Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozrząd Renault Megane 1.9d

28 Kwi 2011 01:59 8359 5
  • Poziom 11  
    Witam

jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość. Mam problem z ustawieniem znaków rozrządu w Renault Megane 1.9d mianowicie ustawiam koło wałka rozrządu na znak w obudowie oraz znak na pasku, koło pompy paliwowej na znak na pasku i tak samo koło wału ustawiam na znak znajdujący się na pasku(Znaków na obudowie nie ma).Po pokręceniu wałem o 2 obroty znaki na kołach znajdują się w tej samej pozycji względem obudowy(znaków zrobionych przeze mnie) natomiast względem znaków na pasku są przesunięte. Po 4 obrotach wałem każdy znak na kołach jest przesunięty o 7 ząbków.Po 8 obrotach o 14 itd.. Po 24 obrotach są przesunięte o 2 ząbki. Stad wynika ze znaki na kółkach zgraja się z tymi na pasku po 840 obrotach a to nie jest normalne chyba. Przepraszam o zagmatwanie ale nie umiem w inny sposób tego wyjaśnić.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zgadza się, względem znaków na pasku będzie przesunięcie bo koła mają różną liczbę zębów, ale zauważ, że położenie wałków, względem siebie, nie ulega zmianie. Znaki na pasku ważne są do początkowego ustawienia rozrządu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Co to jest 840 obrotów, w silnikach, w których są 2 paski zębate (jeden do rozrządu, drugi do wałków balansowych) np alfa 2,0TS czy mitsubishi, musiałbyś chyba całe wieki kręcić, żeby pokryły się znaki na obu paskach z kołami ;)
    Tak ma być
  • Poziom 13  
    Tak jak kolega PAWEL napisał znaki na pasku są potrzebne tylko przy montażu aby zachować odpowiednie napięcie paska pomiędzy poszczególnymi kołami.
  • Poziom 11  
    Dziękuje za pomoc samochód jeździ :)