Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie radia z cd/mp3 - warto to kupować ?

Piter20 16 Sty 2005 14:28 8290 36
  • #31 16 Sty 2005 14:28
    Pre100n
    Poziom 16  

hmmm ludzie ... wydaje mi sie ze podchodzicie z niewlasciwy sposob do tanich odbiornikow. Ja osoiscie posiadam radio Redstara z mp3 ... niby nic ciekawego ... ale do tego radia dobre glosniki i wzmak i gra lepiej niz kazda firmowka na glosnikach seryjnych napedzanych przez koncowke z radia. Wiec reasumujac lepszym pomyslem moim zdaniem jest kupienie tanszego radia do tego wzmak i dobre glosniki niz ta sama kase przeznaczyc na zakup samego firmowego radia. Co do jakosci juz pol roku dziala bez zarzutu. Cd czasem przeskakuje bo nie ma buforu ale mp3 na palcach jednej reki moge policzyc ile razy przeskoczylo i to przy kosmicznych dzoorach (jesli ktos jest z wrocka to proponuje przejechac karmelkowa 60hm/h KILLER-TEST DLA KAZDEGO RADIA). Co do wygladu nie ma sie czegop wstydzic model RDC-103 przypomina bardzo radia ALPINE serii CDA 98xx.

• #32 16 Sty 2005 15:36
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

kolego renard m. zapytam tylko ile Cię kosztowała ta zabudowa? Normalne jest ze każdy chciałby być posiadazcem szprzętu lepszego niż dobrego (bo wiadomo co jest wrogiem czego). Ale z twoich opisów mogę wywnioskować ze zabudowa audiow twoim aucie może kosztować więcej niż auto niejednego z nas. Tak więc tu dochodzi kwestia kasy. Poza tym, jesli auto służy do pracy i wozimy nim przysłowiowy "szmelc, mydło i powidło" oraz zostawiamy w przypadkowych miejscach, to jak je wtedy zabezpieczyć przed złodziejami? Jest też duża grupa ludzi, zalicza się do niej między innymi mój ojciec, dla których ważne jest "żeby grało", a nie widzi różnicy w brzmieniu sprzętów i nie ma ambicji przekształcania auta w salę koncertową.
    Dalej. Sprzęty objęte są 24 miesięczną lub dłuższą gwarancją, więc przez ten okres nie powinniśmy się martwić serwisem. A po tym czasie radyjko się zamortyzuje i będzie można kupic nowe, w jakiejś nowej technologii...

• #33 16 Sty 2005 16:53
    renard m.
    Poziom 21  

I tu masz Blazeju racje...ale nie calkowita :)...mi nie oto chodzilo zeby kazdy inwestowal 10 tys. na dziendobry w malucha...po prostu musze sie czasem odezwac gdy slysze: ...nie da sie ...nie mozna...nie da rady...to jest niemozliwe itd. - otoz wszystko jest mozliwe, a osoba ktora szuka tutaj wsparcia teoretycznego i praktycznego musi tylko okreslic jakie ma oczekiwania, a naszym zadaniem jako osoby posiadajace pewna wiedze jest udzielic fachowej porady ! Dlatego jesli ktos pisze ze np. zwraca szczegolna uwage na brzmienie, to nie moge mu polecic Clatronica...czy teraz rozumiesz moje przeslanie ??? A dla osob ktore uzywaja samochod dwa razy dziennie po pietnascie minut wystarczy oczywiscie sprzet z "biedronki"...jest to indywidualna sprawa ambicji, no i niestety zasobnosci kieszeni. Ja nie mowie ze tanie radia sa beznadziejne - ja mowie tylko ze one nie sa lepsze od markowego sprzetu...dziekuje z gory za zrozumienie: renard.

• #34 29 Sty 2005 10:25
    0Cool^
    Poziom 14  

Witajcie ostatnio 2 dni temu zakupilem Roadstara :) na cd :P Mieszkam we Wrocławiu gdzie drogi maja dziury jak studzienki kanalizacyjne :P kupilem http://www.szukajproduktu.pl/index.php?t=p,146939 za 200 zl :O okazja co ^_^ wymienilem poczciwego kenwooda :) glosniczki mam 4 w autku 2 alphary ew65 w zamknietych obudowach po 15 L i po 2 jakies extrem :D (badziewie jakich malo) na moim kenku gralo to tragicznie ale zamienilem na moj nowy nabytek gra milo calkiem przyjemnie calkowicie inaczej plytki nie skacza na dziurkach nie mam antyszoka ani 40 sek ani 120 bo jest tam 8-krotne próbkowanie
    16-bitowy D/A konwerter, Ktory ladnie sie spisuje za takie pieniadze oplacalo sie moim zdaniem tanie radia sa takie jak tanie wina (sa dobre bo sa tanie) wiedzialem co kupuje bo roadstar=gelhard (pewnie kacowki czesci z danej seri sa wkladane do tych "no name") Ok dzieki pozdrawiam

• #35 24 Lut 2005 12:59
    performans
    Poziom 10  

W temacie mocy uzyskiwanej z radyjka Przemysław ma rację... Jedynie nie skupiał bym się na przekroju przewodów i poborze prądu przez radio. Spróbuję troszkę szerokiej gawiedzi przypomnieć szkolne czasy...
    pamiętamy wzór na moc P= U*I
    Z prawa Ohma wiemy że I = U/R
    Zatem pomijając prąd o którym pisze Przemysław (bo to bez znaczenia w tym wywodzie jest) podstawiając otrzymujemy co następuje:
    P= U * (U/R)
    co po podstawieniu U= 12V i R=4 Ohm daje P= 12 x 12/4 = 36 W

ALE...
    to założenie że nie ma żadnych strat !!!

Czyli przy obciążeniu 4 Ohmowymi głośnikami możemy uzyskać czysto teoretycznie maksymalnie 36W ...a straty... z praktyki wiemy że sa na poziomie około 30 % więc otrzymujemy z tego prostego (wręcz śmiesznego wywodu) to co producenci podają na swoich ulotkach czyli około 25- 27 W w RMS...

A jak ktoś twierdzi że można więcej... to powiem ze TAK można.... Ale trzeba zrobić przetwornice podwyższającą napięcie... jak to sie ma w wielu wzmacniaczach.... A czy ktoś z kolegów szanownych widział przetwornicę podwyższającą w radiu samochodowym zabudowaną ... bo ja nie ....

• #36 12 Sty 2008 17:03
    marcin7752
    Poziom 9  

witam. mam takie pytanie. mianowicie kupilem radio DALCO AS-6930 o mocy z tego co wiem 4x25w i 2 glosniki dalco 180w czy te glosniki moge podlaczyc pod te radio i czy nic sie nie stanie???

Dodano po 3 [minuty]:

soory dalco AS-6340

• #37 13 Sty 2008 12:45
    bugii
    Poziom 12  

Performans a kto mowi ze przetwornica musi byc zamontowana w srodku radia ? moze byc zamontowana na zewnatrz i tez nie bedzie jej widac... jak ktos sie zna to sobie zrobi... i ma.