Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 zatrzymuje HDD. Gdzie włączyć opcję utrzymującą ciągłą pracę dysku?

robin102 28 Kwi 2011 12:58 1936 4
  • #1 28 Kwi 2011 12:58
    robin102
    Poziom 14  

Uruchomiłem sobie praktycznie nowy komputer instalując Windowsa 7 64-bitowego.
    Podpiąłem 3 dyski (Samsung 2 x F3 1 x F4 na system) - każdy dysk jest dużą partycją.
    Czyli C to dysk, D - dysk, E - dysk, no i problem, bo Windows 7 rządzi się dyskiem E zatrzymując jego pracę.
    SO W7 za bardzo nie znam, to pierwsze chwile z tym systemem, ale potrzebuję, aby ten E kręcił się cały czas, a nie jak uruchamiam aplikację powiązaną zasobami leżącymi na E, to dopiero dysk startuje. Aplikacja jest zainstalowana na dysku C.
    Gdzie włączyć/wyłączyć opcję, aby dysk pracował cały czas?
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • #2 28 Kwi 2011 18:55
    luxus19
    Poziom 15  

Czy Windows widzi wszystkie partycje? system jest zainstalowany na C? czy C jest jako Master?

0
  • #4 28 Kwi 2011 20:41
    Stone16
    Poziom 9  

musisz zmienić ustawienia aby system nie mial prawa wstrzymać pracy dysków gdy nie są potrzebne.

0
  • #5 28 Kwi 2011 21:39
    robin102
    Poziom 14  

luxus19 napisał:
    Czy Windows widzi wszystkie partycje? system jest zainstalowany na C? czy C jest jako Master?

Tak system chodzi, 3 dyski są widziane dysk C jako master. Wyłączany był dysk D i E. Był bo trafiłem po Waszej poradzie do odpowiedniej zakładki w opcjach zasilania i przestawiłem Wyłącz dysk za 20 minut na 300 minut.
    Jak na tą chwilę wydaje się, że problem rozwiązany. Trochę więcej -innej techniki i już się człowiek w tym guuupi ;)
    W XP wszystko było jakoś oczywiste, a ty trochę trudniej.
    Dziękuje za porady.

0
  Szukaj w 5mln produktów