Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p elx Wymiana łożysk piasty koła tylnego.

rajczak14 27 Kwi 2011 16:40 7636 7
  • #1 27 Kwi 2011 16:40
    rajczak14
    Poziom 14  

Witam, mam taki problem. Kupiłem zestaw naprawczy piasty koła tylnego do malucha. Założyłem wszystko jak należy, ale zrobiłem chyba jakiś błąd podczas dokręcania śruby na przegubie. Słyszałem że trzeba skręcić to mocno żeby tulejka się rozprężyła, więc dokręciłem mocno. Koło kręciło się, ale stawiało pewien opór, myślałem że to normalne ale kiedy się przejechałem to w pewnym momencie coś strzeliło. Okazało się że to wyszczerbienie na łożysku zewnętrznym (w piaście dalej od skrzyni). I teraz nie wiem czy to wina tego że za mocno dokręciłem, czy też tego że łożysko było wadliwe. Nie jestem mechanikiem ale robiłem to według instrukcji mechanika który polecił mi dokręcić śrubę mocno. Mam jeszcze zapasowe łożysko ale nie wiem czy mogę jeszcze raz użyć tej tulejki która lekko się rozprężyła. A i jeszcze znalazłem na forum wzmiankę o jakiejś sprężynce która służy do dopychania półosi w stronę skrzyni w zależności od wychylenia wahacza. O co z tym chodzi, u mnie takiej sprężynki nie ma i gdzie powinna być? Proszę o pomoc co mam robić bo już nie wiem o co chodzi a nie stać mnie na naukę metodą prób i błędów. :)

0 7
  • #2 27 Kwi 2011 17:20
    trans-serwis
    Poziom 39  

Jak cię nie stać na naukę, to oddaj auto do warsztatu i po sprawie.

0
  • #3 27 Kwi 2011 17:32
    1078231
    Usunięty  
  • #4 27 Kwi 2011 17:46
    rajczak14
    Poziom 14  

przegub założyłem ok, tam między przegub a łożysko idzie jeszcze podkładka i dlatego wiem że przegub jest dobrze, a tuleja nie z rury :) I o co chodzi z tą sprężynką? Gdzie i jaka ona ma być?

0
  • #5 27 Kwi 2011 17:48
    1078231
    Usunięty  
  • #6 27 Kwi 2011 18:48
    rajczak14
    Poziom 14  

acha, więc nie jest to ważne, to myślę że mogę coś dopasować, dzięki

0
  • #7 27 Kwi 2011 19:33
    wopor
    Poziom 32  

Witam, tę sprężyne to dali po to by półoś nie stukała, reszte opisał kol Motronic, powodzenia.

0
  • #8 27 Kwi 2011 21:40
    rajczak14
    Poziom 14  

dzięki wszystkim za odpowiedzi, już zrobiłem, chodzi jak burza ;) żadnych szumów, żadnych luzów, nic się nie grzeje ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo