Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Mio Spirit 685 odblokowanie

14 Lis 2011 16:17 67327 67
  • #31 14 Lis 2011 16:17
    Pontikos
    Poziom 38  

1. pisz Kolego w jezyku polskim , a nie jak pijany gimnazjalista.
    2. rozwiazaniem jest ponowne wgranie odblokowania na urzadzenie (nie zalecane) lub zastosowanie odblokowania startujacego z karty SD - dziala zawsze i zadne update map tego nie zmienia!

• #32 14 Lis 2011 17:54
    riders82
    Poziom 2  

Dziekuje za informacje a co do mojej pisowni to nie przywiazuje specjalnej uwagi na gramatyke i interpunkcje to nie jest pisanie CV pozdrawiam.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość.jever 23

• #33 16 Lis 2011 01:03
    skibi175
    Poziom 9  

riders82 napisał:
    Witam posiadam mio spirit 685 była zakupiona juz odblokowana gdzie przy włączeniu urzadzenia wyswietlony był pulpit z ikonami programów nawigacyjnych : mio, automapa, tomtom itd. zaistalowałem automape i wszystko było ok do mometu kiedy zaktualizowałem oryginalna mape mio w tej chwili ie moge w prosty sposob uruchomic automapy przy wlaczeniu nawigacji automatycznie wlacza sie mapa mio zrobilem jak kolega pontikos objasnil w poscie 14 ale nie ma tego pulpitu ktory byl wczesniej zeby wybrac automape moze poradzi ktos jak przywrocic ten stan.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość.jever 23

Witam,
    Może miałeś odblokowane na karcie SD?
    Po wyjęciu karty, nawigacja uruchomi się normalnie, z oprogramowania fabrycznego.

• #34 12 Sty 2012 00:04
    dzac
    Poziom 9  

witam
    czy można odblokować tę nawiację (tj. Mio Spirit 685) "na stałe" tak aby zapamiętywała zmiany/ustawienia w swoim widnowsie (np: takie jak ikony na pulpicie, głośność, programy w programach itp.) , podobnie jak np. słynna akra z biedronki?
    dzieki za odpowiedzi.
    P.S. nie zależy mi na gwarancji

• #35 12 Sty 2012 09:19
    Pontikos
    Poziom 38  

TAk, mozna. Robie sie to analogicznie jak w Akirze - np. za pomoca skryptu przy kazdym wlaczeniu zmieniajacego kluczowe wartosci Rejestru.

Jednak moje doswiadczenie uczy ze takie zabawy b. czesto koncza sie uszkodzeniem urzadzenia.

Windows CE CELOWO zostal zaprojektowany tak, by NIE zapamietywac tego typu ustawien - poprawianie tu fabryki nic dobrego nie przynosi, niestety. Wiaze sie za to ze zwiekszeniem niestabilnosci pracy calosci.
    Jesli chcesz miec trwale ustawienia, kup Palmtopa - one WLASNIE DO TEGO sluza.

• #36 12 Sty 2012 09:46
    dzac
    Poziom 9  

Pontikos napisał:
    ....
    Jesli chcesz miec trwale ustawienia, kup Palmtopa - one WLASNIE DO TEGO sluza.

hehe no tak jest to jakies wyjcie :)
    czyli nie próbowac, jeśli mam mgliste pojęcie o tych urzadzeniach?
    a czy odblokowanie z karty tym motosriptem nie spowoduje właśnie niestabilnej pracy urządzenia?
    myślałem, ze takie "stałe" odblokowanie jest najbardziej stabilne...
    dzieki za szybką odpowiedz

• #37 12 Sty 2012 13:29
    Pontikos
    Poziom 38  

Mortscriptem sie wylacza zbedne procesy pracujace w tle. Nie zaleca sie natomiast zmian w funkcjonowaniu systemu operacyjnego jako takiego.
    Trwale odblokowaie jest stabilne, jesli zrobione jest z glowa i umiejetnie, niezaleznie od tego jak jest uruchamiane.

• #39 13 Sty 2012 07:53
    Pontikos
    Poziom 38  

Bedzie np. zapamietywal ikony na Pulpicie, po dodaniu w skrypcie Mortscripta wpisu:

# HKLM\System\Explorer\Shell Folders , klucz Desktop: \Windows\Desktop
    XCopy( "\Storage Card\desktop\*.*", "\Windows\Desktop" )

• #40 14 Sty 2012 10:34
    dzac
    Poziom 9  

oo to już dla mnie zbyt skomplikowana operacja :(
    a jak moge edytować ten skrypt MortScript.exe ?
    w jakim programie sie edytuje .exe ?

• #41 14 Sty 2012 11:28
    Pontikos
    Poziom 38  

Pliki EXE edytuje sie kompilatorami :)
    Ale tu nie musimy wytczac az takich dzial - edytujesz plik *.MSCR , w zwyklym Notatniku.

• #42 14 Sty 2012 15:37
    dzac
    Poziom 9  

nie działa mi :(
    a mozesz mi opisac krok po kroku jak odblokować to urządzenie na stałe?
    bo nie che czegoś schrzanić, z tych zdawkowych informacji jakie znalazłem nie potrafię tego wyczaić.

• #43 14 Sty 2012 16:04
    Pontikos
    Poziom 38  

Tu pomagamy w PROBLEMACH z urzadzeniami i ich oprogramowaniem, na Elektrodzie NIE wyreczamy nikogo w uzywaniu Google. W Internecie jest pelno gotowcow do takze tego modelu urzadzenia.

• #44 07 Kwi 2012 13:09
    skibi175
    Poziom 9  

dzac napisał:
    nie działa mi :(
    a mozesz mi opisac krok po kroku jak odblokować to urządzenie na stałe?
    bo nie che czegoś schrzanić, z tych zdawkowych informacji jakie znalazłem nie potrafię tego wyczaić.

Odblokowałeś?
    Jeżeli nie, to podeślę Ci pliki, które należy wgrać na kartę pamięci i navi będzie odblokowana.

• #45 08 Kwi 2012 15:23
    niko503
    Poziom 1  

Witam serdecznie posiadam Mio spirit 689 , to w zasadzie bratni model bez slotu na karte z ta różnicą że ma 4gb pamięci, model no 275.Odblokowałem ją metodą opisaną na pierwszej stronie, wgrałem AutoMape PL + Eu i wszytsko ładnie działa z comandera i tu powstaje moje pytanie jak napisać ten wiersz poleceń żeby AutoMapa odrazu się odpalała??Znaczy odrazu po włączeniu urządzenia przeszła do AutoMapy a nie comandera w którym musze kliknąć ikonke AutoMapy, Pozdrawiam

• #46 08 Kwi 2012 16:18
    Pontikos
    Poziom 38  

Najsensowniej za alikacje odpowiadajaca za uruchomienie map (podano w pliku path.xml) czyli tam gdzie podstawiasz Commandera, podstawic plik wykonywalny do Automapy - wceam.exe - to rozwiazanie najprostsze i skuteczne.

Przypomne, ze nie wolno ruszac procesu appstartupsec.exe !!

Kolego skibi175 - przypominam, ze zgodnie z Regulaminem Elektrody.pl posiadanymi rozwiazaniami technicznymi sie tu DZIELIMY, a nie wysylamy ich odplatnie na PRV :)

• #47 09 Kwi 2012 12:14
    skibi175
    Poziom 9  

Pontikos napisał:
    Najsensowniej za alikacje odpowiadajaca za uruchomienie map (podano w pliku path.xml) czyli tam gdzie podstawiasz Commandera, podstawic plik wykonywalny do Automapy - wceam.exe - to rozwiazanie najprostsze i skuteczne.

Przypomne, ze nie wolno ruszac procesu appstartupsec.exe !!

Kolego skibi175 - przypominam, ze zgodnie z Regulaminem Elektrody.pl posiadanymi rozwiazaniami technicznymi sie tu DZIELIMY, a nie wysylamy ich odplatnie na PRV :)

Witam,
    gdzie napisałem, że chcę zapłaty za pliki?
    Kupując nawigację, otrzymałem te pliki gratis, więc chcę się nimi podzielic też gratis :|

• #48 09 Kwi 2012 12:42
    Pontikos
    Poziom 38  

Wiec skoro chcesz sie podzielic, slowo sie powiedzialo - czekamy na zamieszczenie Paczki do tego modelu.

• #50 09 Kwi 2012 14:31
    Pontikos
    Poziom 38  

Sugeruje czytanie ze zrozumieniem (jak dzis o to trudno)
    Wyraznie napisalem - jesli chcesz sie podzielic, zamieszczasz PUBLICZNIE - ja tak robie ze swoimi Pakietami Odblokowan (zamiescilem ich publicznie i gratisowo na Elektrodzie kilkanascie) i nie widze argumentow przeciwnych.
    Chyba ze chcesz za to jakies gratyfikacje, lub strasznie lubisz, gdy Ciebie prosic na kolanach na prv.

• #51 09 Kwi 2012 20:43
    skibi175
    Poziom 9  

Pontikos napisał:
    Sugeruje czytanie ze zrozumieniem (jak dzis o to trudno)
    Wyraznie napisalem - jesli chcesz sie podzielic, zamieszczasz PUBLICZNIE - ja tak robie ze swoimi Pakietami Odblokowan (zamiescilem ich publicznie i gratisowo na Elektrodzie kilkanascie) i nie widze argumentow przeciwnych.
    Chyba ze chcesz za to jakies gratyfikacje, lub strasznie lubisz, gdy Ciebie prosic na kolanach na prv.

Widzę, że "twardy" zawodnik jesteś, ale jeśli tak, to proszę napisz, jak mam to zrobić, aby umieścić te pliki dla pozostałych, i będze tak, jak chcesz. (i faktycznie, dzisiaj trochę ciężko o czytanie z pełnym zrozumieniem, wybacz)

• #53 22 Maj 2012 21:42
    karol5608
    Poziom 28  

A czy na spirit 670 ten gotowiec będzie działać?

• #55 04 Sie 2012 12:19
    pawlo663
    Poziom 11  

Witam posiadam mio spirit 685 wgralem na SD od uzytkownika skibi ten pliki s685 i AM i nie odpala ,moze ktos pomoc?

• #56 12 Paź 2012 12:28
    marchos87
    Poziom 8  

Hej wszystkim, dawno mnie nie było na forum ale mam pewien problem. Odblokowałem bezkolizyjnie nawigację Mio 685 z mSD,

Wszystko niby dobrze ale po włączeniu nawigacji po kilku do kilkunastu sekund nawigacja resetuje się tak jak by przełączyć na reset. Na karcie sd mam 3 foldery
    Igo8
    ccmd
    SEEKER2_T600

w folderze seeker mam pliki:

[img] Re: Mio Spirit 685 odblokowanie

a w pliku auto.mscr mam :

Code:
    if (procExists("SmartST_CE.exe"))

kill("SmartST_CE.exe")
    EndIf
    if (procExists("Spirit.exe"))
       kill("Spirit.exe")
    EndIf
    Run("\Storage Card\cecmd\cecmd.exe")

Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego mio się restartuje ??

• #57 16 Paź 2012 23:21
    Pontikos
    Poziom 38  

Byc moze uzywasz innej wersji MortScript-a.. Stad male zmiany w skladni polecen - W mojej paczce dziala zawartosc sktyptu:

Code:
    Kill("AppStartupSec.exe")

Kill("SmartST_CE.exe")

Run  "\storage card\menu\menu.exe"

Gdzie oczywiscie z folderze MENU na karcie SD jest aplikacja MENU.exe - mozesz podstawic cecmd oczywiscie ;)

...a dla nowszych edycji tego modelu warto tez dodac linie:
    Code:
    Kill("Spirit.exe")

;-) ^_^

• #58 24 Lut 2015 11:46
    Pawel__1515
    Poziom 9  

Witajcie użytkownicy Forum ;) również i ja dopadłem mio spirit 685 i chciałem skorzystać z gotowego rozwiązania jakim jest panel kopiowany bezpośrednio na kartę pamięci :) i tutaj poszło gładko, panel się pojawił i po kliknięciu ikonki automapy odpala się dana nawigacja. Natomiast po klikaniu na ikonę miomap nic się nie dzieje. Podejrzewam, że jest jakiś błąd w skrypcie gdzie podana jest ścieżka lokalizacji pliku exe mio. Jednak wydaje się poprawna:
    Command = \My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe

Panel zawiera 3 foldery, które wrzuciłem bezpośrednio na kartę: SEEKER2_T600, Skin, Apps
    Pliki w załączniku.

• #59 24 Lut 2015 19:37
    Pontikos
    Poziom 38  

Panel ktory zamiesciles, byl juz zamieszczony.

Bledu ani w skrypcie, ani w sciezce dostepu niema.
    Nie zanalizowales problemu do konca.

Problem z uruchomieniem aplikacji MIO z poziomu panelu polega na tym, ze uruchamia sie ono, jesli jest uruchomiony jeden z procesow wylaczanych przez skrypt odblokowujacy. Może Spirit? :)

Slowem, jesli chcesz miec wiecej pamieci dla Automapy, uzywasz skryptu i wylaczasz "cós" co jest niezbędne do działania Miomap.

Prostym rozwiazaniem jest wyjecie karty SD i zrestartowanie urzadzenia - uruchamia się miMap.

Zaawansowanym rozwiazaniem jest napisanie subskryptu, który po naciśnieciu ikonki MIO uruchami najpierw niezbędny proces, a później aplikację.

Ale mi się nie chce, tą prostą robotę pozostawiam ambitnym młodym Forumowiczom! ^_^

• #60 25 Lut 2015 09:03
    Pawel__1515
    Poziom 9  

Czyli o ile dobrze zrozumiałem to powinieniem wczytać skrypt po naciśnięciu ikony mio który:

Kill("StartUp.exe")
    Kill("PowerButton.exe")
    Run ("\My Flash Disk\Program Files\Navman\AppStartupSec.exe")
    sleep 1000
    Run ("\My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe")

Na początku zabija procesy związane z panelem, a potem odpala procesy które były "Zabite" aby odpalić panel :) ciężka rozkmina xD

Tylko teraz pytanie. Jak zapisać to jaka aktywny skrypt a nie tylko kilka linijek w notatniku.mscr i jak przywołać ten skrypt ? W sensie jaką komendę należy uruchomić zamiast:
    Command = \My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe
    aby ten nowy skrypt odpalało, a nie plik SmartST_CE.exe

Czy obrałem dobry kierunek?