Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrywanie połączeń sieciowych - czy to wina routera?

attems 28 Kwi 2011 22:00 1642 3
  • #1 28 Kwi 2011 22:00
    attems
    Poziom 7  

Od jakiegoś czasu mam pewniem problem z siecią wewnętrzną. Komputery podłączone są do routera Linksys BEF41SR. W zasobniku mam wyświetloną ikonę połączenia sieciowego jednego z komputerów, tradycyjnie migają tam monitorki podczas przesyłu... ale od czasu do czasu wyświetla się dymek (nie pamiętam teraz dokładnie treści) informujący o nawiązaniu połączenia z siecią, które teoretycznie nie powinno być utracone. Po wyświetleniu stanu połączenia czas nawiązanego połączenia nie zeruje się, tak jakby utrata połączenia była tak krótka, że komputer tego "nie zauważa do końca", bo dymek wyświetla. Czasem też zrywa się połączenie z serwerem sql. Co jest winne? Sieciówka, router, ustawienia?
    Zrywane są również połączenia VPN (PPTP) poprzez router do jednego z komputerów w sieci.

0 3
  • #2 28 Kwi 2011 22:30
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Mi ten router resetował sie co 3 minuty, robi za przycisk papierów na biurku teraz.

Sprawdż w routerze w logu, jaki jest czas pracy routera po zerwaniu połączeń.

0
  • #3 28 Kwi 2011 22:40
    attems
    Poziom 7  

Ok, zerknę tam. Najlepsze zrobiło się teraz... punkt 22 komputer zdalny stracił połączenie VPN z siecią fimową i nie mogę go nawiązać ponownie. Wiem, że komputer (serwer) działa, router też, bo mam dostęp do monitoringu... masakra. I wszystko po zmianie dostawcy internetu na Vectrę!

A propos. Jaki możecie polecić dobry router, najlepiej 8 portowy?

0
  • #4 28 Kwi 2011 22:42
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Nie wymagaj funkcji switcha od routera, jak potrzebujesz portów LAN to kup switch, a routerowi zostaw rutowanie.

Router Board 750 ?

0
  Szukaj w 5mln produktów