Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 1.6 - montaż wspomagania TRW w miejsce ZF

28 Kwi 2011 21:43 2170 2
  • Poziom 21  
    Witam!

W mojej Astrze F 1,6 benz. oryginalnie jest wspomaganie systemu ZF, niestety są spore już luzy na maglownicy, dysponuję jednak maglownicą TRW od podobnej Astry 1.6- czy możliwa jest wymiana samej maglownicy właśnie na typ. TRW?
    Jeśli taka zamiana je w ogóle możliwa, to jakie problemy i niespodzianki mogą się pojawić w trakcie montażu ?

pzdr! Nix
  • Poziom 12  
    Na maglownicy masz śrubę do regulacji możesz spróbować podkręcić i sprawdzić czy luzy nadal są czy się zmniejszyły.

A w temacie to powinna pasować jeśli była w astrze to i do twojej wejdzie, ja mam magiel ze wspomaganiem od calibry zamontowany w kadecie i pasiło.

Sprawdź czy wyjścia rurek są w tych samych położeniach co na twojej jeśli tak to powinno pasować.
  • Poziom 21  
    Dzieki za info.
    Niestety żadnej dostępnej zewnętrznie śruby do regulacji nie mogę znaleźć ani w jednej ( w aucie) ani w drugiej wymontowanej maglownicy...ale może źle szukam?
    Może dysponujesz fotką Twojej maglownicy i tej śruby?

Za to w tej wymontowanej przy wyjście przekładni jest złącze elektryczne, 2 pinowe, do czego to miałoby służyć ? Bo same wspomaganie jest przecież stricte hydrauliczne...Czyżby to był czujnik skrętu dla wersji z ESP ? A może to złącze do
    "progresywnej" wersji wspomagania- jest taka np. w niektórych nubirach/leganzach które są blisko spokrewnione z Oplem.

pzdr! Nix