Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodawanie macierzy w c++. Napisanie funkcji - użycie operatora.

Qubikk0 28 Kwi 2011 18:28 3356 6
  • #1 28 Kwi 2011 18:28
    Qubikk0
    Poziom 8  

Witam mam taki problem mam napisać funkcję dodającą do siebie 2 macierze używając operatora.

Wiem że powinienem to napisać na 2 pętlach for ale nie bardzo wiem jak to powinienem napisać, to co napisałem jeśli chodzi o dodawanie nie działa jak powinno. To co mam już napisane wygląda następująco:

macierz.h

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

macierz.cpp

main.cpp

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq

0 6
  • #2 28 Kwi 2011 19:41
    mungo
    Poziom 18  

A nie prościej zrobić vector vectorów niz bawic sie z tymi wskaznikami na wskaźnik? Coś w tym stylu...

0
  • #3 28 Kwi 2011 20:00
    Qubikk0
    Poziom 8  

może i prościej ale słabo orientuję się w wektorach po drugie wymagane jest użycie operatora(to nie mój wymysł tylko prowadzącego) i pozostawienie to w takie formie jak jest

0
  • #4 28 Kwi 2011 23:36
    mungo
    Poziom 18  

hmm... a co wektory maja do operatorów??
    Chyba tutaj masz błąd!!

Qubikk0 napisał:

Bardziej coś takiego powinno być, niestety niemam kompilatora tak ze niemam jak sprawdzić

A tak z ciekawości PWR??

0
  • #5 29 Kwi 2011 09:51
    Qubikk0
    Poziom 8  

tak pwr

Jak wrzuciłem to co napisałeś to program się skompilował, ale nie dodaje macierzy tylko zwraca pierwszą wpisaną macierz. Próbowałem pokombinować jeszcze nad zwracaniem ale wtedy program się nie kompiluje, tyle mam w tej chwili

Kod: actionscript

0
  • Pomocny post
    #6 29 Kwi 2011 18:12
    mungo
    Poziom 18  

Się tak przyjrzałem lepiej temu twojemu programowi... i on raczej nadaje się do napisania od nowa, cout w przeciążeniu wyjscia!? konstruktor kopiujacy jest niepotrzebny kompilator niejawnie go tworzy, do sekcji prywatnej raczej powinno się dostawać tylko poprzez odpowiednie metody, po kompilacji w konsoli nie wiadomo o co chodzi i co jest wypisywane jest jeszcze parę rzeczy, ogólnie cienko cienko...
    Zaraz jak uda mi się załatwić jakiś kompilator napisze ci to przeciążenie operatora +.

//zmiana
    Dodał byś jeszcze sprawdzenie czy dodawane macierze sa tego samego rozmiaru bo ci się program moze wysypac!!

tutaj masz gotowe w pełni działające, sprawdzone przeciążenie + :)

0
  • #7 30 Kwi 2011 12:51
    Qubikk0
    Poziom 8  

cout w przeciążeniu zostało narzucone odgórnie tak jak i konstruktor kopiujący, miał być w sumie po to żeby sprawdzić czy potrafimy napisać te 2 rzeczy a przynajmniej tak mi się wydaje.

Dziękuje bardzo za pomoc, dodawanie działa odejmowanie także po minimalnej zamianie. teraz tylko trochę zabawy żeby program się nie wysypał jak wprowadzi się złe wielkości i będzie cacy

0