Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharan '98 2,0 ADY - obrotomierz nie działa

28 Kwi 2011 14:53 2276 2
  • Poziom 10  
    poszukuje pinoutu sterownika silnika 2.0 ADY z VW sharana z roku 1998 (sterownik SIMOS)
    głównie chodzi mi o pin wyjściowy którym płynie sygnał dla obrotomierza licznika

ze schematów znalezionych w internecie dotyczących golf3 (i dlatego teraz szukam z sharana by porównać czy się to bedzie zgadzać) wynika ze z ecu wychodzi pin 19 i biegnie do kostki G1/12 w skrzynce bezpieczników gdzie przenoszony jest do kostki od licznika U1/6. I gdy tak mam podłączone obrotomierz w liczniku niestety jest martwy...

jak sprawdzałem miernikiem to na tym kabelku jest +12V a z tego co wiem to powinno być zależne obrotów i wprost proporcjonalne, np. obroty 1200 - napięcie 1,2V

po podłączeniu ECU do VAGa nie wykrywa żadnych błędów i w blokach pomiarowych pokazuje poprawnie obroty...

walczę z tym dwa dni i już nie mam pomysłu na to...
  • Poziom 19  
    +12V jest jak mierzyłeś do masy ogólnej czy z ECU?
  • Poziom 10  
    +12V jest jak mierze podłączając pinz ecu do masy
    a jak ten sam pin podłączam do plusa to jest niecały +1V

w miedzy czasie dowiedziałem się się ze na na sygnale do obrotomierza jednak napięcie nie powinno być zmienne i proporcjonalne do obrotów jak pisałem wcześniej

próbowałem też podłączyć obrotomierz bezpośrednio do czujnika halla ale dało to raki rezultat ze obrotomierz nadal jest w stanie spoczynku a jak wkręce silnik na wysokie obroty to dopiero ledwo ożywa i podnosi się max na 1tys.