Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALAN 48 PLUS MULTI pusto na wyświetlaczu

LucasKrakow 27 Apr 2011 13:09 1391 3
  • #1
    LucasKrakow
    Level 17  
    Witam.
    Alan 48 Plus Multi, przy wlanczaniu i wylanczaniu co jakis czas pokazuja sie informacje (poprawne). powiedzmy ze na 10 załączeń 2 są poprawne.
    Czy ktoś może spotkał się z taka usterką?
    np na procesorze okolo 3,6V
    elektrolit w reset podmieniony
    pamięć podmieniona
    BU2630 podmienione
    rezonator 4M podmieniony

    Osobiście wydaje mi się że w chwilach gdy na wyświetlaczu jest pusto procesor wisi ponieważ na wyjściach nic sie nie pokazuje (nie pracuje BU). Transmisja z pamieciią OK, oscylator procesora w kazdym stanie działa prawidłowo.
    (nieposiadam procesora by podmienić )
    Q415 na wyjściu 4,45V

    Co może być jeszcze przyczyną takiego stanu?
  • #2
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie ma być czasem na procesorze 5V??
  • #3
    gregorio27
    Level 31  
    Bez jaj pół radia wymienione a podstawowa sprawa jak napięcia nie pomierzone :!: Kolega tak na "pałę" czy ze schematem pracuje?
    Quote:
    Transmisja z pamieciią OK
    Hmm, skąd wiesz?
    Quote:
    Czy ktoś może spotkał się z taka usterką?
    np na procesorze okolo 3,6V
    Nowy teleturniej 1 z 80:D
  • #4
    LucasKrakow
    Level 17  
    Panowie no bez "śmiacia" :)
    Z tranzystora wychodzi 4,5V po drodze jest dioda a wiec nie ma szans by tam dotarło 4,5V.
    Podniosę napięcie zasilania i odpowiem czy coś sie zmieniło. (bo właśnie tego nie jestem pewny czy nie powinno byc ono w okolicach 5V a nie 3,6)
    Dziękuję ( człowiek też czasem sie przywiesi )

    Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

    No wstyd :)
    Po podniesieniu zasilania z tych 3,6v na 4,8v radio działa poprawnie.
    Zmieniona dioda zenera z 5,6V na 6,2V. Dla pewności zmieniony tranzystor Q415 z oryginału na BD139 (nóżki pasuja )
    Dziekuję za zainteresowanie.
    Temat zamykam.