Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne usunięcie Painta, gier systemowych i rozrywki

Dawidzio 27 Kwi 2011 22:04 4716 16
  • #1 27 Kwi 2011 22:04
    Dawidzio
    Poziom 11  

Witam !

Od dawna wkurzał mnie program Windows Messenger, który automatycznie wyświetlał się przy włączaniu komputera. Użyłem kodu z metody IV

Code:
    RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Restart systemu (XP Professional SP3) i nie mam painta, ulubionego sapera, pasjansa, kalkulatora, rejestratora dźwięku (i wszystko co mieści się w Akcesoria->Rozrywka)

Płytki instalacyjnej systemu nie mam. :cry: Czy oprócz formatu nie da się nic zrobić, aby przywrócić programy ?

Z góry dziękuję za każdą nadesłaną odpowiedź :D
    Pozdro,
    Dawidzio

1 16
  • #2 28 Kwi 2011 08:46
    CYFRO
    Poziom 19  

Instalacja nakładkowa - trwa tyle samo co reinstalacja tylko nie robi się formatowania a wszystkie pliki i programy będą zachowane.

0
  • #3 28 Kwi 2011 13:21
    leven
    Poziom 37  

A jak to wygląda, gdy wejdziesz do panelu sterowania i tam klikniesz na "włącz lub wyłącz funkcje systemu windows" ?

0
  • #4 28 Kwi 2011 13:54
    Bodhistawa
    Poziom 13  

Naprawa systemu, ewentualnie można dograć te składniki z płyty instalacyjnej.

0
  • #5 28 Kwi 2011 14:08
    krzychupar
    Poziom 41  

leven to co ty podajesz to dotyczy windows vista i 7 bo w xp tej funkcji nie ma.

0
  • #6 28 Kwi 2011 14:35
    dr.master
    Poziom 38  

leven pokazał przykładowo jak to wygląda w W7, natomiast w XP, również jest taka opcja.
    Menu start -> Panel Sterowania - Dodaj/Usuń programy -> Dodaj/usuń składniki systemu Windows(po lewej stronie).

0
  • #7 28 Kwi 2011 15:25
    Dawidzio
    Poziom 11  

Dzięki za rady, ale bez płytki instalacyjnej czarno to widzę...

Zrobiłem tak jak mówiliście i rzeczywiście brakuje mi akcesoriów i gier...

Oto fotki, płyty instalacyjnej jak już wspomniałem nie mam... :cry:

0
  • #8 28 Kwi 2011 17:17
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdziłeś, czy w katalogu \system32\ nie masz plików mspaint.exe, sndvol.exe, sndrec.exe, winmine.exe i sol.exe?

0
  • #9 29 Kwi 2011 19:14
    Dawidzio
    Poziom 11  

Nie mam, ale skąd je wziąć ? mspaint.exe ściągnąłem w wersji angielskiej, sndvol32.exe też mam nawet w wersji polskiej, ale resztę znajduje się na płycie instalacyjnej, której nie mam :cry: . A tak poza tym to jakoś nie zauważyłem, aby na stronie strefasoftu.net była zamieszczona uwaga, że kod, który użyłem spowoduje takie problemy z systemem. Wiem bowiem, że nie tylko mi się tak stało, inni użytkownicy mieli taki sam problem...

0
  • #10 29 Kwi 2011 19:59
    WojtasJD

Podeślij swój %windir%\INF\msmsgs.inf

Przed chwilą testowałem to polecenie na angielskiej wersji XP SP3 i wyleciał msmsgs.exe (Messenger) i pliki z nim związane;
    Paint, Kalkulator itd. są na miejscu.

0
  • #11 29 Kwi 2011 20:55
    Dawidzio
    Poziom 11  

Proszę bardzo, oto przykład. A poza tym wykonałeś reset czy sprawdziłeś od razu ?

0
  • #12 29 Kwi 2011 21:12
    WojtasJD

Był też reset - chociaż to nic nie zmienia.
    Ten przykład nie jest do niczego potrzebny, chodziło o plik %windir%\INF\msmsgs.inf (czyli np.: C:\WINDOWS\INF\msmsgs.inf)

0
  • #14 30 Kwi 2011 20:14
    PeteSh
    Poziom 30  

Przy okazji... Messenger już od dawna ma w opcjach pole, które można odznaczyć, a nazywa się "Uruchamiaj wraz ze startem systemu Windows".

0
  • #15 02 Maj 2011 12:10
    Dawidzio
    Poziom 11  

:arrow: PeteSh Tak, ale dla mnie nawet sama ikona i wyskakujący dymek są denerwujące ;( Chciałem raz na zawsze pozbyć się tego dziadostwa !
    :arrow: WojtasJD Oto mój C:\WINDOWS\INF\msmsgs.inf
    :arrow: krzysiozak Przywrócenie systemu nic nie dało

Trudno, dzięki za pomoc chłopaki, i tak przed wakacjami zrobię sobie formata, poza tym bez gier się obejdę, Painta mam angielskiego, a kalkulator leży na biurku :D

0
  • #16 02 Maj 2011 12:55
    PeteSh
    Poziom 30  

Jeśli wyłączysz uruchamianie z systemem, to nie ma ani ikonki ani dymka. Jedyna wada to zajęte parę bajtów na HDD.
    Swoja drogą Messenger to nie dziadostwo. Bardzo fajny komunikator, używany powszechnie na całym świecie. Tylko w Polsce za sprawą nieszczęścia, które się nazywa Gadu-Gadu jest praktycznie nieznany.

0
  • #17 04 Maj 2011 22:06
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Przed wejściem do kreatora składników systemu windows
    polecam odwiedzić zawartość pliku sysoc.inf to z wersji III sposobów na usunięcie messengera - sprawdź co tam jeszcze Ci zostało.
    Czy przy uruchomieniu magicznego polecenia usuwającego MSG z systemu miałeś otwartego Outlooka lub MS Outlook czy nie daj boże samego Messengera ?
    Messengera się dezaktywuje a nie usuwa ! Usuwanie jest niewskazane.

0