Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra podłączenie 2xTV + internet

27 Kwi 2011 19:32 3524 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    to mój pierwszy post na tym forum ale do rzeczy w związku z zakupem XBOX 360 bez Wifi stoję przed problemem przeniesienia modemu VECTRY do drugiego pomieszczenia. Instalacja aktualnie wygląda tak i niestety z kablami nic nie zrobię bo idą pod płytkami.
    Na wyjściu mam taki splitter

Metodą prób i błędów dowiedziałem się że modem musi być podłączony pod lewy kanał splittera. Wymyśliłem że podłączę tak jak na schemacie ale nie mam pojęcia czy po podłączeniu jakiegoś splittera będzie mi działał internet w drugim pokoju. Proszę o poradę czy tak może być, a jeżeli tak jaki splitter zakupić aby internet i TV w drugim pokoju działał bezproblemowo.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Można zrobić tak:

# jako pierwszy rozdzielacz użyć zwrotnicy multimedialnej typu TRIS-212EEN (Link). Z wyjścia [85-1000MHz] pójśc bezpośrednio na TV, a z drugiego wyjścia [5-1000MHz] pójść do drugiego pokoju.

# w drugim pokoju zastosować TRISA ze zdjęcia - tak, jak napisałeś: z wyjścia [5-60MHz 80-1000MHz] iść na modem, z wyjścia [80-1000MHz] wyjść na TV.

Taki sposób zabezpieczy całkowicie kanał zwrotny od zakłóceń pochodzących od telewizorów i mogących wnikać przez gniazda antenowe przy TV (o ile takowe są, bo na zdjęciach ich nie zaznaczyłeś.)

Pytanie, czy po zastosowaniu w pierwszym pokoju zwrotnicy (ewentualnie rozdzielacza) wystarczy mocy sygnału do prawidłowej pracy modemu i TV w drugim pokoju. Ale to tylko próba może wykazać.
  • Poziom 2  
    Gniazd nie ma, łącze bezpośrednio od zwrotnicy do urządzeń. Dzięki za pomoc, trochę trudno namierzyć ten model co podałeś, model 212e mógłby być.?
  • Poziom 37  
    TRIS-212EEN wygląda na następce TRIS-212E. Parametry podstawowe mają takie same, więc wygląda, że mogą być oba.

Ewentualnie mogłoby być chyba też GMDF-353 Telmoru.
  • Poziom 7  
    Czy podany sposób rozwiązania okazał skuteczny?