Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 wymiana czytnika i lasera (SPU-3170 na PVR-802W)

27 Kwi 2011 20:08 3149 1
  • Poziom 21  
    Chcę wymienić czytnik i laser (SPU-3170 na PVR-802W) w PS2 Slim 70003. Czy tak można?

Ogólnie konsola bardzo słabo czyta płyty. W konsoli siedzi SPU-3170 (dwuosiowy), więc wymiana na PVR-802W (jednoosiowy) się nie uda. Ale zepsuty jest też czytnik, więc planuję wymienić cały czytnik wraz z laserem. Czytnika z SPU nie mogę znaleźć, więc wsadzę tam czytnik z PVR. Następnie użyję Lens Changer by zmienić dane kalibracyjne. To powinno rozwiązać problem. Ale skoro lasery nie są kompatybilne to czemu mają być czytniki? Są?
  • Poziom 21  
    Rognor napisał:
    Chcę wymienić czytnik i laser (SPU-3170 na PVR-802W) w PS2 Slim 70003. Czy tak można?
    Nikt nie odpowiada, więc sobie odpowiem: tak, można tak zrobić.

Rognor napisał:
    Następnie użyję Lens Changer by zmienić dane kalibracyjne. To powinno rozwiązać problem.
    Owszem "rozwiązuje" - konsola jest zepsuta na amen.

Śmieć zwany lens changerem zepsuł mi dwie konsole! Obie czytają DVD, CD nie. Początkowo zdenerwowałem się na sprzedawcę lasera, ale potem sprawdziłem też drugą konsolę i też jest zepsuta! Strata nie jest straszna, bo druga nie czytała części płyt (głównie dwuwarstwowych), no to teraz dodatkowo nie czyta CD! Miała wymieniany laser (przez poprzedniego użytkownika), więc na wszelki wypadek użyłem lens changera ("bo co mi szkodzi"). I niech mi nikt nie insynuuje, że nie wiem jak obsługiwać ten banalny program (jedyny błąd jaki zrobiłem to, że nie użyłem 2 kart pamięci żeby mieć 2 backupy), wybiera się model lasera zatwierdza i już mamy konsolę uszkodzoną. Lens changer - najnowsza wersja, dostępna w innym temacie, choć ja go mam z packu elf od scenowców. Łącznie straciłem ok.250 zł.