Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz radia peugeot 307 po nagrzaniu nie widać nic

27 Kwi 2011 11:55 23559 19
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z wyświetlaczem radia w sam.peugeot 307 z 03r.rano wyświetlacz działa prawidłowo, w okresie słonka po nagrzaniu się wnętrza wskazania wyświetlacza są nie widoczne. Co się dzieje i jak temu zaradzić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Trochę mało szczegółowo opisałeś więc mogę sie mylić ale jeżeli masz wyświetlacz monochromatyczny (tzw.czarno-biały,coś jak w zegarku elektronicznym) to od słońca i wysokiej temp,chyba każdy wyświetlacz tego typu robi się czarny. taka ich wada.
  • Poziom 2  
    Witam
    Wyświetlacza jest oryginalny taki jaki jest montowany w peugeocie 307 czyli cyfry i litery są wyświetlane na czerwono.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ja podpowiem tyle, że te wyświetlacze już po prostu tak mają. Mam peugeota 407 z tym samym wyświetlaczem i efekt jest ten sam. Z tego co wiem to w peugeocie mieli wadliwe te wyświetlacze pod tym względem, i dopiero od któregoś roku coś z tym zrobili. Można wymienić, ale koszt tego wyświetlacza to wydatek około 1000zł (nie orientuje sie dokładnie). Ja sie już przyzwyczaiłem do tego, poza tym jak sie nagrzeje, a potem włączy sie klimę dobrze i sie go ochłodzi to jakoś coś widać na tym wyświetlaczu więc można przywyknąć:) Bo osobiście szkoda mi wydać 1000 zł na to.
  • Poziom 2  
    Witaj
    Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam jakie 1000zł ? co za głupoty kolego piszesz.
    Domniemam że masz wersje przed liftem tej 307, bo po lifcie problem został rozwiązany.
    Zrób tak, wymontuj LCD i zobacz jakie masz oznaczenia na naklejce dokładnie o EMF-A (lub EMF-A+ nie pamiętam dokładnie) albo EMF-B.
    Jeżeli zanika stawiam, że to jest EMF-B.
    Teraz pozostaje znaleźć taki sam na znanym portalu aukcyjnym i podmienić (w 307 nie trzeba kodować).
    Koszt takiej operacji to w zależności od inwencji i poszukiwać 50-100zł.
  • Poziom 2  
    Witam
    Oryginalne oznaczenia wyświetlacza to EMF B i taki kupiłem, ale nie wyświetla wskazań komputera.
    W serwisie powiedzieli mi, że trzeba konfigurować.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam, spróbuj odłączyć klamy akumulatora na 15min powinien się sam zaprogramować.
  • Poziom 10  
    Może "podepnę" się ze swoim problemem.
    Miałem podobny problem i z czasem na wyświetlaczu nic nie było widać jakby zupełnie wyłączony ale zauważyłem w słonecznym świetle że jednak wyświetlacz działa. Kupiłem drugi wyświetlacz i taka sama sytuacja. Zacząłem podejrzewać, że padły żaróweczki podświetlające wyświetlacz i rzeczywiście nie świecą ale po wymontowaniu sprawdziłem, że nie są przepalone.
    Co może być przyczyną, że nie świecą ? Nie wiem czy to ma związek ale podświetlenie pokręteł wentylatora, nawiewu i ogrzewania też przestały świecić ?

Z góry dziękuję za jakieś sugestie.
    (307, 1.4 benzyna, 2004)
  • Poziom 25  
    A jak jest zimno wyświetlacz wyświetla czy też nic ?
  • Poziom 10  
    Wyświetlacz na początku zachowywał się podobnie jak u autora tematu. Słoneczny, ciepły dzień i nic nie widać ale w nocy wszystko było OK. Z czasem jedna strona jaśniejsza a druga ciemniejsza, aż w końcu zupełnie nic nie widać czy w dzień czy w nocy. Dopiero po wyciągnięciu go z kokpitu pod kątem zauważyłem, że wszystko jest wyświetlane ale nie podświetlane.
    Chyba niemożliwe jest aby siadł jakiś bezpiecznik ? Zaczynam podejrzewać, że coś stało się z wiązką przewodów i niestety czeka mnie ASO :(
  • Poziom 25  
    Nic z wiązko się stać nie mogło. Wyświetlacz padł raczej, czeka Cie wymiana. Sprawdź oznaczenia jakie masz i poszukaj takiego samego na allegro.
  • Poziom 10  
    No w tym rzecz, że kupiłem nowy wyświetlacz i to samo :(
  • Poziom 25  
    Masz zasilacz 12V ? mogę podać Ci rozpiskę sobie sprawdzisz wyświetlacz.
    Może żarówki się przepaliły, lub nie stykają i nie wyświetla nic.
    Jeżeli to nie pomoże pozostanie jedynie miernik lub czujka i sprawdzić czy we wtyczce samochodu jest + 12V.
  • Poziom 10  
    Zasilacz mam i nawet na próbę jedną żarówkę sprawdziłem i była dobra ale za rozpiskę byłbym bardzo wdzięczny to rzeczywiście sprawdziłbym zarówno zasilacz jak i wtyczkę.
  • Poziom 25  
    7 - plus
    8 - masa
    9 - plus
    Łączysz dwa plusy, i czekasz około 10-15sekund wtedy wyświetlacz startuje, i powinien się zapalać.
    Gdzie jest pierwszy pin zobaczysz jak się przyjrzysz wtyczce, będzie oznaczone.
  • Poziom 10  
    Dzięki, bardzo mi pomogłeś :)
    Niestety teraz już wiem, że działałem zbyt nerwowo i uległem powszechnej opinii o typowej awaryjności tych wyświetlaczy.
    Przyczyną okazała się błahostka czyli trzy przepalone żaróweczki podświetlenia :)
    Mój pech, że w drugim wyświetlaczu kupionym na allegro również były przepalone te żaróweczki. Po ich wymianie mam teraz dwa w pełni sprawne wyświetlacze :)
  • Poziom 25  
    No to świetnie że się udało.
    Awaryjne są głownie EMF-B, pozostałe działają normalnie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam
    U mnie w 307 z 2004 też jest problem z nagrzewającym sie wyświetlaczem (u mnie nawet po długiej pracy sam z siebie mocno się grzeje co powoduje zanik widoczności)
    Rozwiązałem go przyciemniając podświetlenie deski rozdzielczej nieco. Nawet nie duża zmiana obniżyła temperaturę wyświetlacza na tyle że "sam z siebie" już się tak nie grzeje (oczywiście jak słonko przygrzeje prosto w wyświetlacz to problem występuje ale na to wyjścia nie ma)

*w 307 podświetlenie ściemniamy po przez przytrzymanie przycisku na zegarach po lewej stronie. (jeśli zacznie pojaśniać wystarczy zwolnić przycisk i jeszcze raz przytrzymać)
  • Poziom 1  
    najprawdopodobnie zasilanie na scalaka idzie przez żarowki mają wszystkie swiecić