Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motocykl Romet K125 przepalanie żarówki w lampie tylnej

28 Kwi 2011 07:40 4267 2
 • Poziom 2  
  Mam problem z napięciem żarówki pozycyjnej w lampie tylnej! Często przepala się żarówka światła, a podczas pracy silnika miernik wskazuje napięcie 14,4 V i nagle spada do 6 V i z powrotem 14,4 V. Wahania te występują tylko na zasilaniu światła w lampie tylnej, stop jest okej. Proszę o poradę czy to jest wina regulatora?
 • Poziom 35  
  Kolego w skuterach zazwyczaj światło "stop" oraz kierunki i sygnał zasilane są z akumulatora, natomiast światła główne, tzw. postojowe i ssanie zasilane są z prądnicy. Moim zdaniem rzeczywiście masz coś nie tak z instalacją, jeśli pali Ci żarówkę w tylnej lampie. Pytanie dlaczego tylko w tylnej lampie. Przecież w skuterze (mając sprawną instalację elektryczną), powinna świecić się zarówno żarówka w lampie przedniej tj. reflektorowa i postojowa oraz w tylnej lampie. Myślę, że w przypadku świecenia się łącznie w/wym. żarówek, napięcie z 14,4 V niewątpliwie "spadnie" do np. 12,5 V, które o takiej wartości jest bezpieczne dla odbiorników.
  Jeśli jednak jednocześnie będą się "spalały" żarówki w obu lampach , to faktycznie trzeba będzie się przyjrzeć regulatorowi.
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedź, ale to jest motocykl a nie skuter. Zmieniłem lampę i rozdzieliłem żarówki, osobno na stop i na pozycyjne z tyłu. Przejechałem 40 km i narazie jest dobrze. Zobaczę co będzie dalej. Pozdrawiam !