Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link i Linksys jak podłączyć

balu_ 28 Kwi 2011 11:30 2007 15
  • #1 28 Kwi 2011 11:30
    balu_
    Poziom 8  

Witam,
    jestem raczrj laikiem ale człowiek chciałby mieć sieć ;-)

proszę poradzcie czy da się zrobić tak (bo chyba nabyłem zły ruter)

mam:
    netię
    dlink 635 i pathpanel dlink rodziela sygnał do pokoi - podłączony komp, tv i zewnętrzy dysk

niestety strop i dodatkowy sprzęt (laptop i ps) wymuszają podłączenie na dole drugiego ruterka

kupiłem linksysa E1000 (no i nie wiem czy dobrze zrobiłem)

po podłączeniu tego i skonfigurowaniu (tak mi się wydaje że dobrze) wcale nie jest dobrze

mianowicie internet działa i jest na dole i górze po wifi, ale na dole tv podłączony do ruterla linksysa nie widzi zewnętrzego dysku i kompa

może powiecie co zrobić żeby się widziały i czy dobry ten linksys do takiego połączenia -- może jakiś inny ruter??

Pozdrawiam

0 15
  • #2 28 Kwi 2011 11:37
    hermes-80
    Poziom 43  

Wystarczyło zakupić zwykłego AP ale ten router też sobie z tym poradzi tylko trzeba go przekonfigurować w zwykłego AP.
    Z D-Linka z portu LAN puszczasz kabelek do portu LAN Linksysa - ważne :!: nie WAN.
    WAN w Linksysie zostawiasz pusty i ustawiasz go na Dynamic IP.
    Następnie LAN nadajesz IP z podsieci routera D-Link ale z poza jego puli serwera DHCP i - ważne :!: wyłączasz na Linksysie serwer DHCP.

0
  • #3 28 Kwi 2011 11:57
    balu_
    Poziom 8  

Dzięki za info nie wiem jeszcze jak ale postaram się to zrobić jak opisałeś - jednak jestem całkiem zielony - kabelki może i uda mi się podłączyć ale kuchnia jak te ustawienia zrobić hmmm. Może jakoś prościej da się to opisać??

0
  • #4 28 Kwi 2011 12:03
    hermes-80
    Poziom 43  

Hehe prościej ?? To jedynie jak wrzucisz screeny z obu routerów: Status, WAN, LAN, Serwer DHCP.

0
  • #5 28 Kwi 2011 12:22
    balu_
    Poziom 8  

Właśnie czytam instrukcję od linksysa

0
  • #6 28 Kwi 2011 12:36
    hermes-80
    Poziom 43  

Jak się nauczysz jak wejść w panel konfiguracyjny urządzeń i porobisz screeny z obu routerów tak jak prosiłem to cie poprowadzę za rączkę ale muszę mieć dane z twoich routerów.
    Masz analogiczna sytuacje co w tym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1982172.html

0
  • #7 28 Kwi 2011 12:43
    balu_
    Poziom 8  

instrukcja do linksysa jest tu z obrazkami
    Link

do d-linka poszukam

0
  • #8 28 Kwi 2011 12:59
    hermes-80
    Poziom 43  

Hehehe ale ja nie potrzebuje instrukcji bo wiem jak się tam dostać i co ustawiać - potrzebuje obecna konfiguracje twoich routerów.

0
  • #9 29 Kwi 2011 08:54
    balu_
    Poziom 8  

Udało sie :)

i jakoś działa i wszystko widzi i wifi na dole i górze też działa ;)

tylko jeden problem mam może ktoś wie jak w Linksysie wywalić tego wifi gościa przez adres rutera (czyli przez przeglądarkę) a nie przez ich programik.
    Niestety programik po zmianiach się nie odpala bo nie widzi rutera.

0
  • #10 29 Kwi 2011 09:48
    hermes-80
    Poziom 43  

?? O co ci chodzi bo kompletnie nie rozumiem.

0
  • #11 29 Kwi 2011 10:01
    balu_
    Poziom 8  

Już tłumaczę
    w linksysie jest taki programik który niby ma ułatwić instalację aby nie robić tego przez przeglądarkę czyli po adresie ip.

A wifi jest normalne czyli zabezpieczone ale można zrobić jakiś zniezabezpieczony dostęp dla gości który jest widoczny z nazwą twojej sieci wifi a po kresce jest napis gość.
    Jak normalnie jest uruchomiony linksys jako jeden ruter to po wpisaniu hasła możesz używać netu (taki dostęp dla gościa)

No i teraz mam w domu wifi moje i tego gościa ale do gościa i tak się nie da połączyć. Aby to zmienić muszę chyba ponownie linksysa zrobić jako jedyny ruter i użyć tego programiku by to wywalić.

Nie wiem gdzie i jak to wywalić w ustawieniach zaawansowanych czyli przez przeglądarkę.

0
  • #12 29 Kwi 2011 10:07
    hermes-80
    Poziom 43  

Cytat:
    w linksysie jest taki programik który niby ma ułatwić instalację aby nie robić tego przez przeglądarkę czyli po adresie ip.
    Routery powinno się konfigurować tylko poprzez przeglądarkę internetowa lub bezpośrednio z konsoli, a ten programik to wymyślili dla totalnych laików co w dodatku często nie działa.

Czyli rozumiem, że teraz zamiast 1 sieci wifi na Linksysie masz 2 i widzisz na laptopie 2 SSID-y twój i gość. Na pewno można wyłączyć sieć dla gościa w konfigu WIFI routera.

0
  • #13 29 Kwi 2011 10:13
    balu_
    Poziom 8  

No tylko kuchnia nie wiem gdzie szukałem wczoraj do 23 i nic nie wymyśliłem - ale że udało mi się to wszystko podłączyć to sukces.

Dziękuję bardzo za pomoc :please:

0
  • #14 29 Kwi 2011 11:18
    hermes-80
    Poziom 43  

Przeglądałem instrukcje obsługi tego Linksysa ale screeny są takiej jakości, że zrezygnowałem a czytać mi się nie chce.

0
  • #15 29 Kwi 2011 15:32
    balu_
    Poziom 8  

Przeczytałem instrukcję i nie wiem gdzie to wyłączyć ;-(

0
  • #16 27 Sie 2011 07:35
    redfoxiczek
    Poziom 2  

Tez mam ten problem, znalazłem rozwiązanie. Reset routera i reconfig wszystkiego od początku, bez tego durnego programiku. Powinno zadziałać na 100 procent. Dzis to zrobię albo w poniedziałek. Jak nie zadziała to napisze coś jak zadziała to znaczy ze znalazłem rozwiązanie. Pozdrawiam.

0