Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z partycji systemowej NTFS, bez wyjmowania dysku.

lucasville 01 Maj 2011 14:16 16656 40
  • Pomocny post
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
    Cóż . Dane masz. Partycje i system masz. Błędy jak mam rozumieć już się nie pokazują. Recovery jeśli chcesz z niej startować wystarczy ustawić na startową. O ile w ogóle ona jest startową.
    lucasville
    Poziom 12  
    Właśnie nie wiem jak tą Recovery ugryźć. Bo ona się włączała tylko podczas naciskania F10 zaraz po starcie kompa - przed wczytywaniem Windowsa.

System i pliki są. To najważniejsze. Myślę nad grubym formatem dysku za jakiś czas tylko najpierw Recovery chcę przywrócić do działania.

A co do błędów (jeśli chodzi o te o których mowa w innym temacie) to nadal są. Zaraz tam dam odp. :)

Twoja pomoc jest nieoceniona. Bardzo dziękuję!
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
    Jeśli zmienisz atrybut partycji recovery na 80 a usuniesz 80 z partycji obecnie startującej to tam będzie najpierw komputer próbował wystartować system o ile tam jest system. Potem będzie trzeba ten atrybut przywrócić aby wystartować Windowsa. Podałem ci link z opisem Partycji.
    lucasville
    Poziom 12  
    Wiem, widziałem. Dzięki za linka. Dostanę laptopa w swoje ręce z powrotem to zobaczę co i jak tam. I coś popróbuję. Zobaczę też u siebie na laptopie jak mniej więcej jest ustawiona partycja recovery, bo też taką posiadam. :)

Póki co wielkie dzięki za pomoc. Jak pomęczę się z laptopem to napiszę potem z jakim skutkiem.
    lucasville
    Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Już laptop odzyskałem i zdążyłem się nim trochę pobawić.
    Pierwsze co zrobiłem to spróbowałem F10 podczas startu laptopa, by wejść w Vaio Recovery. Skończyło się to tym, że nic się nie stało, z kolei zrobiło się coś z plikami startowymi od Windowsa i nie chciał on wstać. Fixboot, fixmbr czy rebuildbcd (bo akurat za którymś razem wyskoczył mi komunikat z tym związany) nic nie dało. Znaczy dało, pojawiał się napis "BOOTMGR is missing" i tyle.

Wlazłem przez Bootmanager z liveCD na Windowsa i zobaczyłem, że widoczna jest partycja Recovery. I mogłem w niej pogrzebać. Znalazłem folder Boot z plikami BCD (z czego jeden wyglądał jak stary backup). Tak więc użyłem tego backupa i przerobiłem go na normalny plik bcd. Podczas startu laptopa, wciskam F10 i wystartował mi Vaio Recovery. Super. Po chwili uruchamiam ponownie i załączył mi się Windows normalnie.

Pojawił się jeden problem, otóż partycja Recovery normalnie jest widoczna w Windowsie. A nie była, tak samo jak partycja Recovery nie jest w moim Asusie. Gdy w programie GParted zmieniłem "flag" z diag na hidden, to owszem - partycja nie była już widoczna w Windowsie (tylko w menadżerze dysków), ale za to nie działało F10. Jak mogę ustawić flagi/atrybuty partycji, by Recovery było niewidoczne, a jednocześnie działało?

Teraz to moje główne zmartwienie. Jak uda mi się to zrobić to chyba problem z moim kompem zostanie rozwiązany. :)
    lucasville
    Poziom 12  
    Sorry, ale nie zrozumiałem za bardzo. W sensie nie wiem jakie wnioski wyciągnąć. :)

Obecnie partycja Recovery jest odkryta, tak więc działa F10, ale jest widoczna w Windowsie.
    A w DMDE partycje wyglądają u mnie tak:
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
    Jak widać było ID 17

17 - Hidden IFS (NTFS, HPFS)

A0 - Laptop hibernation partition
    27 - Toshiba Recovery ,ukryta partycja naprawcza w laptopach Thoschiba
    DE - Dell 8.0 DellUtility ,ukryta partycja naprawcza w laptopach Dell
    FE - IBM OEM partycja
    3C - PowerQuest Recoverable Partition
    lucasville
    Poziom 12  
    Tyle, że jak robię hidden to nie działa.

Jakiś pomysł co zrobić, by było hidden i działało?
    M_i_r
    Poziom 12  
    Sprawdziłeś z ID=27 ?
    Taki numer pokazują wcześniejsze i obecne obrazy partycji RECOVERY.
    lucasville
    Poziom 12  
    Partycja jest widoczna w Windowsie. Działa F10. A zrzut z DMDE wygląda tak:

PS. Po ukryciu partycji z ID 27 dostała nowe ID - 37. Efekt jest taki, że jest niewidoczna w Windows i niewidoczna na działanie F10.