Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarka łańcuchowa BOSCH - wyciek oleju

marcin.szweda1 28 Apr 2011 13:10 6951 3
Bosch
    marcin.szweda1
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem. Mianowicie kupiłem nie dawno pilarkę łańcuchową BOSCH AKE 35s. Zauważyłem, że po pracy wycieka z niej olej. I mam pytanie czy za każdym razem po pracy ma wylewać olej? czy jest to normalny objaw? Dodam jeszcze że pilarka jest na gwarancji i była w serwisie gdzie stwierdzono, że wyciek jest niewielki i jest to objaw normalny. Jednak moim zdaniem nie jest normalne żeby ¼ zbiorniczka wyciekała w ciągu 12 godzin. Proszę o odpowiedź. Ewentualnie jeszcze raz oddam ją do serwisu lub będę żądał zwrotu pieniędzy.
  • Bosch
    spoli
    Level 15  
    Nieszczelność w układzie smarowania łańcucha zdecydowanie jest powodem do reklamowania sprzętu. Jeśli, jak piszesz wyciek jest aż tak duży, to tym bardziej jesteś na właściwej drodze żądając wymiany sprzętu, lub skutecznej naprawy. Nie daj się robić "w bambuko", a ludziom z serwisu, którzy twierdzą, że wyciek jest niewielki poradź, żeby spróbowali, z "niewielkim" wyciekiem 1/4 miski olejowej na dobę, pojechać samochodem na przegląd do stacji diagnostycznej...
    Sam, od trzech lat, używam pilarki, co prawda innej marki - Stihl, ale jedynym powodem do uzupełniania poziomu oleju jest fakt używania pilarki do pracy. Gdy jej nie używam to nawet po zimowym leżakowaniu na półce w garażu nie zauważam żadnego ubytku oleju. Przeciek, to przeciek i nie ma mowy o małym czy większym...
  • Bosch
    RAMZES173
    Level 1  
    Witam Mam ten sam problem z piłą BOSCH AKE 35 S.Po ok. 12 godzinach zbiornik oleju jest pusty.Reklamowałem produkt i otrzymałem odpowiedz cytuję"wewnętrznego wycieku oleju nie stwierdzono,na czas przerwy w pracy całkowicie opróżniać zbiornik oleju"Jak dla mnie to trochę śmieszne.Pierwszy raz spotykam się z czymś takim żeby po zakończeniu pracy opróżniać zbiornik oleju.Dzwoniłem do serwisu BOSCH i stwierdzili to samo-opróżniać zbiornik po skończonej pracy.Napisz co tobie udało się w tej sprawie załatwić.
    marcin.szweda1
    Level 10  
    Mi udało się to załatwić. Pojechałem do Obi, bo tam kupiłem pilarkę i powiedziałem, że albo zostanie to naprawione albo proszę o zwrot gotówki (wcześniej pilarka była w serwisie i otrzymałem taką samą odpowiedź - opróżniać zbiornik po pracy). Po drugiej naprawie gwarancyjnej olej nie wycieka. Musisz być stanowczy. Olej nie może wyciekać, jeżeli pilarka nie pracuje (powiedzą Ci to w każdym serwisie za wyjątkiem Boscha, bo prawdopodobnie cała seria tych pilarek ma tą usterkę). Jeśli uda Ci się coś załatwić to daj znać.
    Pozdrawiam