Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kocioł CO, buderus g 124 x, nie grzeje ciepłej wody

wlodiexp 27 Apr 2011 21:33 3496 2
    wlodiexp
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z kotłem CO, który nie grzeje ciepłej wody użytkowej.
    Kocioł to Buderus g124x ze zbiornikiem TBS L, sterownik HS2102. Jest on używany tylko i wyłącznie do grzania wody użytkowej, do CO używam kotła węglowego.
    Od razu wspomnę, że nie mam żadnego pojęcia o tematyce związanej z kotłami i hydrauliką. Co najwyżej jestem w stanie ustawić na nim temperaturę i dni w jakie ma grzać :?
    Dosyć sporo szukałem i na tym forum jak i na internecie i nie znalazłem podobnego przypadku.
    Sam kocioł nie wyświetla żadnego błędu. Piec normalnie startuje i co ciekawe grzeje wodę, tyle że chyba nie dociera ona do samego zbiornika. W kranie oczywiście cały czas zimna woda mimo iż na sterowniku pokazuje się 50 oC.
    Nie pomaga także włączenie trybu awaryjnego grzania wody użytkowej.

Z tego co zdążyłem zauważyć piec z zbiornikiem wody jest połączony dwoma grubymi wężami(póki co pomijam już resztę rurek). Na jednym z nich jest pompa o oznaczeniu 25p0r50c.
    Sama pompa wydaje dziwny dźwięk tak jakby coś w niej się przelewało(inne pompy w instalacji praktycznie nie wydają żadnego dźwięku, a napewno pracują).
    Rura przy samym piecu jest co najmniej ciepła (na tej rurze jest ta pompa) natomiast dalej jest zimna.
    Wydaje mi się, że problemem jest ta pompa, która widocznie nie podaje do zbiornika zagrzanej już wody.

A może ktoś wie co może być jeszcze nie tak :?:
  • Helpful post
    zybie
    Level 30  
    Spróbuj odpowietrzyć pompę [ na pompie jest srebrna śruba którą należy poluzować wypuścić powietrze ].
    wlodiexp
    Level 9  
    Faktycznie pompa była zapowietrzona.
    Wielkie dzięki zybie
    I w końcu mam ciepłą wodę :D
    Myślę że temat można uznać za rozwiązany :)