Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii

28 Kwi 2011 11:52 3124 16
  • Poziom 15  
    Witam tak jak w Temacie, Laptop E-system 1201 po włożeniu baterii cały czas mruga dioda ładowania, mimo tego że laptop jest wyłączony i nie jest podłączony do ładowarki, baterie sprawdzałem w drugim identycznym laptopie i działa poprawnie (trochę słabo trzyma, ale to już jest raczej normalne bo ma swoje lata) bateria jest ładowana takimi napięciami "|masa|masa|3,27|3,28|3,28|3,28|18,92V"

Bardzo proszę o pomoc :|
    Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii
  • Poziom 15  
    pomoże ktoś :cry: bardzo proszę o pomoc lub o jakieś wskazówki gdzie szukać usterki.
  • Poziom 21  
    Czy sprawdził kolega ładowarkę/gniazdo? Czy posada kolega wiedzę oraz podstawowy do przeprowadzenia diagnostyki?
  • Poziom 15  
    gniazdo sprawdzone. Testowane na kilku ładowarkach

problem jest w tym ze bateria mruga zaraz po włożeniu jej do laptopa, nawet gdy nie ma podłączonego adaptera.

posiadam powiedzmy podstawowa wiedzę, oraz sprzęt.

baterie testowałem na innym laptopie i działa bez problemu wygląda to tak jak by było coś nie tak z laptopem tylko już nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny
  • Poziom 21  
    Ale mruga cały czas czy chwile pomruga i przestaje? Czy mruga po naciśnięciu power?
  • Poziom 15  
    Zaraz po włożeniu Baterii do laptopa mruga cały czas nie przerwanie również po włączeniu.

teraz zauważyłem, ze po uruchomieniu laptopa, w Windowsie pokazuje że bateria jest cały czas ładowana, mimo wypiętej ładowarki.
  • Poziom 21  
    Sprawdziłem i niestety nie mam schematu do tego laptopa więc nie mogę pomóc:(.
  • Poziom 15  
    rozebrałem laptopa jeszcze raz i gdy podłącze bat bez pośrednio pod płytę na wtyczce od ładowarki mam napięcie takie jak w bat, jest to prawidłowe zachowanie?
  • Poziom 23  
    Nie wyglada to poprawnie, moim zdaniem mosfet przelaczajacy pomiedzy zasilaczem a bateria ma zwarcie. Miernik w reke i posprawdzac mosfety po kolei czy nie jest ktorys zwarty.
  • Poziom 15  
    znalazłem dwie diody oznaczone D15,D13 zaraz przy złączu baterii które puszczają prąd w jedna i drugą stronę oznaczenie 7DSK34, nie jestem pewny tylko czy to na pewno dioda
  • Poziom 23  
    Posprawdzaj omomierzem/piszczalka diody i mosfety, bo nie bardzo wiem co rozumiesz pod pojeciem puszcza prad.
  • Poziom 15  
    Pisząc "puszcza prąd" chodzi mi o to, że gdy miernik ustawię na "piszczałkę" i przyłożę do diody, nie piszczy ale pokazuje jakiś opór.

W poniedziałek gdy wrócę do pracy sprawdzę te mosfety dam znać czy coś znalazłem
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    oznaczenia na płycie HannStar J 94V-0 MV-4 0812
  • Poziom 21  
    To nie jest oznaczenie płyty, to jest oznaczenie producenta laminatu.
  • Poziom 15  
    nie wiem gdzie szukać usterki bardzo proszę o pomoc :( które mosfety mogą robić taki problem a może to coś innego?

po niżej zdjęcia płyty:
    Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii Laptop E-System 1201 Mruga Dioda Baterii
  • Poziom 23  
    Pomierz Q22, Q23 i d15 i ta druga dioda kolo drugiego mosfeta, ktorys z tych elementow nie jest zwarty, pozniej jeszcze mozna sprawdzic Q28 i okoliczne, niestety nie jestem w stanie odczytac ich symboli ze zdjecia