzewającym sie wyświetlaczem (u mnie nawet po długiej pracy sam z siebie mocno się grzeje co powoduje zanik widoczności)
    Rozwiązałem go przyciemniając podświetlenie deski rozdzielczej nieco. Nawet nie duża zmiana obniżyła temperaturę wyświetlacza na tyle że "sam z siebie" już się tak nie grzeje (oczywiście jak słonko przygrzeje prosto w wyświetlacz to problem występuje ale na to wyjścia nie ma)

*w 307 podświetlenie ściemniamy po przez przytrzymanie przycisku na zegarach po lewej stronie. (jeśli zacznie pojaśniać wystarczy zwolnić przycisk i jeszcze raz przytrzymać)
    januszsz12
    Level 1  
    najprawdopodobnie zasilanie na scalaka idzie przez żarowki mają wszystkie swiecić
    ZdunekB
    Level 3  
    Wiem że temat już pewno martwy od dawna, ale chciałbym się zapytać was, czy ktoś wie co się dzieje u mnie w peugeot 307 1.6 hdi 109km 2005r fl.
    Mój wyświetlacz rano koło godz 5 działa normalnie, po pracy również Koło godz 14. Jak później jadę gdzieś, to wyświetlacz zachowuje się jakby był wyłączony. Radio działa normalnie wszystko jest okej, tylko nic na ekranie się nie wyświetla. Następnego dnia rano po odpaleniu na ekranie wyswietla się zła godzina, oraz data. Jeśli ktoś wie o co tutaj chodzi proszę o pomoc. Wyświetlacz to EMF C
    Nr. 9657882980-01
    Czekam z niecierpliwością na wasze opinie i pomoce w tej sprawie.
    Link do zdjęcia tyłu wyświetlacza
    Wyświetlacz radia peugeot 307 po nagrzaniu nie widać nic
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    Ogólnie typ c firmy BORG ma wadę rozmywania ale u ciebie wygląda na przerwę w zasilaniu.
    greg0rek
    Level 13  
    Dzień dobry,
    Odkopię trochę temat, jako że wyświetlacz środkowy po nagrzaniu nie pokazywał nic, po przeczytaniu że wystarczy takie samo oznaczenie zakupiłem inny wyświetlacz EMF B - taki sam....(rok starszy) Jednak po przełożeniu nie mam komputera pokładowego.
    Czy wystarczy podjechać do kogoś kto ma interfejs żeby to aktywować? Nie bardzo mogę/chcę odsyłać zakupiony, (wyświetla- wydaje się lepiej, słońce zweryfikuje)
    Opcje widzę 2:
    Jest ktoś kto naprawia takie LCD? Ile może kosztować?
    Elektronicznie da się dodać komputer do tego nowego wyświetlacza? (nie spotkałem się w intrenecie z przypadkiem jak mój)
    Będę wdzięczny za pomoc :)
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    greg0rek wrote:
    Czy wystarczy podjechać do kogoś kto ma interfejs żeby to aktywować?

Tak.
    artek88888
    Level 5  
    Cześć, odsiweżam temat, u mnie ekran zanika po kilku minutach, jak auto stoi przez noc lub nie ma słońca to wszystko jest ok ale po chwili zanijają piksele a nawet linie, wrzucam zdjęcie, w jaki sposób to naprawić co ewentualnie kupić? Wyświetlacz radia peugeot 307 po nagrzaniu nie widać nic