Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blaupunkt sc 202 samo się przestawia i nie reaguje na przyciski

27 Kwi 2011 21:47 1556 2
  • Poziom 8  
    Mam dziwny problem z radiem blaupunkt sc 202. To stary kaseciak z '93r. zamontowany fabrycznie w moim oplu. radio często działa normalnie, ale raz na jakiś czas podczas zwykłego działania przełącza się samo na jakieś przypadkowe szumy i ustawia regulator głośności na max. W takich sytuacjach nie działa żaden przycisk oprócz wyłącznika i przełączania na kasetę. Kiedy przełączy się je na kasetę po kilku minutach znowu przełącza się samo. Czasami potrafi się też samo włączyć. W takiej sytuacji na wyświetlaczu nie pokazuje się nic. Znika nawet podświetlenie. Czasami radio to nie odbiera nagle żadnych polskich programów, tylko zagraniczne. Słyszałem w nim już Turecki i Włoski. Takie sytuacje mają miejsce tylko po długich podróżach, ale bywają denerwujące. Po kilku dniach wszystko wraca samo do normy. Czy da się z tym coś zrobić?
  • Poziom 22  
    szymm1234 napisał:

Czasami radio to nie odbiera nagle żadnych polskich programów, tylko zagraniczne. Słyszałem w nim już Turecki i Włoski. Takie sytuacje mają miejsce tylko po długich podróżach, ale bywają denerwujące. Po kilku dniach wszystko wraca samo do normy. Czy da się z tym coś zrobić?

To ciekawostka ! Może przełącza na AM. Posprawdzaj luty i napięcia 8,5 V na FM i AM. W tych radiach często szwankowała folia pod przyciskami. Np zwiera jakąś funkcję. Pzdr
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem luty. Wyglądały dobrze. Folia raczej też, ale dzisiaj po powrocie ze Słupska radio nie chciało się włączyć, a po ok. pół godziny włączyło się samo i gadało po Niemiecku i głośno trąbiło. Nie dało się go przełączyć, ani regulować głośności. Na wyświetlaczu pokazał się napis "Err" i mignął kilka razy "Safe".