Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Acer, ekran nagle gaśnie

wlodekh 28 Kwi 2011 07:40 4487 2
  • #1 28 Kwi 2011 07:40
    wlodekh
    Poziom 9  

Witam.
    Laptop Acer Aspire 5725DG, nowy, mam go drugi tydzień, zainstalowany Windows 7 Home Professional, wszystkie sterowniki od producenta.
    Ekran w laptopie nagle się wyłącza i jedyne co można zrobić to twardy reset. Nie reaguje na <Fn> + <F5> ani na żadne inne klawisze. Wydaje się, że reszta nadal pracuje - wiatrak się kręci, natomiast gaśnie dioda dysku twardego. Mam ustawione żeby dyski nigdy nie były wyłączane. Dzieje się to niezależnie od rodzaju zasilania (bateria lub zasilacz), nieregularnie - potrafi w ogóle nie zgasnąć, a niekiedy gaśnie po kilku minutach od włączenia. Wyłączanie monitora ustawione na "nigdy" w obu trybach.
    Nie mam hibernacji, akcja po zamknięciu klapy ustawiona na "wstrzymanie". Jak już ekran zgaśnie to zamykanie klapy nie powoduje żadnej reakcji. Dzieje się tak zarówno na fabrycznie wgranym BIOS-ie jak i na zaktualizowanym.
    Ekran po wyłączeniu jest kompletnie czarny - nie pracuje.
    Przekopałem różne fora i nie znalazłem rozwiązania. Problem jest bardzo wkurzający. Proszę o pomoc.

1 2
  • #2 28 Kwi 2011 10:41
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli laptop jest nowy to polecam oddać do serwisu...

0
  • #3 28 Kwi 2011 10:48
    wlodekh
    Poziom 9  

To zawsze można zrobić, ale: 1. szkoda nie mieć kompa przez jakiś tam czas, 2. to może jest sprawa softu (stąd temat w dym wątku), a nie hardu.
    Wg mnie jest coś nawywijane w systemie skoro lapek potrafi pracować bez wyłączania monitora długi czas.

0