Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Darmowa energia z wody. Link do filmiku na youtube.

SlawekKedra 27 Kwi 2011 19:29 5275 26
    nessusx
    Poziom 11  
    O rany! A ja ludziom mówię, że to jest poważne forum...
    helmud7543
    Poziom 43  
    To nie może zadziałać (nawet tak na "chłopski rozum"). Swoją drogą - energia mechaniczna wody, wiatru i słońca to nie jest free energy?
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    Ja tam za słońce i wiatr nie płacę.

Dodano po 9 [minuty]:

nessusx napisał:
    O rany! A ja ludziom mówię, że to jest poważne forum...

Wszystkie inne działy są jak to nazywasz ''poważne''. Możesz się na nich udzielać do woli jeżeli ten jest za mało poważny:)
    helmud7543
    Poziom 43  
    Tam miał być pytajnik (zgubiłem go niechcący) - ja też uważam że są darmowe.
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    Są darmowe ale trochę niewygodne w praktyce stąd poszukiwania bardziej stabilnych źródeł. Coraz więcej jest zapaleńców robiących coś w tym kierunku:)
    Perspektywa odłączenia się od sieci jest dość kusząca.
    helmud7543
    Poziom 43  
    Proponuję baterię atomową (to nie reaktor jakby co). Bezobsługowa, zależnie od tego jaki izotop zostanie użyty może mieć ponad 80 lat żywotności.
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    To jest fajne rozwiązanie, ale nie bardzo wiem gdzie wykopać jakieś izotopy.
    helmud7543
    Poziom 43  
    Izotopy to odmiany, "gatunki" tego samego pierwiastka. Np: wodór ma 3 izotopy: trwały H-1 z jednym protonem, najpowszechniejszy, trwały H-2 z jednym protonem i jednym neutronem, zwany deuterem, woda zbudowana z wielu takich atomów to tak zwana ciężka woda, radioaktywny H-3 zwany trytem, z jednym protonem i dwoma neutronami, woda zbudowana z niego jest jeszcze cięższa, występuje w przyrodzie najrzadziej.
    A miałem na myśli, że np: na jednym izotopie plutonu bateria pracować będzie kilka lat z wysoką wydajnością, na innym izotopie plutonu będzie słabsza ale za to wystarczy na kilkadziesiąt lat. Kiedyś baterie na pluton były stosowane w rozrusznikach serca ale ze względu na toksyczność plutonu (metal ciężki) zrezygnowano z tego. Dziś zasilają np: boje pomiarowe na oceanach.
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    No tak, ale w moim ogródku nie wykopię sobie plutonu:( Można by wykorzystać odpady, zatopić np w szkle przymocować do tego coś w rodzaju baterii słonecznej takiej która reagowała by na promieniowanie. W jakiejś mocnej obudowie to zakopać. Ale nkt Ci nie da odpadów ot tak.
    helmud7543
    Poziom 43  
    Zbieraj stare czujniki dymu (nie mam pojęcia ile ich musi być - pewnie kilkaset) i wymontuj ameryk. Na baterię izotopową się nie nada (potrzebny jest rozpad beta a ameryk rozpada się emitując promieniowanie gamma i cząsteczki alfa) ale na trochę bardziej skomplikowany radioizotopowy generator termiczny będzie jak znalazł. Potrzebna będzie dodatkowo termopara i osłona przed promieniami gamma. Ameryk 241 ma okres półrozpadu 432 lata więc z takiej baterii jeszcze wnuki by korzystały :-)
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    Osłona to nie problem, ołów można kupić, nie bardzo wiem gdzie nazbierać tych czujników...
    jankolo
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    SlawekKedra napisał:
    A teraz wygląda poważnie dla Ciebie?

Kontynuując powagę przedstawionego dokumentu:
    As of July 16, 2008, the New Energy Congress has been in discussion with James Hardy about going in to inspect his prototype. An NEC advisor lives just a few miles away. Since that time, as of Aug. 15, 2008, Hardy has not yet had the machine ready for inspection. He said that as soon as it is, he will welcome validation.
    ( http://peswiki.com/index.php/Directory:James_D._Hardy's_Self-Looped_Water_Pump_and_Electricity_Generator )
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    To było 4lata temu
    jankolo
    SlawekKedra napisał:
    To było 4lata temu

A są jakieś zmiany? Czy stan na dzień dzisiejszy jest inny? Jeżeli tak, to prosiłbym o linki do aktualnych informacji.
    jankolo
    SlawekKedra napisał:
    Nie wiem.

Jasne. A zwrociłeś uwagę, że dokument, który dałeś w załączniku, nie jest patentem lecz wnioskiem patentowym tylko?
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    Tak, zwróciłem uwagę. Czy gdziekolwiek napisałem że to nie wniosek?
    wojsciech
    Poziom 13  
    Witam

Dla mnie to oczywiste że koleś nie dopuszcza innych do urządzenia bo jeszcze nie ma publikacji patentu i ktoś mógłby podkraść mu idee działania,

a jeszcze ciekawsze jest to ze przez 4 lata niema publikacji patentu !!!

z mojego punktu widzenia cala idea tkwi w generatorze i kondensatorach które mogą dużo namieszać w generatorze a tym samym zmiejszyć sile do jego napędzania
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    To pewnie też, ale główny powód że to działa to przepływ wody. Nie wiem czy jest Ci znany Viktor Schauberger. Dużo jego wynalazków było związanych z przepływem wody.
    wojsciech
    Poziom 13  
    Może i tak ale jak do tej pory w moim życiu nie spotkałem się z kondensatorami przy generatorze!!!!!
    SlawekKedra
    Poziom 42  
    Możliwe że w tym przypadku spełniają jakąś istotną rolę.
    jankolo
    wojsciech napisał:
    a jeszcze ciekawsze jest to ze przez 4 lata niema publikacji patentu !!!

Nie ma w tym nic ciekawego: po prostu złożył wniosek i nie spełnił wymagań procedury patentowej. A nie spełnil jej dlatego, że nie miał po prostu zamiaru tego zrobić. Dla nabijania sobie plusów wśród wyznawców cudów wystarczy mu, że może napisać "patent pending".
    wojsciech
    Poziom 13  
    witam

Ja sie z tobą nie zgadzam, to oczywiste że jak coś by robiło więcej energii niż potrzeba do jego napędzenia to przeczy prawom fizyki a wiec żaden urząd patentowy nie przyjmie zgłoszenia które przeczy prawom fizyki!!!

a najlepiej zrobię jak zadam pytanie na youtub co sie dzieje z jego patentem wtedy zobaczymy co sie właściwie dzieje...

A zamiast pleść bzdury o nabijaniu sobie plusów , pomyśl lepiej co w generatorze mogą robić kondensatory , a dodam jeszcze ze na filmiku jest jasno powiedziane że generator jest w pewien specjalny sposób nawinięty
    jankolo
    wojsciech napisał:
    a najlepiej zrobię jak zadam pytanie na youtub co sie dzieje z jego patentem wtedy zobaczymy co sie właściwie dzieje...

Bardzo dobry pomysł. Też jestem ciekaw odpowiedzi.

wojsciech napisał:
    pomyśl lepiej co w generatorze mogą robić kondensatory

Na przykład mogą na nim leżeć i robić bojowe wrażenie.

wojsciech napisał:
    a dodam jeszcze ze na filmiku jest jasno powiedziane że generator jest w pewien specjalny sposób nawinięty

W którym miejscu filmu to usłyszałeś? A przy okazji: czy zwróciłeś uwagę na to, co ów wynalazca mówi o tym, kto wykonał ów "generator"?